اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

جریمه‌ی ۵۷۵ میلیون دلاری بانک Wells Fargo به دلیل سو استفاده از مشتریان

بانک بزرگ وِلز فارگو با وجود فساد در سیستم کاری خود و کلاه‌برداری از مشتریان، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را پرریسک ارزیابی کرده بود

نکات برگزیده مطلب
  • Wells Fargo سومین بانک بزرگ آمریکا با 2 تریلیون دلار دارایی، پس از پذیرش تخلف و سو استفاده از مشتریانش برای مدت 15 سال، برای جبران آسیب به آن‌ها جریمه‌ی 575 میلیون دلاری پرداخت می‌کند. تنها چند ماه پیش بانک Wells Fargo معاملات بیت‌کوین را به دلیل ریسک بالای سرمایه‌گذاری ممنوع کرده بود.

در پی تحقیقات سراسری فدرال، Wells Fargo پذیرفت که کارمندانش بیش از 3.5 میلیون حساب بانکی و کارت اعتباری ساختگی را در سالهای 2002 تا 2017 افتتاح کرده‌اند. این بانک سپس از مشتریان خود برای خدمات مختلف مالی که هرگز درخواست کرده بودند همانند بیمه‌ی عمر و بیمه‌ی حفاظت از اشیاء ارزشمند در وام خودرو هزینه دریافت کرده است.

 

کارمندان این بانک ادعا می‌کنند که به دلیل ترس از دست دادن شغلشان در صورت برآورده نکردن اهداف فروش تهاجمی Wells Fargo، در این طرح تقلب گسترده شرکت کرده‌اند.

Wells Fargo

جریمه‌ی بزرگ برای Wells Fargo

تسویه با مشتریان در تمامی 50 ایالات آمریکا و منطقه‌ی کلمبیا انجام خواهد شد. Wells Fargo یک برنامه‌ی بازبینی غرامت مشتریان را آغاز می‌کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ کسی به‌ طور غیرقانونی مجبور به پرداخت هزینه‌ی خدماتی که درخواست نکرده را نباشد.

آشکار شدن طرح تقلب اشاره شده در سال 2016، موجب استعفا‌ی جان جی استامپف(John G. Stumpf) مدیرعامل Wells Fargo در آن زمان شد.

Wells Fargo حتی پس از تسویه با مشتریان همچنان با تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC)، وزارت دادگستری آمریکا و وزارت کار مواجه است.

پس از رسوایی حساب‌های جعلی Wells Fargo در سال 2016، با جریمه‌ی 2 میلیون دلاری مواجه شده است.

پرداخت 575 میلیون دلار توسط Wells Fargo برای جبران خسارت مشتریانی که در وام مسکن و وام خودرو ادعای آسیب کردند.

کاویر بکرا(Xavier Becerra)، دادستان کل ایالات کالیفرنیا Wells Fargo را به نقض شدید قوانین حفاظت از مشتری متهم کرد.

بکرا در 28 دسامبر گفت که تقلب و سو استفاده Well Fargo، چهره‌ی سیستم بانکی را تخریب می‌کند.

بگرا گفت: «Wells Fargo به‌جای محافظت از مشتریان، از آن‌ها سو استفاده کرده است و برای حساب‌های بانکی، بیمه و … که هرگز درخواست نداده بودند، از آن‌ها هزینه دریافت کرده است.

این شکست بزرگی است که نه‌ تنها Wells Fargo بلکه کل سیستم بانکی را تهدید می‌کند. رفتار Wells Fargo ناامید کننده و غیر قانونی بود. Xavier Becerra

هشدار بحث برانگیز Wells Fargo در زمینه‌ی رمزارزها

بر اساس گزارش CCN، در ژوئن 2018، Wells Fargo در یک اقدام بحث بر انگیز استفاده از کارت‌های اعتباری خود را برای خرید رمزارزها ممنوع کرد. این اقدام در زمانی که بازار نزولی بیت‌کوین در حال شکل‌گیری بود، اجرا گردید.

Wells Fargo در یک بیانیه «ریسک‌های متعددی که در از بین رفتن سرمایه‌ وجود دارد» را دلیل این تصمیم عنوان کرده است.

نماینده‌ی این بانک اظهار داشت: «مشتریان دیگر قادر نخواهند بود از کارت‌های اعتباری Wells Fargo برای خرید رمزارزها استفاده کنند. ما این اقدام را در ارتباط با ریسک‌های متعددی که در این نوع سرمایه‌گذاری وجود دارد، انجام می‌دهیم.»

بسیاری از اعضای جامعه‌ی رمزارزی، رسوایی اخیر بانکی را نمونه‌ی واضحی از شکست موسسات مالی متمرکز عنوان کرده‌اند.

با توجه به موضوع اشاره شده و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو(چهارمین بار در سال 2018)، طرفداران رمزارزها اعلام کردند که زمان حذف سیستم بانکی فاسد فرا رسیده است.

Wells Fargo برای جلوگیری از تحقیق در زمینه‌ی فعالیت‌های نادرست خود، 500 میلیون دلار پرداخت می‌کند. -جریمه‌ی کوچکی برای بانکی که در سال پیش 88 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. -زنده باد بیت‌کوین، مرگ بر سیستم بانکی!
Cyber lion در اظهار نظر به خبر جریمه‌ی 575 میلیون دلاری پرسید: بیت‌کوین که شاخه‌ی (طویلی) از کارکنان را در اختیار ندارد می‌تواند به دلیل حرص و بی‌کفایتی موجب آسیب گسترده شود؟
پرداخت 575 میلیون دلار توسط Wells Fargo به دادخواست‌های 50 ایالت در ارتباط با حساب‌های جعلی خاتمه می‌دهد. واضح است که صنعت قدیمی (بانکداری) که توسط ادارات دولتی و آژانس‌ها قانون‌گذاری و نظارت می‌شود باید با سیستم رمزارزی جایگزین گردد.

نظر شما در ارتباط با رسوایی Wells Fargo چیست؟ آیا رمزارزها جایگزین سیستم‌های بانکی خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا