اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیت‌کوین‌کش در حال آماده شدن برای “تغییر آدرس‌ها”

نکات برگزیده مطلب
  • انجمن بیت‌کوین کش (BCH)، [توسعه دهندگان و شرکت‌هایی که از ارزهای غیر متمرکز پشتیبانی می‌کنند] درحال آماده شدن برای روز "تغییر آدرس" که برای 14 ژانویه برنامه ریزی شده است، هستند. در آن روز شبکه بیت‌کوین کش و شرکت کنندگان آن فرمت پروتکل ادرسی‌دهی خود را به روز‌رسانی می‌کنند به نسخه‌ای که توسط توسعه دهنده ABC بیت‌کوین، اقای Amaury Séchet ارائه داده است.

بیت‌کوین کش نقشه‌هایی برای به روز رسانی فرمت ادرس‌دهی خود در روز 14 ژانویه سال 2018 دارد

در ماه نوامبری که گذشت سایت خبری news.bitcoin، خبری را منتشر کرد که در آن گفته شده بود اقای Amaury Séchet رئیس بخش توسعه ABC بیت‌کوین، پیشنهاد تغییر در فرمت پروتکل آدرس‌دهی بیت‌کوین کش را داده است. این فرمت جدید بر پایه کدپایه “bech32” خواهد بود و از ارسال بیت‌کوین کش به هسته بیت‌کوین (BTC) پس از این بروز رسانی جلوگیری خواهد کرد. علاوه بر این مزایای خاص این فرمت آدرس‌دهی که به “Cashaddr format” نامیده شده، پیشرفت‌هایی را برای ویژگی‌های جدید پروتکل نیز ارائه خواهد کرد.

استقرار یک تغییر برای افراد سهیم در BCH زمان‌بر خواهد بود

به عنوان مثال، فرمت آدرس‌دهی جدید می‌‌تواند مفهوم گواهی صفر (Zero Knowledge) به شبکه BCH اضافه کند، علاوه بر این، فرمت جدید Cashddr یک بخش قوی تهیه خواهد کرد که کارایی بالاتری را ارائه می‌‌دهد و فرمت جدید نیز بهبود کد QR را در پی خواهد داشت. Amaury Séchet گفته است که قالب پیشنهادی به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد تا “در آینده راه‌های امن‌تری را برای انجام قراردادهای هوشمند چند جانبه” ایجاد کنند. وی همچنین در طی پیشنهاد خود اعلام کرد که این تغییر ادرس‌دهی به دلیل اشتباهات مردم برای فرستادن BCH به آدرس‌های بیت‌کوین یا برعکس بوده و برای اجتناب از این اشتباه صورت گرفته است.

به منظور کاهش سردرگمی کاربران با استفاده از آدرس‌های مختلف، من فکر می‌کنم انجام این عمل که به زودی آن را مستقر خواهیم کرد، بسیار مهم است زیرا از تکه تکه شدن اکو سیستم جلوگیری می‌‌کند. راه اندازی چنین تغییری در شبکه برای کیف‌ پول‌ها ، صرافی‌ها و بازرگانان بدون شک زمان‌بر خواهد بود. Amaury Séchet

 

شرکت‌ها در حال آماده شدن برای این تغییرات هستند
در حال حاضر کسب و کارها به طور مداوم در حال آماده شدن برای روز “تغییر آدرس” هستند. یک جستجوگر بلاک‌چین در سایت blockchair اعلام کرده است که در حال توسعه پشتیبانی از آدرس‌های BCH مبتنی بر پروتکل Bench32 است. سایت Openbazaar نیز اعلام کرده که توسعه‌دهنده کریس پاسیا در حال آماده سازی کیف پول‌های این سایت برای تغییرات جدید است. airbitZ نیز به سورت رسمی اعلام کرد که هر دو کیف پول Edge و Stash برای فرمت جدید Cashddr همراه با کیف پول محبوب BCH Electron Cash آماده می‌شوند. پلت‌فرم وام‌دهی نقطه به نقطه BTCpop نیز همچنین از این فرمت جدید پشتیبانی می‌کند و اعلام کرده که: ” ما از فرمت bech32 برای بیت‌کوین کش در تاریخ 14 ژانویه پشتیبانی خواهیم کرد. ما یک مبدل ساده نیز ارائه می‌دهیم بنابر این کاربران می‌توانند آدرس سپرده را به فرمت کنونی تبدیل کنند و همچنین دریافت وجه نیز در هردو فرمت کار خواهد کرد “.

حامیان BCH اطمینان دارند که این ارتقا بدون اشکال خواهد بود

به نظر می‌رسد بخش قابل توجهی از جامعه بیت‌کوین کش برای این ارتقاء پیش‌رو آماده هستند. با این حال هنوز سه هفته فرصت باقیست برای کسب و کارها و ارائه دهندگان این زیر ساخت تا با فرمت bech32 هماهنگ شوند. بسیاری از حامیان BCH معتقد‌اند که این ارتقاء به همان اندازه‌ی هارد فورک 13 نوامبر که پروتکل سختی الگوریتم را تغییر داد موفق و بدون اشکال خواهد بود، علاوه بر این، این بروز‌رسانی یک نوع فورک برای تغییرات پروتکل نیست زیرا تنها یک ترکیب آدرس دهی بیت‌کوین کش را تغییر می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا