اخبار و مقالاتتحلیل

تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین و پیش‌بینی تغییرات احتمالی

بررسی نمودار‌های مختلف تغییرات ارزش بیت‌کوین طی روز‌های گذشته و چشم‌انداز آینده آن

پس از نشان دادن قیمت‌های پایدار در نمودار‌های آخر هفته‌ی گذشته، اکنون بیت‌کوین(‌BTC) یک روند کاهشی بسیار آهسته را از روز دوشنبه دنبال کرده است.

نمودار تغییرات قیمت یک روزه

نرخ مبادله‌ی بیت‌کوین به دلار(BTC/USD) اکنون رقم ۶۳۹۸ دلار را نشان می‌دهد که در زمان نگارش این مقاله حدود ۰/۸۵ درصد نسبت به بالاترین قیمت روز شنبه، کاهش یافته است. قیمت این رمزارز یک منطقه‌ی حمایتی مناسب در حدود ۶۳۵۰ تا ۶۴۰۰ دلار پیدا کرده است؛ اما به اندازه‌ی کافی سیگنال روند صعودی و شکست این مرزهای قیمتی از سمت بیت‌کوین نشان داده نمی‌شود. نرخ بیت‌کوین به دلار(BTC/USD) در روز شنبه یک شاخص دوجی(Doji یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های تجارت پایه محسوب می‌شود. این شاخص به وضوع نشان می‌دهد که سقوط و صعود در یک حد متعادل قرار دارند و مسیر پیش رو مشخص نیست) را ایجاد کرد و تایید نمود که بین میزان سقوط ارزش و صعود ارزش این رمزارز یک تعادل نسبی به وجود آمده است. صادقانه باید عنوان نمود که بازار رمزارزی در حال حاضر در یک روند نزولی بلند مدت قرار گرفته، بنابراین هرگونه رخ داد این بازار می‌تواند روند حرکت پیش روی قیمت‌ها را به شدت تشدید کند.

یک روند بازگشتی در نمودار‌های روزانه می‌تواند وضعیت BTC/USD را به سمت یک سقوط متوسط به سمت قیمت ۶۰۰۰ دلار بکشاند. با توجه به تاریخچه‌ی تغییرات قیمت، در این نقطه ممکن است یک انباشت رخ دهد و این شاخص قیمت(BTC/USD) ممکن است در بالای یک خط روند نزولی قرار بگیرد. با تمام این تفاسیر، می‌توان گفت که BTC/USD در یک محدوده‌ی مثلثی قرار دارد که هر روز نیز به سمت کاهش پیش میرود، در حالی که نشان دهنده‌ی این امر است که شکست یا تفکیک این نمودار بیش از حد قریب الوقوع است.

وقوع یک شکست در این نقطه می‌تواند این شاخص قیمت را در حالی که هنوز سناریوی تله‌ی سقوط را پیش گرفته، در مسیر حرکت متوسط ۱۰۰ ساعتی قرار دهد. به طور خلاصه می‌توان گفت که برای اینکه بازار بتواند یک روند پایدار و با ثبات میان مدت به خود بگیرد، به یک جهش قیمتی تا ۱۰ هزار دلار یا بالاتر نیاز دارد.

نمودار تغییرات قیمت ۴ ساعته

تجزیه و تحلیل یک روزه BTC/USD

در حال حاضر قیمت رمزارز بیت‌کوین در آخرین مرحله از نمودار اصلاح فیبوناچی قرار دارد که از قیمت پایین ۶۱۵۱ تا قیمت بالا ۶۴۷۹ دلار گسترده شده است. اکنون کاربران می‌توانند قیمت ۶۳۵۰ دلار را برای هدف مقاومت خود قرار دهند. در همین حین منطقه‌ی مقاومت نیز به سمت ۶۴۷۹ تا ۶۵۰۰ دلار متمایز شده است.

برای شروع، اکنون قیمت بیت‌کوین در یک موقعیت کوتاه به سمت ۶۳۵۴ دلار حرکت کرده و پس از نزدیک شدن به پایین‌ترین قیمت روزانه در نزدیکی ۶۴۵۳ دلار خواهد رسید، در نظر داشته باشید که قیمت ۶۴۵۷ دلار را به عنوان نقطه‌ی توقف ضرر یا Stop Loss محسوب کنید؛ همزمان یک عمل بازگشتی همراه با افزایش حجم مبادله در هرنقطه‌ای بالاتر از منطقه‌ی حمایتی و نزدیک به روند کوتاه مدت می‌تواند راه را برای پیگیری روند نزولی باز کند.

در همین حین اقدام به شکست پایین‌تر از منطقه‌ی مقاومتی می‌تواند بیت‌کوین را وارد یک موقعیت کوتاه مدت به سمت ۶۳۱۵ دلار حرکت دهد. در صورتی که یک حرکت معکوس قیمت رخ دهد، ایجاد یک نقطه‌ی توقف ضرر بالاتر از موقعیت ورودی به صورت 3-pips، می‌تواند ضرر را به حداقل برساند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا