اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رشد رمزارزها باعث ایجاد آسیب‌پذیری اقتصادی خواهد شد

صندوق بین‌المللی پول با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که نقض‌های امنیتی موجود در رمزارزها باعث ایجاد آسیب‌پذیری‌ می‌شود

نکات برگزیده مطلب
  • صندوق بین‌المللی پول(IMF) به تازگی ادعا کرده است که رشد مداوم و سریع صنعت رمزارزی باعث کاهش تقاضا برای ارزهای فیات شده و نقض‌های امنیتی این صنعت منجر به ایجاد آسیب‌پذیری در صنعت مالی جهان می‌شود.

 گزارشات منابع خطر را نشان می‌دهد

چشم‌انداز‌ اقتصاد جهانی، «چالش‌های پیش روی رشد پایدار» را نشان می‌دهد، و توضیح می‌دهد که یک رابطه‌ی مستقیم بین میزان استفاده از رمزارزها و ایجاد «آسیب‌پذیری» در اقتصاد وجود دارد.

نویسنده‌ی این چشم‌انداز در بخش‌هایی از مقاله‌ی خود نوشته است:

نقض امینیت سایبری و حملات سایبری به زیرساخت‌های اصلی صنعت مالی، یک منبع از خطرات بالقوه را ایجاد می‌کند زیرا این حملات می‌توانند سیستم‌های پرداخت برون مرزی را تضعیف کنند و جریان مبادله‌ی کالاها و خدمات را مختل سازند. ادامه‌ی رشد سریع دارایی‌های رمزنگاری می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌پذیری‌های جدیدی در سیستم مالی بین‌المللی شود. the Outlook’s author

انتشار این نظرات نشان دهنده‌ی موضع احتیاطی صندوق بین‌المللی پول(IMF) است که قبلا در رابطه با نفوذ رمزارزها در سراسر جهان اجرا نموده، و حالا به طور رسمی توضیح می‌دهد که صنعت رمزارزی می‌تواند میزان تقاضا برای ارزهای فیات را کاهش دهد و قانون‌گذاری بین‌المللی این صنعت نیز «اجتناب ناپذیر» است.

IMF مخالف نوآوری نیست

در عین حال، سال گذشته صندوق بین‌المللی پول به بانک‌ها هشدار داد تا اقدامات احتیاطی در برابر تهدیداتی همچون سازش امنیتی اتخاذ کنند، اقداماتی که هزینه‌ی آن «از بین رفتن نوآوری» خواهد بود.

خبرگزاری Bitcoinins از طرف یکی از کارکنان صندوق بین‌ المللی پول نقل کرده است که:

مقامات قانون‌گذاری و نظارتی باید در مواجهه با این تغییرات سریع، با دقت هرچه بیشتر یک تعادل بین کارآمدی و ثبات ایجاد کنند. آن‌ها باید اطمینان حاصل کنند که می‌توانند خطراتی همچون حملات سایبری، پولشویی و تامین مالی تروریسم، که بر روی ثبات و یکپارچگی تاثیر گذارند را بدون محدود کردن نوآوری، به طوری موثر تحت کنترل بگیرند. IMF Staff

به نظر می‌رسد که این دیدگاه صندوق بین‌المللی پول در بین دیگر بخش‌های صنعت مالی جهان، مشترک نیست. در ماه سپتامبر، بانک مرکزی اروپا بر خلاف دیدگاه‌ IMF ادعا کرد که در کشور‌های عضور اتحادیه‌ی اروپا تقاضا برای پول نقد رو به افزایش است، این در حالی بود که این بانک در ادامه اظهار داشت هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی یک ارز دیجیتال جهت گردش همزمان با یورو را ندارد.

این بانک در رابطه با پرسش‌های پیش آمده اعلام کرد:

تقاضا برای اسکنان‌های یورو همچنان رو به افزایش است و پول نقد هنوز هم یک ابزار محبوب برای انجام پرداخت‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این، طیف وسیع گزینه‌های پرداخت دیجیتال رو به افزایش است، مواردی که به تراکنش‌های غیر نقدی اجازه می‌دهد همانند پرداخت‌های نقدی، تراکنش تقریبا به صورت آنی انجام شود. European Central Bank

نظر شما در رابطه با ادعای صندوق بین‌المللی پول چیست؟ آیا نقض‌های امنیتی صنعت رمزارزی قابل پیش‌گیری و حل نیستند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا