اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بیت‌کوین طی یک سال گذشته بیش از ۹۰ مرتبه مرده است!

بررسی برخی شایعات و گفته‌ها مبنی بر «شکست و مرگ بیت‌کوین» توسط افراد و رسانه‌های مختلف در سال ۲۰۱۸

زمانی که بازار رمزارزی حالت نزولی به خود می‌گیرد و قیمت بیت‌کو‌ین با افت شدید روبرو می‌شود، تعداد شایعات و نظرات منفی پیرامون این رمزارز و به پایان رسیدن زندگی آن نیز به شکل چشم‌گیری افزایش می‌یابد. براساس آمار بدست آمده می‌توان مشاهده نمود که طبق گفته‌ی افراد مختلف، رمزارز بیت‌کوین تنها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰ مرتبه مرده است.

مرگ بیت‌کوین!

طبق آمار بدست آمده به نظر می‌رسد زمانی که بازار رمزارزی در یک روند نزولی گرفتار شده و رکود بر آن حاکم می‌شود، شایعات پیرامون مرگ رمزارز بیت‌‌کوین(با نماد BTC) به شدت بالا می‌روند. براساس این آمار می‌توان مشاهده نمود که طبق شایعات رمزارز بیت‌کو‌ین در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰ بار «مرده» است. البته این رقم نسبت ۱۲۵ مرتبه در سال ۲۰۱۷ کمتر است.

علی‌رغم تلاش افراد مخالف صنعت رمزارزی برای از بردن این صنعت نوپا، هرگز اخبار و رسانه‌های مرتبط با بیت‌کوین هرگز این چنین مورد توجه قرار نگرفته بودند. با وجود اینکه قیمت رمزارز بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح رسیده است، آمار‌های مربوط به جستجوی عبارت بیت‌کوین توانسته رکورد‌های جدیدی را به ثبت برساند.

 جستجوی کلمه‌ی بیت‌کوین در گوگل بشدت افزایش یافته است

همانطور که گزارشات نشان می‌دهد، آمار‌های مربوط به جستجوی کلمه‌ی «بیت‌‌کوین» اخیرا توانسته از جستجوی اسم دونالد ترامپ(Donald Trump رئیس جمهور فعلی ایالات متحده) پیشی بگیرد. با در نظر گرفتن این موضوع که ترامپ در حال حاضر در مرکز بسیاری از اخبار روزانه قرار دارند، می‌توان گفت که این دستاور از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

با در نظر گرفتن این مقیاس به عنوان وسیله‌ای جهت مقایسه، می‌توان گفت که بیت‌‌کوین و صنعت رمزارزی به جریان اصلی رسانه‌های خبری وارد شده‌اند.

تقریبا یک سال قبل، بیت‌کوین و بازار رمزارزی موضوعات بودند که عمدتا توسط افراد کنجکار در رابطه با اخبار مالی دنبال می‌شدند. اما امروز، رسانه‌های اصلی مرتبط با کسب و کار به صورت روزانه نوسانات قیمت بیت‌کوین و ظهور صنعت بلاک‌چین را بازنشر می‌کنند.

آتولیا سارین(Atulya Sarin) یک پروفسور صنعت مالی در دانشگاه سانتا کلارا(Santa Clara University) اخیرا اصرار دارد که بیت‌کوین هرگز به عنوان یک محل ذخیره‌ی ارزش جایگزین طلا نخواهد شد، بنابراین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین باید این مورد را فراموش کنند.

خبرگزاری‌ CCN نیز با انتشار یک پست توییتری در رابطه با این مصاحبه، در تاریخ ۳ام دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که رمزارز بیت‌‌کوین وارد یک مارپیچ مرگ شده است و بزودی قیمت آن به صفر خواهد رسید.

ُT1

پیتر مالوک(Peter Mallouk) رئیس شرکت سرمایه‌گذاری Creative Planning نیز در رابطه با این موضوع گفته بود که «من بیت‌کو‌ین را به شکل یک مرده‌ی متحرک می‌بینم». وی در ادامه افزوده بود که افت سریع و شدید ارزش این رمزارز احتمالا نشان دهنده‌ی آغاز حلقه‌ی مرگ اجتناب‌ناپذیر آن می‌باشد.

آقای مالوک همچنین اعلام کرد که نسل‌های بعدی ما، در کتاب‌های صنعت مالی خود داستان‌هایی در مورد بیت‌کوین و خطرات احمقانه‌ی همراه آن، خواهند داشت.

طرفداران محیط زیست و حفاظت از منابع طبیعی که همیشه ادعا می‌کنند صنعت ماینینگ رمزارزها یک تهدید جدی برای انسان بشمار می‌آید نیز اخیرا روند نزولی و شکست قیمت رمزارزها را جشن گرفته‌اند و اعلام کرده‌اند که «این علائم نشان دهنده‌ی آن است که بیت‌کوین به زودی از بین می‌رود».

T3

اریک فینمن(Erik Finman) میلیونر رمزارزی جوان نیز اعلام نموده که «بیت‌کوین مرده است» زیرا این رمزارز «خیلی ضعیف و خرد می‌باشد» و در اکوسیستم رمزارزی نیز درگیری‌های زیادی وجود دارد. وی در ادامه پیش‌بینی کرده است که «شاید این رمزارز یکی دوبار دیگر روند صعودی به خود بگیرد، اما از لحاظ بلند مدت، مرده است.»

کالوین آیره(Calvin Ayre) یکی از مدافعان رمزارز بیت‌کوین SV(با نماد BSV) نیز پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ به صفر خواهد رسید زیرا این رمزارز کاملا بی‌ارزش است.

آقای آیره ادعا می‌کند که بیت‌کوین تنها یک فریب است و رمزارز بیت‌کوین SV همان «بیت‌کوین واقعی» می‌باشد.

T6

علیرغم وجود این اعتراضات پر سروصدا، بیت‌کو‌ین هنوز زنده است و به راه خود ادامه می‌دهد. علاوه بر این، حتی سرسخت‌ترین منتقدان نیز صنعت بلاک‌چین را به عنوان تکنولوژی انقلابی پشت صنعت رمزارزی، ستایش کرده‌اند.

همانطور که به روز‌های پایانی سال ۲۰۱۸ نزدیک می‌شویم، تعداد زیادی از افراد دخیل در صنعت در رابطه با آینده خوش‌بین هستند و اطمینان دارند که سال ۲۰۱۹ یک گسترش و فراگیری بی‌سابقه را به همراه دارد که در نهایت باعث افزایش سرمایه‌گذاری‌های سازمانی در بازار رمزارزی خواهد شد.

برادران وینکلوس: «عدم توانایی در تصور» باعث کور شدن مخالفان شده است

اولیه سرمایه‌داران بیت‌کوین، مانند برادران وینکلوس، در رابطه با ضعف و افت شدید ارزش بازار نگران نیستند و اغلب موارد برای آینده و روند بلند مدت صنعت رمزارزی تلاش می‌کنند.

تایلر وینکلوس در رابطه با افرادی که نمی‌توانند پتانسیل‌های بالای بیت‌کو‌ین را ببینند و در رابطه با آن شک و تردید زیادی دارند، اعلام نموده که اینگونه افراد صرفا از «شکست تخیلات خود» رنج می‌برند.

T7

نظر شما در رابطه با گفته‌های این افراد و آمار مربوط به مرگ بیت‌کوین چیست؟ آیا کاهش ۹۰ درصدی ارزش این رمزارز می‌تواند نشانه‌ای برای پایان کار آن باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا