اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

توقف فعالیت استخر ماینینگ BTCC

شرکت هنگ‌کنگی BTCC اعلام کرد که برای مدت زمان نامشخصی فعالیت بخش استخر ماینینگ خود را متوقف خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی هنگ‌کنگی BTCC در اطلاعیه‌ای، از تعطیلی فعالیت استخر ماینینگ خود پس از 4 سال خبر داد. بر اساس بیانیه‌ای که این شرکت در 6 نوامبر 2018 منتشر کرده است، اعلام شده است که «تمامی سرور‌های ماینینگ خود را در 15 نوامبر خاموش کرده و از 30 نوامبر فعالیت‌های خود را برای مدت نامشخصی متوقف می‌کند.»

 

اگر چه از سال 2016 تا‌کنون، سهم استخر ماینینگ BTCC از شبکه‌ی بیت‌کوین کاهش یافته است، اما همچنان در بین 15 استخر بزرگ ماینینگ بیت‌کوین قرار دارد. BTCC، هیچ دلیل مشخصی را برای توقف بخش استخر ماینینگ خود، اعلام نکرده است، اما گفته است که دلیل آن «تنظیم حوزه‌ی کسب و کار» این شرکت است.

اولین پلتفرم صرافی رمزارزی در چین

این شرکت در ژوئن 2011 با نام BTC China راه اندازی شد و در اکتبر سال 2014، در جایگاه دومین صرافی بزرگ رمزارزی جهان از نظر حجم معاملات قرار داشت. BTCC، به عنوان اولین صرافی بیت‌کوین در چین، کاربران زیادی را به‌دست آورد. این شرکت در سال 2013 توانست با حضور سرمایه‌گذاران بزرگی همانند LightSpeed China Partners و LightSpeed Venture Partners در نخستین مرحله از برنامه‌ی جذب سرمایه، عملکرد قابل توجهی داشته باشد.

سال گذشته، بابی لی(Bobby Lee)، مدیرعامل صرافی BTCC با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از در نظر گرفتن هفت اطلاعیه از سوی دستگاه نظارتی این کشور، مبنی بر خطرات مرتبط با جمع‌آوری سرمایه از طریق انتشار توکن، وب‌سایت این شرکت «افتتاح حساب‌های کاربری برای مشتریان جدید صرافی BTCC را متوقف می‌کند.» بنابراین، ممکن است این اطلاعیه تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت‌کوین نداشته باشد.

 

اطلاعیه‌ی اخیر BTCC موجب واکنش‌های زیادی در فضای ماینینگ بیت‌کوین شده است. با توجه به این‌که با قرار گرفتن قیمت بیت‌کوین در شرایط نسبتا پایداری کنونی هزینه‌های عمومی ماینینگ بیت‌کوین برای ماینر‌ها افزایش یافته است، کمپانی بیت‌مین(Bitmain)، با انتشار سری جدید اسیک‌ها، همچنان به سرمایه‌گذاری در این حوزه ادامه می‌دهد. Bitfury نیز در سری C از مراحل جمع‌آوری سرمایه، 80 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

Bitfury توانست با پشتیبانی سرمایه‌گذاران بزرگی همانند Crypto Galaxy Digital، European Investment Firm، Armat Group، Dentsu Inc، Macquarie Capital، MACSF Insurance Group و شرکت‌های مدیریت سرمایه اروپایی همانند Lian و Jabre Group، 80 میلیون دلار سرمایه را با موفقیت جذب نماید.

بیت‌مین نیز اخیرا اسیک‌های جدید خود را که از تراشه‌ی 7 نانومتری بهره می‌گیرند و نسبت به نسل قبلی خود هش‌ریت و راندمان انرژی بالاتری دارند را برای فروش معرفی کرد.

به نظر شما توقف فعالیت استخر BTCC چه تاثیری بر صنعت ماینینگ خواهد گذاشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا