اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

همکاری ترون و یک شرکت ده‌ها میلیون دلاری چینی

شایعات حاکی از همکاری ترون و بایدو(Baidu)، جستجوگر بزرگ چینی است

نکات برگزیده مطلب
  • شایعات تایید نشده‌ای منتشر شده است که مشارکت بنیاد ترون(TRON) با غول صنعت جستجوی اینترنتی در چین بایدو(Baidu) را ادعا می‌کند. این شایعات در نتیجه‌ی توییت مبهم مدیرعامل ترون مبنی بر همکاری با یک شرکت بزرگ به راه افتاد.

جاستین سان(Justin Sun)، مدیرعامل بنیاد ترون به تازگی توئیتی را منتشر کرده است که در آن از مشارکت شبکه‌ی TRX با یک شرکت که ده‌ها میلیارد دلار ارزش دارد، خبر داده بود. اما در این خبر او نامی از شرکت مقابل منتشر نکرد.

سرانجام، نخستین همکاری با یک غول صنعت ده‌ها میلیارد دلاری صورت گرفت. نام این شرکت را حدس بزنید.

بر اساس گفته‌های مدیر‌عامل ترون، در هفته‌ی آینده این همکاری رسما اعلام خواهد شد. در حال حاظر، اعضای جامعه‌ی رمزارزی سعی می‌کنند شریک اسرار‌آمیز این شرکت حدس بزنند، Coinness که یک پلتفرم بازار رمزارزی است، ادعا کرد که شرکت مورد نظر بایدو است و این خبر توسط Baidu Cloud به طور رسمی اعلام خواهد شد.

همکاری ترون با غول فن‌آوری چین تیم ترون در گفتگو با Coinness همکاری ترون و غول فناوری چین، بایدو را تایید کردند و این خبر هفته‌ی آینده توسط Baidu Cloud منتشر می‌گردد.

اگر‌چه ادعا می‌شود ترون همکاری با بایدو را در گفتگو با Coinness تایید کرده است، ترون هنوز هیچ جزئیاتی را در این مورد منتشر نکرده است. این نخستین باری نیست که جاستین سان، بنیانگذار ترون در این هفته به تیتر اخبار تبدیل شده است، او در این هفته از بروزرسانی جدیدی که بلاکچین TRX را 200 بار سریعتر از اتریوم و هزینه‌ها را 100 برابر کمتر از EOS خواهد کرد، خبر داد.

با بررسی نمودار قیمت TRX می‌توان جهش 8 درصدی را در قیمت آن و یک سقوط 8 درصدی را چند روز پس از این جهش مشاهده کرد. خبر این همکاری، موجب افزایش 12 درصدی در قیمت این رمزارز در 3 روز گذشته گردید و با توجه به داده‌های سایت  CryptoCompare هم اکنون با قیمت $0.024 معامله می‌شود. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که کل بازار رمزارزی پس از سقوط قیمتی، توانسته درصدی از این کاهش را جبران کند و شرایط کل بازار نیز مثبت بوده است.

نمودار قیمت TRX

اگر چه قیمت این رمزارز در روزهای اخیر صعودی بوده است، اما نتوانسته به ماکزیمم قیمت یک ماه گذشته که 0.028 دلار بوده است، بازگردد. قیمت این رمزارز در مقایسه با ماکزیمم قیمت تاریخی خود که 0.25 دلار می‌باشد نیز کاهش 90 درصدی را نشان می‌دهد. به تازگی، ترون آپدیت جعبه‌ابزار خود را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد که به آن‌ها کمک می‌کند در اکوسیستم ترون برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(DApp) ایجاد نمایند.

بنیاد ترون گزارش کرده است که 100 کارمند در این شرکت مشغول فعالیت هستند، برخی از آن‌ها از کمپانی‌های بزرگ اینترنتی همانند بایدو، تن‌سنت(Tencent) و علی‌بابا(Alibaba) جذب این شرکت شده‌اند. جاستین سان، مدیرعامل بنیاد ترون در ابتدای سال جاری شرکت Rainberry Inc را خریداری نمود، این شرکت با نام قبلی خود یعنی بیت‌تورنت(BitTorrent) شناخته شده‌تر است.

با توجه به این‌که قرار است سیدر‌ها(seeders) در پلتفرم بیت‌تورنت پاداش رمزارزی دریافت کنند، انتظار می‌رود این خرید 100 میلیون کاربر جدید و فعال را به اکوسیستم TRX وارد کند. کمپانی بایدو نیز با راه‌اندازی پلتفرم بلاکچینی مدیریت عکس‌ها با نام Totem به تکنولوژی بلاکچین علاقه نشان داده است.

در ابتدای سال جاری گزارشاتی منتشر شد که با آغاز مقابله با رمزارزها توسط دولت چین، این غول اینترنتی مباحث مرتبط با رمزارزها را در انجمن‌های گفتگوی خود سانسور می‌کند. انجمن کسب و کار بایدو در سال 2003 راه‌اندازی شده و هم اکنون بیش از 300 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

با توجه به مخالفت و سرکوب شدید رمزارزها توسط دولت چین، آیا امکان همکاری بایدو با ترون وجود خواهد داشت؟ نظر شما در مورد این همکاری اسرارآمیز ترون چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptoglobe
دکمه بازگشت به بالا