اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پیشنهاد درایوچین جدیدی برای بیت‌کوین ارائه شد

آقای پاول استورک توسعه دهنده نرم افزار Bloq و دانشمند ارشد شرکت Hivemind، اخیرا پیشنهاد بهبود بیت‌کوین (BIP) را مطرح کرده است که تکنولوژی زنجیره‌ای (Drivechain technology) نامیده می‌شود. استورک به طور مداوم در حال کار بر روی پروتکلی است که تکنولوژی Sidechain را فعال می‌سازد که به وسیله آن چندین شبکه‌ی بلاکچین می‌توانند به بلاکچین بیت‌کوین متصل شوند.

فرار مبهم تکنولوژی درایوچین از حالت ایده گونه


پاول استورک دو پیشنهاد برای پروتکل بیت‌کوین ارائه کرده است که شامل پروتکل تکنولوژی Drivechain نیز می‌باشد. این تکنولوژی می‌تواند به شبکه متصل شود و توانایی پیاده سازی ارتباطات مستقل ساید چین‌ها (Sidechains) و ویژگی‌های جدید استخراج(Mining) که به پروتکل بیت‌کوین وابسته هستند. ساید چین‌ها اساساً جایگزین بلاکچین‌ها یا شبکه‌هایی هستند که می‌توانند کارهای جالبی مانند انجام قراردادهای هوشمند (Smart contracts) یا پردازش سریع‌تر بلاک‌ها را انجام دهند. اما به جای یک ارز جانبی(Altcoin) بودن، شبکه‌های جایگزین طراحی شده‌اند تا با مجموع قوانین پروتکل بیت‌کوین کار کرده و شبکه بیت‌کوین را تقویت کنند. در حال حاضر آقای استورک توضیح می‌دهد که تکنولوژی زنجیره‌ای دیگر از حالت رویا بودن خارج شده است زیرا او کد پایه (Codebase) آن را ساخته است.

 ” ابتدا،تکنولوژی زنجیره‌ای از حالت ایده بودن به شکل مبهمی فرار کرده است”
اگر شما با خود فکر کرده‌اید که: “هر وقت کد‌هایی برای تکنولوژی درایوچین وجود داشت نگاهی به آن می‌اندازم ” در حال حاضر زمان بسیار مناسبی است چون اکنون این کد‌ها وجود دارد.

پاول استورک

تضمین هش ریت ( Hashrate ) و ماینینگِ ترکیبیِ کورکورانه
اقای استورک همچنین ادامه داد که برخی از عناصر کدبیسِ تکنولوژی بلاکچین هنوز ناتمام مانده است ولی او هنوز درحال درخواست از دیگر اعضا برای بررسی و بازبینی کدها می‌باشد. دو توسعه دهنده‌ی BIP درخواست عملیات حول “تضمین هش ریت” و ماینینگ ترکیبی کورکورانه” را ثبت کرده‌اند. تضمین هش ریت یک مفهوم شبیه به سپرده‌های بانکیِ 2 یا 3 نفره است اما اشخاص ثالث در اینجا گروهی از ماینرها هستند. به جای قبول کردن یک تراکنش به وسیله یک کلید خصوصی (Private key)، ماینرها می‌توانند با اختصاص دادن مقداری قدرت هش (Hashpower) این کار را انجام دهند.
ماینینگ ترکیبی کورکورانه (Blind merged mining) یا (BMM) یک نوع روش ماین و استخراج است که از Sidechainها یا “بلاک‌های توسعه (Extension block)” استفاده می‌کند و ضمانتی قوی ایجاد می‌کند که برای مجموعه‌ای دلخواه از قوانین، بلاک معتر است. در عین حال این عمل را بدون نیاز به هرگونه اعتبار سنجی بر روی بلاک یا هرچیز دیگری توسط ماینرها انجام می‌دهد. BMM در واقع یک روند است که تعداد 2 بلاکچین یا بیشتر را پوشش می‌‌دهد.

آیا در سال آینده ویژگی‌های جدیدی به شبکه بیت‌کوین اضافه می‌‌شود؟
توسعه دهندگان معتقد هستند که اسناد سایت Github و پیش نویس‌های BIP قابل خواندن هستند و از توسعه دهنده آن ‘Lukejr’ درخواست داده‌اند تا اعداد رسمی BIP را به پیشنهادات اختصاص دهد. BIPها همچنین در زمانی ارائه خواهند شد که شبکه رعد و برق (Lightning Network) به طور منظم مورد آزمایش قرار گرفته باشد، همچنین ( Rootstock) یا (RSK) به زودی راه اندازی می‌شود و فناوری مبادله اتمی (Atomic swap) نیز در حال ساخت است. بسیاری از مردم معتقد‌ند که تکنولوژی سایدچین مانند تکنولوژی زنجیره‌ایِ آقای استورک می‌تواند نیاز ما به اینکه ارزهای جانبی زیادی وجود داشته باشند را بر طرف کند. اگر این چنین پروتکل‌هایی و تکنولوژی زنجیره‌ای آقای استورک به داخل بلاکچین بیت‌کوین پیاده سازی شوند ، بیت‌کوینرها ممکن است در آینده نزدیک ویژگی‌های جدید را مشاهده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا