اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

استونی در یک قدمی راه‌اندازی توکن ملی

نکات برگزیده مطلب
  • کشور استونی در حال نزدیک شدن به پتانسیل راه‌اندازی توکن رمزنگاری شده خودش است و در این زمینه با کشمکش‌های فراوانی از طرف کشور ها و مقامات مختلف اروپایی مواجه شده است.

در پستی که امروز در یک وبلاگ منتشر شد، کاسپار کوریوس (Kaspar Korjus) مدیر عامل طرح ابتکاری دولت الکترونیکی (e-Residency) استونی، سه مورد از موارد استفاده ممکن برای توکن‌هایی به نام Estcoin را توضیح داده است. البته اطلاعات این توکن برای اولین بار در ماه اوت منتشر شد. همانطور که کوریس در وبلاگ یاد شده خاطر نشان کرد؛ این مفهوم به سرعت به سمت همه گیر شدن پیش رفت تا جایی که گمانه زنی ها مبنی بر اینکه استونی ممکن است اولین کشوری باشد که پول دیجیتالی مخصوص به خود را داشته باشد بالا رفت.

در حالی که برنامه دولت الکترونیکی هنوز توکن مورد نظر را راه اندازی نکرده است، کوریس برخی از زمینه‌های مورد استفاده‌ی این مفهوم را در پست جدیدی در این وبلاگ منتشر کرد و راههای مختلفی را که می‌توان از این ارزهای جدید استفاده کرد را تشریح کرد. همچنین نحوه برنامه‌ریزی دولت الکترونیکی می‌تواند به عنوان مبنایی برای ارائه پیشنهادات اولیه این توکن در کشورهای بالتیک باشد.

در ابتدا کوریس پرونده “جامعه شناسی” را مطرح می‌کند، که هدف آن حمایت از توسعه اهداف استونی در ایجاد یک “کشور کاملا دیجیتال” است که با ایجاد انگیزه در مردم برای “درخواست و استفاده بیشتر از اقدامات الکترونیکی” است.
وی گفت: این موارد می‌تواند شامل طرحهای پاداشی باشد که به وسیله این توکن پرداخت می‌شوند و باعث تشویق کسب و کار به پذیرش این توکنها و همچنین شامل “تشویق سرمایه گذاران و کار آفرینان برای استفاده از e-Residency به عنوان پلتفرم مورد استفاده خود و انجام فعالیتهای ICO با تکیه بر اعتماد بر آن باشد”.

دومین مورد استفاده برای این توکن‌ها می‌تواند مبنایی برای هویتهای دولتی دیجیتالی امن باشد.
کوریس می‌گوید: در این نقش، estcoinها به عنوان ” توکن‌های مبتنی بر بلاکچین برای فعالیت‌های درون جامعه دیجیتال ما، مانند اسناد دیجیتالی امضا شده، ورود به خدمات یا اجرای قراردادهای هوشمند، مورد استفاده قرار می‌گیرند”.
در پست منتشر شده در وبلاگ توضیح داده شده است که : در حالی که هویت estcoinها ممکن است در نهایت نیاز به خریداری شدن از طرف کاربران این طرح الکترونیکی را داشته باشد، بازده آن برای مردم افزایش نخواهد یافت و این خریدها تنها می‌توانند صرفا به حفظ شبکه کمک کنند.

ارزهایی با پشتیبانیِ یورو؟

با این حال گزینه سوم و شاید بحث برانگیزترین گزینه این است که می‌توان توکن را به قیمت یورو نشان داد، ایده‌هایی که رییس بانک مرکزی اروپا ماریو دراگی آن را مورد انتقاد قرار داد.
ماریو دراگی در مورد این توکن‌ها در ماه سپتامبر گفت: “هیچ کشور عضو(اتحادیه) نمی‌تواند پول خود را معرفی کند، ارز مورد استفاده در این منطقه از اروپا یورو است”.
کوریس گفت: “درحالی که استونی هرگز ارز دیگری را برای یورو ارائه نخواهد کرد، ممکن است ما بتوانیم برخی از مزایای غیر متمرکز ارزهای رمزنگاری را با ثبات و اعتماد پول نقد ترکیب کنیم و سپس استفاده از آن رو به درون جامعه الکترونیکی (e-Resident) محدود سازیم”.
با توجه به پستی که بر روی وبلاگ منتشر شد، این موارد استفاده برای این توکن‌ها، نیاز دارد تا بانکها عملیات‌های مالی به درون و خارج از این طرح انجام دهند. با این حال یک بار در بلاکچین ” ارزش تراکنش‌های مبتنی بر جامعه می‌تواند به صورت رایگان در سطح جهانی قرار گیرد”.

تمام چیزی ک مورد نیاز است یک کیف پول دیجیتال و تعهد دولت به خرید هر ارز جدید estcoin به قیمت یک یورو است Kaspar Korjus

از زمانی که این ارز معرفی شد، estcoin هم ستایش شده و هم به عنوان “راه حلی که به دنبال مشکلات میگردد” مورد انتقاد قرار گرفته است. کوریس درحالی که مورد دوم را تصدیق میکرد گفت:
“از زمانی که پیشنهاد estcoin ارائه شد، ما به دقت درحال بررسیِ بازخوردها از سراسر جهان بودیم. در نتیجه ما در حال حاضر به درک بهتری از اینکه نه تنها چگونه ساختار این توکن می‌تواند ساخته شود، بلکه همچنین دلیل اینکه مردم چرا می‌خواهد چنین ارزی را نگهداری کنند، را نیز فهمیده‌ایم”.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CoinDesk

‫2 دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا