اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بیترکس مورد بررسی موشکافانه قرار گرفت: بلاک کردن کاربران و مسدود کردن ارز‌های آنها

نکات برگزیده مطلب
  • در پی مشکلاتی که صرافی بیترکس برای کاربران خود در جاهای مختلف دنیا بوجود آورده است، طبق تحقیقات انجام شده رسانه‌های مرتبط در حوزه‌ی ارز‌های دیجیتال به شواهدی دست یافتند که می‌توانید در این مطلب مطالعه کنید.

یکی از صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال به نام بیت‌رکس (Bittrex) در ماه‌های اخیر به شدت تحت بررسی قرار گرفته است. یک کانال روسی در تلگرام نشان می‌دهد که یک مشتری به طور تصادفی اسناد گذرنامه و سایر اطلاعات حساس خود را برای دیگر کابران صرافی در یک ایمیل ایجاد شده توسط صرافی، ارسال می‌کند. همچنین تعدادی از کاربران ایرانی برای مسدود شدن از استفاده از این پلت فرم شکایت کرده‌اند زیرا قادر به برداشت پول‌های موجود درحساب بیت‌رکس خودشان نیستند. در نهایت شخصی نیز ادعا کرده است که با سود حاصل از نگهداری ارزهای مجازی و تخلیه ناگهانی آن‌ها در صرافی یک تسلا خریده است.

بیت‌رکس به طور تصادفی داده‌های شخصی کاربران را از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته است
فردی در یک گروه تلگرامی روسی ادعا کرده‌ است که به وسیله مدارک گذرنامه و سایر اطلاعات حساس ارسال شده توسط دیگر کاربران برای سایت، در حال گذراندن مراحل تاییدیه در سایت بیت‌رکس بوده است. این فرد ادعا می‌کند که اطلاعات را در یک ایمیل ارسال شده توسط صرافی زمانی که تایید اطلاعات KYC او رد شده است دریافت کرده. و به علاوه اطلاعات گذرنامه خودش، اطلاعات تعدادی از کاربران نیز برای او ارسال شده است. این کاربر در گروه تلگرامی نوشت: ” آیا می‌خواهید یک چیز دیوانه وار ببینید؟ بیت‌رکس تایید اعتبار حساب‌ها را قاطی کرده است و در حال حاضر من گذرنامه یک شخص را علاوه بر سلفی او می‌بینم”. او این مطالب را به همراه تصویری از ایمیلی که برای او فرستاده شده است به اشتراک گذاشت.
این صرافی به خبرنگاران پاسخ داد که: ” حریم خصوصی کاربران برای بیت‌رکس بسیار جدی می‌باشد. ما به سرعت به این حادثه رسیدگی کردیم که در آن تعداد کمی از اسناد کاربران سهوا به صورت یک تیکت پشتیبانی ادغام شده بود. سایت بیت‌رکس در حال انجام اقدامات لازم را برای اطمینان از حذف قابلیت مشاهده اسناد اشتباه در سایت پشتیبانی است و ما قصد داریم که با کاربران آسیب دیده ارتباط برقرار کنیم و به آن‌ها پرداخت هزینه حفاظت از هویت به مدت 2 سال را ارائه کنیم “.

معامله‌گران ایرانی بیت‌رکس را متهم به بلاک سرمایه‌ها می‌کنند
معامله‌گران ایرانی که قبلا با استفاده از بیت‌رکس مبادله انجام داده‌اند شکایت دارند که از دسترسی به مبادلات، به دلیل تحریم‌های ایالات متحده جلوگیری به عمل می‌آید و هیچ راهی برای بازگرداندن سرمایه گیرافتاده اکانت‌های آن‌ها در بیترکس وجود ندارد.

ما مدت‌هاست که مشکلاتی داریم و این مشکلات از 2 سال پیش شروع شده است. سایت‌های پولونیکس (Poloniex) و بیت‌فینکس (Bitfinex) اعلام کردند که کاربران ایرانی باید سرمایه خود را سریعا برداشت و صرافی را ترک کنند و اکنون با بیت‌رکس مشکل داریم. بیت‌رکس از 12 اکتبر شروع به بستن حساب‌های کاربران ایرانی بدون هیچ گونه اعلامیه و یا اخطاری کرده است و از آن زمان به تیکت‌های پشتیبانی و ایمیل‌ها جوابی نداده‌اند. آقای احمدی افزود: من فکر می‌کنم بیت‌کوین نباید توسط فرایند تنظیم مقررات محدود شود و این دقیقا همان کاری است که ایالات متحده انجام می‌دهد. آن‌ها از قدرت نفوذ و سیال بودن بیت‌کوین برای کنترل نیاز‌های مردم در سراسر جهان استفاده می‌کنند تا به منافع سیاسی خود دست یابند در حالی که هدف اصلی بیت‌کوین و بلاکچین این نیست و این کار با ذات این سیستم مغایرت دارد. سید یاسر احمدی

 

شخصی اعتراف به دستکاری کردن قیمت و خرید یک ماشین تسلا به وسیله نگهداری و عرضه ناگهانی کرده است
یک شخص بازرگان از بلژیک ادعا می‌کند ” از بیت‌رکس برای دستکاری بازار استفاده کرده است”. او درباره نحوه انجام نگهداری و ارائه ناگهانی(Pump&Dump) به بازار، با رسانه‌ها بحث کرده است. او می‌گوید که “دستکاری بازار در همه جا وجود دارد” و افزود : ” به همین دلیل وقتی کسانی به این بازی(Pump&Dump) ایراد می‌گیرند، خنده‌دار است.” این بازرگان ادعا می‌کند که یک گروه “نگهداری و ارائه”(Pump&Dump) در تلگرام اداره می‌کند و برآورد کرده است که صدها و هزاران برابر سود داشته است و یک ماشین تسلا خریداری کرده و از طریق دستکاری یک سپرده، هزینه‌های خرید یک خانه کوچک را پرداخت کرده است.
بیت‌رکس در اواخر ماه نوامبر یک بیانیه صادر کرد و در مورد گروه‌هایی که این چنین اعمالی انجام می‌دهد هشدار داد و اعلام کرد: ” که بیت‌رکس هر نوع دستکاری بازار را دلسرد کننده می‌داند، با توجه به شرایط خدماتی که ما ارائه می‌دهیم، حساب‌های مربوط به این نوع فعالیت‌ها را تعلیق و به مقامات رسمی اطلاع می‌دهیم.”

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا