اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ارسال بیت‌کوین بدون نیاز به اینترنت!

نرم‌افزار TxTenna به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به اینترنت، بیت‌کوین ارسال کنند

نکات برگزیده مطلب
  • کمپانی goTenna با کمک توسعه‌دهندگان کیف‌پول سامورایی توانسته نرم‌افزاری منتشر کند که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به اینترنت، اقدام به انجام تراکنش‌های بیت‌کوین کنند.

کمپانی goTenna به تازگی یک نرم‌افزار تلفن همراه به نام TxTenna راه‌اندازی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به اینترنت، برای یکدیگر بیت‌کوین ارسال کنند. این نرم‌افزار با همکاری کیف‌پول Samourai ساخته شده است. کیف‌پول Samourai ادعا می‌کند که کاربران را قادر ساخته تا با استفاده از یک شبکه‌ی امن و خصوصی بدون سانسور، بتوانند بیت‌کوین ارسال کنند.

کمپانی goTenna دستگاه‌هایی را تولید می‌کند که تحت شبکه‌های محلی در هم آمیخته(mesh networking) فعالیت می‌کنند و اجازه می‌دهند تا دستگاه‌های دیگر برای هدایت بسته‌های داده به صورت مستقیم به یکدیگر متصل شوند، این فرایند باعث می‌شود که نیاز به حضور یک ISP یا برج مخاربراتی برای اتصال این دستگاه‌ها به یکدیگر، حذف شود.

ریچ مایرز(Rich Myers) مهندس نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز در کمپانی goTenna اظهار داشت:

TxTenna نشان می‌دهد که شبکه‌های در هم آمیخته‌ی غیرمتمرکز می‌توانند حریم خصوصی و انعطاف‌پذیری تراکنش‌های بیت‌کوین را افزایش دهند؛ این شبکه‌ها همچنین می‌توانند بدون نیاز به اتصال وای‌فای و تلفن‌ همراه، میزان دسترسی افراد منطقه را به بیت‌کوین را افزایش دهند. Rich Myers

اتصالات اینترنتی همیشه قابل اعتماد نیستند و در برخی نقاط نیز ممکن است به دلیل رخ دادن بلایای طبیعی در دسترس نباشند. این موارد دقیقا جایی است که نرم‌افزار TxTenna کاربردی می‌شود. نرم‌افزار مذکور به کاربران اجازه می‌دهد تا تلفن‌ همراه هوشمند خود را به یک شبکه‌ی در هم آمیخته‌ی goTenna همگام‌سازی کنند(sync) و سپس تنظیمات مورد نظر خود را برای ارسال و دریافت بیت‌کوین انجام دهند. شبکه‌ی در هم آمیخته بجای استفاده از یک نقطه‌ی مرکزی(مانند یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی)، دستگاه‌های کاربران را به صورت مستقیم به یکدیگر متصل می‌کند.

دنیلا پردمو(Daniela Perdomo) مدیرعامل کمپانی goTenna در بیانیه‌ای اعلام کرد:

واقعیت این است که حاملان محلی یا ISPها می‌توانند به وسیله‌ی تراکنش‌های خود، مشترکین را وابسته کنند و یا تمامی تراکنش‌های بیت‌کوین را سانسور کنند. TxTenna برای این مشکلات با ارائه‌ی یک لایه‌ی جابجایی حیاتی غیرمتمرکز، یک راه حل عرضه کرده و انجام تراکنش‌های غیرمتمرکز واقعی بیت‌کوین را فراهم کرده است. Daniela Perdomo

این نرم‌افزار جدید که هم اکنون برای کاربران اندروید در دسترس قرار دارد، توسط توسعه‌دهندگان کیف‌پول Samourai بر روی SDK منبع باز کمپانی goTenna ساخته شده است. زمانی که پرسیده شد چرا توسعه‌دهندگان کیف‌پول Samourai برای همکاری انتخاب شده‌اند، آقای پردمو اعلام کرد که «MuleTools ابتکاری آن‌ها باعث ایجاد یک تفاوت می‌شد».

وی در ادامه توضیح داد:

اواخر سال گذشته ما با تیم کیف‌پول Samourai در رابطه با دخالت goTenna در MuleTools صحبت کردیم. تیم توسعه‌ی کیف‌پول Samourai در زمینه‌ی ساخت کیف‌پول‌های موبایلی بیت‌کوین، پیشرو هستند. ابتکار منبع باز MuleTools با الهام از ماهواره‌ی Blockstream روش‌های جایگزین دیگری را برای انجام تراکنش‌های معرفی می‌کند. Daniela Perdomo

برای شروع ارتباطات آفلاین، کاربران باید هم نرم‌افزار کیف‌پول موبایلی Samourai و هم نرم‌افزار TxTenna را نصب نمایند، و سپس این دو نرم‌افزار را برای ایجاد ارتباط، با دستگاه goTenna همگام‌سازی کنند. زمانی که این اتصال ساخته شد، کاربران می‌توانند برای هرکسی در جهان بیت‌کوین ارسال کنند و فعالیت‌های خود را در بلاک‌چین انجام دهند.

مایرز در ادامه اظهار داشت:

دیگر دستگاه‌های goTenna موجود در منطقه تراکنش‌ کاربر را آنقدر رله و بازپخش می‌کنند تا یک گره‌ی(Node) goTenna متصل به اینترنت که در حال اجرای TxTenna است، آن را دریافت کرده و به سمت شبکه‌ی بیت‌کوین هدایت کند. Rich Myers

می‌توان گفت که TxTenna گادی دیگر در جهت افزایش امنیت و تنوع اتصال به اینترنت در سراسر بلاک‌چین است. سال گذشته، نیک زابو(Nick Szabo) و یک مهندس بلاک‌چین به نام اِلاین او(Elaine Ou)، پیشنهاد روش‌های جایگزین برای دسترسی به بلاک‌چین را ارئه کردند .این روش‌ها بسیار متنوع‌تر‌ هستند، خصوصا برای کسانی که مایل به اجتناب و دوری از سیستم‌های سانسور شده‌اند؛ این روش‌ها  برای استفاده از بیت‌کوین در مناطقی که زیرساخت‌های اینترنتی کم توسعه‌تری دارند، راه‌های جدیدی را ارئه می‌کنند.

نظر شما در رابطه با این روش جایگزین برای اتصال به بلاک‌چین چیست؟ این روش چه کاربرد‌هایی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinmagazine

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا