اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رئیس جمهور ونزوئلا خبر از ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا و نفت داد

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس جمهور ونزوئلا از برنامه های این کشور در رابطه با معرفی ارز دیجیتالی با پشتوانه‌های طلا، نفت و الماس صحبت کرد. او گفت حضور داشتن نفت در این زمینه باعث می‌شود بتوانیم با سیاست محدود سازی آمریکا علیه کشور‌هایی که منابع نفتی دارند مبارزه کنیم.

نیکولاس مادورو (Nicolas Maduro) اعلام کرد دولت او ارز دیجیتالی را ارائه خواهد داد تا با تحریم های آمریکا مبارزه کند. او در تلوزیون رسمی این کشور گفت:”این کار به ما این اجازه را خواهد داد تا به سوی حالت‌های جدیدی از دارایی‌های جهانی برای اقتصاد و توسعه‌های اجتماعی پیش برویم.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت تیم 50 نفره‌ای تشکیل خواهد شد تا در این زمینه در شاخه‌های تکنولوژی، اقتصاد، ارزی و سیاست‌های مالی به فعالیت بپردازند تا تعیین شود که با چه رویکردی به Petro (ارز دیجیتالی که قرار است معرفی شود)، نگاه شود. بر اساس سخنان مادورو تکنولوژی بلاکچینی که این ارز از آن به عنوان بستر فعالیت‌هایش استفاده خواهد کرد از لحاظ علمی، سیاسی و قانونی از طرف وزارت تحصیلات دانشگاهی، علمی و تکنولوژی این کشور بررسی خواهد شد. ولی با این تفاسیر این ارز از پشتیبانی نفتی و منابع این کشور استفاده خواهد کرد.

جریان‌های سیاسی مخالف البته با دید تمسخر‌آمیز به این اعلان گفته‌اند که قبل از اجرایی شدن این مسئله باید به تایید کنگره این کشور برسد. 

دولت مادورو در بیرون کشیدن کشورش از رکود اقتصادی بعد از پایین آمدن قیمت نفت ناتوان بوده است و در عین حال تحریم‌های آمریکا شرایط فعالیت در بازار‌های مالی جهانی را برای این کشور فوق‌العاده سخت کرده است. معرفی Petro در میان هیاهوی بالا رفتن قیمت ارز‌های دیجیتال از جمله بیت‌کوین به امید رهایی از این سختی‌ها برای این کشور است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا