اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

از کمپانی انویدیا به دلیل انتشار اعلامیه‌های گمراه کننده شکایت شد

شاکیان ادعا می‌کنند که Nvidia در رابطه با صنعت رمزارزی اعلامیه‌هایی با اطلاعات نادرست منتشر کرده که باعث ضرر سرمایه‌گذاران شده است

نکات برگزیده مطلب
  • کمپانی بزرگ انویدیا(Nvidia) که تولید کننده‌ی تراشه‌های پردازنده‌ی گرافیکی می‌باشد، اخیرا با یک شکایت از طرف کمپانی سهامدار حقوقی Schall Law روبرو شده است. در این شکایت ادعا شده که کمپانی انویدیا با انتشار بیانیه‌های دروغین و گمراه‌ کننده باعث ضرردهی سنگین سهامدارن خود شده و قانون مبادله‌ی اوراق بهادار 1934 را نقض کرده است.

 

از انویدیا شکایت شد

کمپانی تولید کننده‌ی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا(Nvidia) اخیرا به دلیل انتشار بیانیه‌ای در رابطه با اینکه در سال جاری ماینینگ رمزارزها بر روی کسب‌و‌کار آن‌ها تاثیرگذار بوده است، با یک دادخواست قضایی روبرو شده است.

Nvidia Logo

Schall Law یک شرکت سهامدار حقوقی که مقر آن در ایالات متحده واقع شده، به صورت علنی این دادخواست را مطرح کرده است و ادعا نموده که شرکت انوید‌یا قانون مبادله‌ی اوراق بهادار 1934 را نقض کرده است. این شرکت در حال حاضر از سرمایه‌گذارانی که با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت انوید‌یا بین ۱۰ام آگوست ۲۰۱۷ تا ۱۵ام نوامبر سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار دلار از دست داده‌اند، خواسته تا قبل از ۱۹ام فوریه‌ی سال بعد با آن‌ها تماس بگیرند.

در این شکایت ذکر شده که انوید‌یا «اعلامیه‌های دروغین و گمراه کننده‌ای در رابطه با بازار منتشر کرده است». در ادامه این سند توضیح داده شده:

انویدیا اعلام کرده است که توانایی نظارت بر بازار رمزارزها را دارد و می‌تواند در ضورت لزوم سریعا تغییرات سریعی انجام دهد. این کمپانی ادعا می‌کند که «در مدیریت کانال ما به درجه‌ی استادی رسیده و ما کانال را به خوبی می‌شناسیم.» شرکت انوید‌یا همچنین ادعا کرده است که کاهش تقاضا برای کات‌های گرافیک ماینینگ، تاثیری بر کسب و کار این شرکت نخواهد داشت زیرا میزان تقاضا برای کارت‌های گرافیک گیمینگ بسیار بالاست. Document Explains

با توجه به این موضوع در ادامه‌ی این شکایت توضیح داده شده که بیانیه‌ی انویدیا «کاملا غلط بوده و باعث گمراهی سرمایه‌گذاران شده است» و «رمانی که بازار حقیقت را فهمید»، به این نتیجه رسید که سرمایه‌گذاران دچار زیان مالی شده‌اند.

همانطور که قبلا گزارش شده است، به دلیل کاهش شدید تقاضای خرید ماینر‌ها برای کارت‌های گرافیک، سهام شرکت انویدیا در سال جاری به شدت افت کرده است. این کاهش تقاضا در نهایت باعث کاهش چشم‌گیر میزان فروش شرکت انوید‌یا شده است و این شرکت با درآمد خالص ۳/۱۸ میلیارد دلاری برای سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸، نتوانست به میزان فروش پیش‌بینی شده و درآمد ۳/۲۴ میلیارد دلار برسد.

سقوط شدید سهام انویدیا

سرمایه‌گذاران نیز با فروش سهام تحت مالکیت خود نسبت به نتایج کسب شده توسط کمپانی انویدیا، واکنش نشان دادند و این امر باعث کاهش شدید قیمت سهام انویدیا شد. با توجه به اطلاعات کسب شده در حال حاضر ارزش سهام این شرکت از ۲۸۶ دلار در بالاترین نقطه‌ی قیمتی خود به ۱۳۳/۶ دلار سقوط کرده است.

کاهش تقاضا برای خرید کارت‌های گرافیک مربوط به ماینینگ رمزارزها را می‌توان به روند نزولی بلند مدت بازار در اکوسیستم صنعت رمزارزی نسبت داد، که طی آن اغلب رمزارزها بین ۸۰ تا ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. این روند باعث شده است که فرایند ماینینگ برای تعداد زیادی از ماینر‌ها عملا بدون سودآوری شود، پس از این واقعه نیز شاهد کاهش چشم‌گیر هش‌ریت شبکه‌ی برخی از رمزارزها، از جمله بیت‌کوین(BTC) بوده‌ایم.

این روند نزولی بازار رمزارزها حتی بر روی میزان درآمد رقبای شرکت انوید‌یا هم تاثیرگذار بوده است. همانطور که گزارشات نشان می‌دهندن، کمپانی بزرگ AMD نیز در ماه جولای اعلام نموده که انتظار دارد درآمد حاصل از فروش کارت‌های گرافیک ماینینگ، «نزدیک به صفر» شود.

نظر شما در رابطه با شکایت مطرح شده نسبت به کمپانی انویدیا چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptoglobe

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا