آموزش ماینینگاخبار و مقالاتماینینگ

معرفی و بررسی بهترین دستگاه‌های ASIC

بررسی اسیک ماینینگ و معرفی بهترین دستگاه‌های موجود در بازار

با اینکه در ابتدا صنعت ماینینگ رمزارز به گونه‌ای طراحی شده بود که هرکس بتواند با داشتن یک رایا‌نه‌ی شخصی در خانه به استخراج بپردازد و کسب درآمد کند، اما مدت زمانی زیادی از آن دوران گذشته و این کار عملا دیگر صرفه اقتصادی ندارد. در حال حاضر اگر به دنبال استخراج رمزارزهایی همچون بیت‌کوین، لایت‌کوین، دش یا دیگر رمزارزهای بزرگ‌ بازار هستید، شاید بتوان گفت که بهترین راه و موثرترین روش برای استخراج و ماین استفاده از سخت‌افزار‌های معروف به اسیک(ASIC) است.

مدار‌های مجتمع با تخصص خاص(Application specific integrated circuits) یا دستگاه‌های اسیک، به سخت‌افزار‌هایی گفته می‌شود که تنها به منظور پردازش نوع خاصی از اطلاعات، همانند پردازش اطلاعات صوتی یا مدیریت تلفن‌های یک مجموعه بکار گرفته می‌شوند. در زمینه‌ی صنعت ماینینگ، اسیک‌ها قالبا از تعداد زیادی تراشه‌ی پردازشی تشکیل شده‌اند که به شکلی خاص در کنار یک‌ دیگر و بر روی مادربورد‌های مخصوصی چیده‌ شده‌ و به شکل یک واحد پردازشی مستقل ارائه می‌شوند. به عبارتی می‌توان گفت که یک اسیک رایانه‌ی شخصی نیست و همانند کارت‌های گرافیک، توانایی پردازش الگوریتم‌های مختلف را ندارد و تنها برای تمرکز روی الگوریتم خاصی که برای آن طراحی شده می‌تواند فعالیت و پردازش انجام دهد.

یک ماینر اسیک دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

به طور خلاصه، می‌تواند گفت که فرایند ماینینگ انجام نوعی محاسبات پیچیده برای بدست آوردن یک جواب خاص است. دستگاه‌های ماینینگ، چه کارت‌های گرافیک و چه سخت‌افزار‌های اسیک باید این فرایند‌های محاسباتی را انجام دهنده و به پاسخ مناسب برسند. در سیستم‌های Proof Of Work که برای رمزارزهایی همچون بیت‌کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد، هرکس که بتواند سریع‌تر به پاسخ مناسب و درست محاسباتی برسد، پاداش دریافت می‌کند؛ در حال حاضر این پاداش معادل ۱۲/۵ رمزارز بیت‌کوین(BTC) است که چیزی حدود ۱۱۰هزار دلار ارزش خواهد داشت.

می‌توان گفت که هر ماینری که سخت‌افزار قوی‌تر و سریع‌تر داشته باشد، می‌تواند به سود‌دهی و درآمد بیشتر برسد، از این رو در حال حاضر تعداد زیادی ماینر و دستگاه‌های محاسباتی قدرتمندی در سراسر جهان وجود دارند که به فعالیت ماینینگ می‌پردازند. یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب دستگاه‌های اسیک توسط ماینر‌های نیز همین مورد است که با داشتن قدرت محاسباتی بالا، می‌توانند شانس بیشتری برای بدست آوردن بیت‌کوین داشته باشند.

هر رمزارز دارای الگوریتم هش رمزنگاری مخصوص به خودش است و دستگاه‌های اسیک تنها برای فعالیت روی یکی از این الگوریتم‌های خاص طراحی و تولید می‌شوند. اسیک‌های بیت‌کوین در واقع برای محاسبه‌ی الگوریتم SHA-256 طراحی شده‌اند؛ این امر به این معناست که دستگاه‌های اسیک طراحی شده برای SHA-256، می‌توانند علاوه بر بیت‌کوین، هر رمزارز دیگری که بر اساس این الگوریتم فعالیت می‌کند را استخراج و ماین نماید.

چه چیز باعث می‌شوند دستگاه اسیک بهتر باشد؟

همانطور که گفته شد، دستگاه‌های اسیک در مقایسه با کارت‌های گرافیک و پردازنده‌ی‌(CPU) رایانه‌های شخصی که برای انجام چندین کار متفاوت طراحی شده‌اند، بسیار متفاوت‌اند. این امر باعث شده زمانی که به تمرکز برای انجام یک کار خاص نیاز است، این سخت‌افزارها بتوانند عملکرد مناسب‌تری نسبت به سخت‌افزار‌های عمومی‌تر از خود نشان دهند.

زمانی که حرف از استخراج و ماینینگ رمزارز باشد، توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که سوددهی رمزارزی که استخراج می‌کنید، بیشتر از هزینه‌ی برق مصرفی و سخت‌افزار‌های خریداری شده باشد. حد فاصل سود و ضرر در این صنعت می‌تواند بسیار ناچیز باشد، زیرا فرایند ماینینگ رمزارز در برخی موارد هزینه‌های زیادی به همراه دارد. سخت‌افزار‌های ماینینگ رمزارز بسیار گرانقیمت هستند و حتی در برخی موارد می‌توانند سالیانه چندین هزار دلار هزینه‌ی مربوط به مصرف برق را به همراه داشته باشند.

افزایش مداوم قدرت هش شبکه که منجر به افزایش سختی می‌شود

به این ترتیب، زمانی که می‌خواهید دستگاه استخراج رمزارز انتخاب کنید، میزان کارآمدی و مصرف این دستگاه بسیار مهم خواهد بود. این همان زمانیست که دستگاه‌های ماینینگ اسیک وارد میدان می‌شوند. از آنجایی که این دستگاه‌ها از صفر تا صد تماما برای انجام محاسبات مورد نیاز یک الگوریتم هش رمزنگاری خاص مورد استفاده توسط یک رمزارز طراحی و ساخته شده‌اند، در انجام این کار بسیار کارآمد‌تر از هر رایانه‌ی شخصی پیشرفته‌ای عمل می‌کنند. بنابراین، به راحتی می‌توان دید که دستگاه‌های اسیک «قدرت هش» بالاتری ارائه می‌کنند، در حالی که نسبت به یک رایانه‌ی معمولی در همان محاسبات کارآمدی بیشتری داشته و مصرف انرژی آن به مراتب پایین‌تر است.

این ترکیب از عملکرد بالا و مصرف کم انرژی باعث شده تا دستگاه‌های اسیک انتخاب مناسب‌تری نسبت به استفاده از رایانه‌های شخصی باشند. به همین دلیل است که در زمینه‌ی ماینینگ رمزارزهایی همچون بیت‌کوین و لایت‌کوین که با افزایش سختی شبکه روبرو شده‌اند، کاربران به استفاده از دستگاه‌های ماینینگ اسیک روی آورده‌اند و این روش تنها راه باقی مانده برای استخراج این رمزارزهاست.

ارزیابی دستگاه‌های ماینینگ

هنگامی که می‌خواهید یک دستگاه ماینر را ارزیابی کنید، در این میان اساسا سه عامل اصلی برای بررسی وجود دارد:

 • مصرف برق: یک دستگاه ماینینگ چه میزان برق مصرف می‌کند؟ توجه به این نکته بسیار مهم است زیرا فرایند ماینینگ مصرف انرژی بالایی دارد و انجام مداوم ماینینگ باعث افزایش اعداد روی قبض پایان ماه خواهد شد. این عامل به صورت وات بر ساعت محاسبه می‌شود و هرچه پایین‌تر باشد، مصرف دستگاه اسیک کمتر و بهتر است.
 • هش‌ریت(Hashrate): این عامل نشان دهنده‌ی میزان قدرت محاسباتی دستگاه شما برای حل مسائل ریاضی در فرایند ماینینگ است. این عامل اساسا تعداد جواب‌هایی که دستگاه‌ شما می‌تواند طی یک ثانیه حدس بزند را نشان می‌دهد. در حالی که یک رایانه‌ی شخصی می‌تواند چندین میلیون جواب را در ثانیه بررسی نماید، دستگاه‌های اسیک قدرت محاسبه‌ی 10 به‌توان 12 جواب در ثانیه را دارند. هرچه میزان این عامل بیشتر باشد، دستگاه اسیک قوی‌تر است.
 • بهره‌وری انرژی: این عامل نشان دهنده‌ی میزان بهره‌وری دستگاه شما است. این عامل براساس ژول اندازه‌گیری می‌شود. یک وات برابر است با یک ژول در ثانیه. به عبارتی یک ژول برابر است با یک وات ضربدر چندین ثانیه. هرچه این رقم پایین‌تر باشد، به این معناست که دستگاه اسیک مورد بررسی شما انرژی کمتری برای محاسبه‌ی مقدار کار مشخصی مصرف می‌کند؛ بنابراین کارآمد‌تر محسوب می‌شود. در نظر داشته باشد که یک دستگاه ماینینگ می‌تواند هش‌ریت بسیار بالایی را ارائه کند اما در همین حین بهره‌وری دستگاه نیز بسیار پایین باشد. در نتیجه با افزایش میزان مصرف انرژی، هزینه‌ی مربوط به برق نیز افزایش می‌یابد و از درآمد نهایی کسر می‌شود.

از آنجایی که به شکل روز افزونی تعداد کاربران صنعت رمزارزی و افراد سرمایه‌گذار در این صنعت روبه افزایش است، تهیه و دسترسی به این دستگاه‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد. در اغلب موارد، علاوه بر تهیه‌ی دستگاه اسیک، کاربران نیاز دارند تا یک واحد PSU یا همان پاور باکیفیت نیز تهیه کنند. کیفیت بالای منبع تغدیه می‌تواند بر روی میزان کارایی دستگاه اسیک، تاثیر بسزایی داشته باشد.

یکی از اصلی‌ترین مواردی که هنگام خرید دستگاه‌های ماینینگ باید به آن توجه کنید این است که چه مقدار زمان برای بازگشت سرمایه‌ی اولیه لازم است. این زمان توسط قدرت هش دستگاه ماینینگ شما تعیین می‌شود. به عبارتی میزان سود خاصل شما برابر است با معادل درآمد بیت‌کوین روزانه، منهای مواردی همچون هزینه‌ی برق، هزینه‌ی مربوط به استخر ماینینگ و میزان سختی لحظه‌ای شبکه.

در ادامه‌ی مقاله سعی شده تا پنج دستگاه اسیک برتر معرفی شده و مزایا و معایب آن‌ها در کنار قیمت لحظه‌ای، به صورت خلاصه بیان شود.

دستگاه Antiminer S9

1- دستگاه Antiminer S9

دستگاه‌های ماینینگ Antminer S9 توسط کمپانی Bitmain تولید و عرضه شده می‌شود. این کمپانی بزرگ‌ترین و شناخته‌ترین تولید کننده‌ی تجهیزات ماینینگ در جهان است و از سال ۲۰۱۳ فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

دستگاه Antminer S9 (یا مدل Antminer S9i) یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های ماینینگ اسیک در بازار است و در اغلب موارد، قدرت محاسباتی دیگر دستگاه‌های موجود در بازار با آن مقایسه می‌شود. به نوعی می‌توان گفت که دستگاه‌های S9 در حال حاضر یکی از به صرفه‌ترین و کارآمد‌ترین دستگاه‌های بازار محسوب می‌شود، گرچه این امر بیشتر به هزینه‌های برق مصرفی در منطقه‌ی زندگی کاربر و همچنین کیفیت منبع تغذیه نیز بستگی دارد.

این بازدهی فوق‌العاده باعث شده قیمت این دستگاه‌ها در بازار افزایش یابد و در لیست دستگاه‌های ارزان قیمت ماینینگ جایی نداشته باشند(گرچه قیمت کنونی این دستگاه‌ها نسبت به چند ماه کذشته به مراتب کاهش یافته است). با این حال، افزایش قیمت نیز باعث کاهش تقاضا برای این دستگاه محبوب نشده است.

کمپانی Bitmain به صورت مرتب ویژگی‌های خط تولید محصولات S9 را بهبود می‌بخشد؛ بنابر این در صورتی که قصد خرید یکی از محصولات دست دوم S9 را دارید، در نظر داشته‌ باشید که قدرت هش خروجی دستگاه را چک کنید. قوی‌ترین مدل این خط تولید ۱۴تراهش بر ثانیه(TH/s) ارائه می‌کند.

قیمت: 608 دلار (بین ۹ تا ۱۲ میلیون در بازار ایران)

برق مصرفی: ۱۳۲۰ وات

قدرت هش: ۱۳/۵ تراهش – ۱۴ تراهش

درآمد روزانه(در زمان نگارش این مقاله): 0/00179041 بیت‌کوین

مزایا:

 •  سازنده‌ی معتبر
 • بسیار کارآمد از نظر مصرف برق

معایب:

 • سختی دسترسی و سفارش

 

دستگاه Antminer S7

2- دستگاه Antminer S7

این مدل نیز توسط کمپانی Antminer تولید شده و به عنوان نسل قبلی سخت‌افزار‌های S9 از آن یاد می‌شود. زمانی که محصولات S9 به بازار عرضه شدند، اکثریت کاربران و ماینر‌ها دستگاه‌های خود را ارتقاء دادند و این امر باعث شد تعداد زیادی از سخت‌افزار‌های S7 با قیمت بسیار پایین در بازار وجود داشته باشند.

اگرچه قدرت هش سری S7 تنها یک سوم قدرت S9 می‌باشد، به دلیل کم مصرف بودن این محصول و همچنین وجود یک منبع تغذیه به همراه آن، در برخی موارد، مدت زمان بازگشت سرمایه با خرید یکی از این مدل‌های قدیمی‌تر، بسیار سریع‌تر خواهد بود. قابل ذکر است که دستگاه‌های S7 مقدار حرارت و صدای کمتری نیز تولید می‌کنند.

اگر تصمیم به خرید یکی از دستگاه‌های S7 را دارید، حتما مطمئن شوید که دستگاه مذکور چه مدت زمانی تحت استفاده بوده است. اگر دستگاه خریداری شده همراه با منبع تغذیه ارائه شد، حتما از کیفیت و سلامت آن اطمینان حاصل کنید. در برخی موارد، دستگاه‌های S7 به همراه یک پاور AWP3++ ارائه می‌شوند که می‌توان از آن‌ها برای اسیک‌های S9 نیز استفاده نمود.

حتی با داشتن یک منبع تغذیه بسیار مناسب نیز، مدل‌های S7 از نظر بهینه بودن میزان مصرف انرژی در حد و اندازه‌ی S9 نیستند. در مدل‌های S7 به طور متوسط مصرف برق دستگاه معادل است با 0/25 ژول برای هر گیگاهش، در صورتی که این رقم در مدل‌های S9 تنها 0/1 ژول برای تولید هرگیگاهش قدرت محاسباتی می‌باشد. البته شما می‌توانید با خرید تعداد زیادی دستگاه S7 و یا استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی، به سود مناسبی دست یابید.

قیمت: متغیر (کمیاب در بازار ایران)

برق مصرفی: ۱۲۹۳ وات

قدرت هش: 4/73 تراهش – 5 تراهش

درآمد روزانه(در زمان نگارش این مقاله): 0/00061590 بیت‌کوین

مزایا:

 • ارزان‌تر از مدل‌های S9
 • بازگشت سرمایه‌ی سریع‌تر

معایب:

 • سختی دسترسی و سفارش
 • تنها به صورت دسته دوم قابل خرید است

 

دستگاه AvalonMiner761

3- دستگاه AvalonMiner761

کمپانی Avalon یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی Canaan Creative محسوب می‌شود و یکی از شرکت‌هایی بود که اولین تراشه‌های اسیک ماینینگ اختصاصی بیت‌کوین را تولید کرده است، بنابر این می‌توان گفت که تولیدات این کمپانی در زمینه‌ی ماینینگ بیت‌کوین از کیفیت مطلوبی بهره می‌برند.

دستگاه‌های AvalonMiner سری 7 را می‌توان نسل جدیدتر تولید این کمپانی محسوب کرد. به طور کلی این دستگاه‌ها در بازار رمزارزی با استقبال مناسبی روبرو شده‌اند، زیرا از طرفی علاوه بر تولید حرارت و صدا بسیار کم، کمپانی Avalon با ساخت اولین تراشه‌های ۱۶نانومتری اسیک به نام A3212 توانست یه نوآوری در این صنعت ایجاد کند.

دستگاه‌های AvalonMiner 761 با دارا بودن کنترلر‌های AUC3 ‘AvalonMiner بر پایه‌ی Raspberry Pi، توانایی پشتیبانی از ماینینگ دسته‌ای(cluster mining) دارند و می‌تواند همزمان تا شش دستگاه را پشتیبانی کند. کنترلر‌های AUC3 قیمتی معادل ۸۰ دلار دارند و توانایی اتصال به دیگر دسته‌ها را نیز در خود دارند. به عنوان مثال، چهار کنترلر AUC3 وجود دارد و هرکدام به پنج دستگاه AvalonMiner 761 متصل شده باشد، می‌توانند در مجموع قدرت محاسباتی ۱۷۶ تراهش بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار دهند.

در صورتی که برای این دستگاه‌های نیاز به تهیه یک منبع تغذیه داشته باشید، قیمت هرکدام حدود ۱۵۰ دلار خواهد بود. در مجموع قیمت این دستگاه‌های از سری Antminer S7 کمتر خواهد بود. قدرت هش بالا در AvalonMiner 761 و همچنین کم‌ مصرف بودن این دستگاه‌ها باعث شده که مدت زمان مورد نیاز برای بازگشت سرمایه، با استفاده از این اسیک‌ها به حداقل ممکن برسد.

قیمت: متغیر (کمیاب در بازار ایران)

برق مصرفی: ۱۳۲۰ وات

قدرت هش: 8/8 تراهش

درآمد روزانه(در زمان نگارش این مقاله): 0/00114587 بیت‌کوین

مزایا:

 • ارزان‌تر از تولیدات کمپانی Antminer
 • بازگشت سرمایه‌ی سریع‌تر
 • سازنده‌ی معتبر

معایب:

 • سختی دسترسی و سفارش
 • پشتیبانی ضعیف

 

دستگاه WhatsMiner M3

4- دستگاه WhatsMiner M3

اسیک‌های M3 که در اواخر سال ۲۰۱۷ معرفی شدند، توسط یک کمپانی چینی با نام Pangolin Miner تولید می‌شوند. در وب‌سایت رسمی این شرکت نه تنها می‌توانید مشخصات دقیقی از دستگاه‌های تولید این شرکت را ببینید، بلکه ویدئو‌هایی نیز وجود دارد که به صورت مفصل آموزش کامل نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها را توضیح داده است.

با اینکه قدرت هش این دستگاه‌های کمی پایین‌تر از اسیک‌های Antminer S9 می‌باشد، اما قیمت خریدشان نیز به مراتب کم‌تر است و این امر باعث می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای بازگشت سرمایه‌ی کاربرد به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

با اینکه مقدار برق مصرفی در این دستگاه بسیار بالا می‌باشد، اما طبق اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی، به نظر می‌رسد که این دستگا‌های به فن‌های داخلی مجهز شده‌اند که علاوه بر دفع سریع‌تر حرارت، میزان صدای تولیدی آن‌ها نیز به حداقل رسیده و در مقایسه با S9 بسیار کم صدا هستند. منبع تغذیه همراه این دستگاه‌های نیز بسیار کارآمد و بهبوده یافته است و می‌تواند بیش از ۹۰ درصد کارایی را ارائه دهد.

در زمان نگارش این مقاله دستگاه‌های M3 در بازار بسیار محدود هستند، با این وجود نسل جدید آن‌ها یعنی اسیک‌های M3X به تازگی موجود شده‌اند و با قیمت حدود ۲۸۹ دلار عرضه می‌شوند. این دستگاه‌های از طرف شرکت تولید کننده دارای ۱۸۰ روز گارانتی هستند که این مورد در بین دیگر تولید کنندگان کمتر به چشم می‌خورد.

قیمت: ۱۵۰۷ دلار (بین ۱۱ تا ۱۴ میلیون در بازار ایران)

برق مصرفی: ۱۸۰۰ وات تا ۲۱۰۰ وات

قدرت هش: 12/5 تراهش

درآمد روزانه(در زمان نگارش این مقاله): 0/00162765 بیت‌کوین

مزایا:

 • ۱۸۰ روز گارانتی
 • به همراه منبع تغذیه ارائه می‌شود

معایب:

 • سختی دسترسی و سفارش

5- دستگاه AvalonMiner 821

می‌توان گفت که دستگاه‌های AvalonMiner 821 نسبت به نسل قبلی خود یک پیشرفت بزرگ‌ محسوب می‌شوند زیرا توسط کمپانی سازنده به تراشه‌های ۱۶ نانومتری 104 A3210 مجهز شده‌اند؛ این تراشه‌ها باعث شده‌اند قدرت محاسباتی و هش این دستگاه‌ها حدود ۲۰درصد نسبت به مدل‌های AvalonMiner 761 افزایش داشته باشد.

همچنین اسیک‌های AvalonMiner 821 بسیار کارآمد هستند زیرا تنها 0/109 ژول انرژی برای هر گیگاهش قدرت محاسباتی مصرف می‌کنند که این رقم تنها ۱۰ درصد از دستگاه‌های Antminer S9 بیشتر است. قدرت محاسباتی این دستگاه پایین‌تر از محصولات S9 است بنابراین اصلی‌ترین دلیل خرید این مدل می‌تواند قیمت نسبتا پایین و بازگشت سریع‌تر سرمایه باشد.

در زمان نگارش این مقاله تولید این محصول کاهش یافته و بر روی وب‌سایت رسمی شرکت نیز قابل سفارش نمی‌باشد. این محصول نیز همانند نسل‌های قبلی خود، بدون منبع تغذیه ارائه می‌شوند و کاربر باید یک پاور جداگانه با قیمت حدود ۲۰۰ دلار برای آن تهیه نماید.

قیمت: 508 دلار (کمیاب در بازار ایران)

برق مصرفی: 1200 وات

قدرت هش: 11 تراهش

درآمد روزانه(در زمان نگارش این مقاله): 0/00143233 بیت‌کوین

مزایا:

 • قدرت هش بیشتر نسبت به مدل‌های 761
 • کارآمدی و میزان مصرف برق بسیار شبیه به دستگاه‌های S9

معایب:

 • سختی دسترسی و سفارش

شما می‌توانید سوالات و نظراتخود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

منبع
techradar.com99bitcoins.comdigitaltrends.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫78 دیدگاه ها

 1. سلام عصر بخیر
  نظر شما درباره انتخاب بین دستگاه Ebang E10.3 و cheeta lovecore a1 که هر دو نسبتا دستگاه های جدید هستن که قیمت و مصرف برق یکسانی هم دارن چیست ؟
  برق مورد استفاده هم برق خانگی 25 امپر کامل هست با محیط مناسب که دوتا دستگاه میتوان قرار داد.
  کدام دستگاه اصالت بهتری دارد؟
  این دو دستگاه از لحاظ افت هشریت و میزان خرابی چگونه هستن؟؟ یکی دو جا مطالعه کردم a1 نسبت به دما حساس هستش و اینکه ورژن جدید f1 هست که نظرات خیلی خوبی دربارش ندیدم .
  و چرا قیمت این دستگاه ها نسبت به s9 , s11 نسبتا ارزان تر است.
  و در کل پیشنهاد شما برای خرید ماینر تا سقف15 تومن چه ماینری است؟

  1. سلام دوست من. همونطور که گفتید فرق زیادی بین این دستگاه‌ها نیست، ولی من چیتا رو انتخاب می‌کنم. منظورتون از افت هش‌ریت چی هست؟

   دلیل تفاوت قیمت به مقدار زیادی به کیفیتشون برمی‌گرده، و سیستم کاری بهتر دستگاه‌های بیت مین. اگر بتونید یه ماینر S11 گیر بیارید خیلی خوب میشه…

 2. با سلام خدمت اساتید گرامی
  بنده الان یک ماهه در مورد سرمایه گذاری بر روی استخراج ارز بیت کوین مطالعه میکنم و چنتا سوال برام پیش اومده
  سرمایه اولیه بنده حدودا 190 تا 200 میلیون میشه
  1- میخواستم بدونم اگه بنده یه سوله خالی توی شهرک صنعتی اجاره کنم و دستگاه ها رو اونجا نصب کنم و پول برقشم کامل بدم اداره برق و اورگانه خاصی گیر میده به این قضیه
  اگه همین کار خارج از شهرک صنعتی بکنم چی مثلا یه کارگاه با برق صنعتی 3 فاز ولی خارج از شهرک فرقی میکنه ؟
  در ضمن نیاز به کاری به عنوان کاور ماینرها هست ؟
  2 – من کل دستگاه ها رو نگاه کردم و به شخصه به چیتا f5i و واتس ماینر M20S رسیدم آیا اشتباه میکنم شما پیشنهاد بهتری دارین ؟
  3- امکانش هست بنده رو در زمینه شروع و راه اندازی یه فارم راهنمایی کنین 09145985119
  [email protected]

  1. سلام گرامی . بنده خودم با این دستگاه کار نکردم ولی طبق شنیده ها و مطالعاتم دستگاه نسبتا مناسبیه و مشکل من ندیدم توی سطح بررسی هام

 3. سلام میخواستم بدونم کدوم دستگاه ماینینگ برای استخراج اتریوم بهتره تا جایی ک بتونم روزی حداقل 10 دلار درامد داشته باشم و تعداد این ماینینگ ها باید چقدر باشه و اینکه لطف کنید هزینه این دستگاه ها رو هم بگید

 4. سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم نظرتون در مورد دستگاه f1 چیه؟

  1. سلام عزیزم
   اگه منظورتون Cheetah f1 هستش طبق بررسی های خارجی دستگاه مناسبیه . ولی بنده خودم به شخصه باهاش کار نکردم و نمیتونم نظر قطعی بهتون بدم گرامی .

 5. سلام دوست عزیز. ممنون از مطلب خوب و راهنمایی هاتون تو کامنت ها. میخواستم بپرسم بین دو دستگاه T2T و S11 برای شروع و ماین تکی (فقط یه دستگاه) و خونگی به فرض مهم نبودن مصرف برق و گرما کدوم بهتره؟ S11 تقریبا” 20 تومنه و T2T حدود 24 تومن . یعنی کیفیت کدومشون بهتره و مسائل جانبی و عیب آوردن و ساپورت تعمیرات و باقی مسائل … کدومشون ترجیح دارن؟ خب S11 ارزونتره و قدرتش کمتره. آیا این دلیل میشه که یه دستگاه چند تومن گرونتر با تراهش بالاتر بگیرم یا توصیه نمیکنید T2T رو؟ بازم ممنون از لطفت.

  1. سلام عزیزم . از نظر خرابی و تعمیرات تا جایی که بنده اطلاع دارم s11 حداقل توی ایران مناسب تره و قطعات در حال حاضر در دسترس تره . دستگاه های bitmain معمولا کیفیت مطلوبی دارند

 6. سلام ،از کجا میتونم یه آسیک خوب که قدرت پردازش خوب داره پیدا کنم؟ کسی شرکتی جایی سراغ داره که مطمان باشه لطفا ایمیل بده بهم نیاز دارم.

  [email protected]

  1. سلام. شما می‌تونید از لیون کامپیوتر تهیه کنید. 88914049. با بخش ماینینگ صحبت کنید. موفق باشید

 7. سلام میخواستم بپرسم چه دستگاه اسیک یا ریگ با هش بالا برای ماین لایت کوین و داگ کوین و اتریوم پیشنهاد می کنید .
  لطفا راهنمایی کنید و ر صورت امکان پاسخ را به جیمیل من ارسال کنید . تشکر .
  جیمیل من هست : [email protected]

 8. سلام
  بین دو تا دستگاه s9i با یک دستگاه t2turbo با توجه به اینکه هزینه برق مساوی هست در دو حالت ، شما کدوم حالت رو پیشنهاد میکنید که درآمد زایی بیشتری دارد؟

  1. سلام. هش‌ریت و در نتیجه درآمدزایی T2Turbo خیلی بیشتر هست از S9i دوست من.

 9. سلام میخوام یه مشاوره تخصصی و بی طرف یه نفر به من بده خواهش میکنم عاجزانه من گیج شدم دیگه نمیدونم چی بخرم
  به نظر شما من که برق سه فاز صنعتی 100 امپر با فضای بزرگ و خنک و مناسب دارم و میخوام سریع سرمایه اولیم برگرده میتونم رو این مدل m3 حساب کنم یا برم سرا s9 یا دراگون t1

  1. منم همین سوالو دارم خواهشا اگه کسی میدونه چجواب بده منم دقیقا همین شرایط رو دارم برق صنعتی 3 فاز با 50 تومن سرمایه و جای مناسب بدون مشکل برق

   1. سلام عزیزم . ببینید اگه بگین بودجتون چقدره خیلی بهتر میتونم راهنماییتون کنم . ولی در کل بخوام بهتون بگم m3 ریسک خرید خودشو توی خرابی داره و نشون میده . اگه اهل ریسک کردن هستین و اطلاعات ماینینگتون بالاست و بودجتون محدوده m3 میتونه انتخابتون باشه ولی در غیر اینصورت خیر . البته این مورد هم بهتون بگم که m3 مصرف برق و تولید گرماش بسیار بالاست .

  2. سلام عزیزم . ببینید اگه بگین بودجتون چقدره خیلی بهتر میتونم راهنماییتون کنم . ولی در کل بخوام بهتون بگم m3 ریسک خرید خودشو توی خرابی داره و نشون میده . اگه اهل ریسک کردن هستین و اطلاعات ماینینگتون بالاست و بودجتون محدوده m3 میتونه انتخابتون باشه ولی در غیر اینصورت خیر . البته این مورد هم بهتون بگم که m3 مصرف برق و تولید گرماش بسیار بالاست . بین دو دستگاهی هم که در انتها گفتین بنده به شخصه s9 رو ترجیح میدم

 10. سلام خسته نباشید
  بنده میخوام دو دستگاه ماینینگ m3 بگیرم سرمایه فعلیم 14 میلیونه بنظرتون خوبه استارت بزنم و کم کم زیاد کنم ؟
  برق مصرفی خونگیه عادیه و الان این دستگاه رو نهایتا 6 میلیون پیدا میشه کرد .بنظرتون بدرد میخوره ؟ گفتن که 1.5 درامد زایی داره هر ماه واسه ی من کافیه فعلا .ممنون میشم کمک کنید….

  1. سلام دوست گرامی
   بنده به شخصه m3 رو برای استارت استخراج خصوصا توی منزل پیشنهاد نمیکنم . مهمترین دلایلش هم اینه که هم مصرف برقش به شدت بالاست و توی خونه حتی اگه از کنار کنتور تا مکان استفاده دستگاه کابل جداگانه بکشید که روی سیم کشی خونه فشار نیاره معمولا بیشتر از 2 تا 3 تا دستگاه نیمشه استفائه کرد . اونم به شرط این که دستگه پرمصرف دیگه ای نداشته باشید . مورد دوم و سوم هم نویز صوتی بالا و تولید حرارت زیاد این دستگاه هستش که معمولا توی منزل میتونه ایجاد مشکل بکنه دوست من

   1. ممنون از جوابتون دوست عزیز ولی من بنا به دلایلی میخوام یکی بگیرم فعلا و بعدا استارت کنم و جایی که میخوام بزارم توی خونه ویلایی و داخل انبار که دوروبرش تا شعاع 30 متر کسی نیست و جاش خنکه تقریبا . از لحاظ برق هم مشکل انچنانی ندارم و فقط میخوام یه دستگاه بخرم و جوابشو ببینم بعدا اضافه کنم از کنتر تا انبار حدود 10 متر فاصلست داداش

   2. سلام با بودجه ی ۱۲۰ تومانی چه دستگاهی رو پیشنهاد میدین که سود آوریش عالی باشه یه راهنمایی بفرمایین موندم چه دستگاهی بگیرم

 11. باسلام خدمت دوستان
  من موقع تعریف کیف پول داخل استخر btc وقتی آدرس ولد رو وارد میکنم زمانی که باید کد تایید رو به ایمیل من ارسال کنه کد تایید رو نمیفرسته چندین بار هم تکرار کردم نشد اگه کسی از دوستان اطلاعاتی داره لطف کنه راهنمایی کنه ممنون

  1. سلام . بنده با جیمیل تست کردم و این مشکل وجود نداشت . لطفا از جیمیل در صورت امکان استفاده کنید و یا قسمت اسپم رو حتما چک کنید

 12. سلام. خسته نباشید.
  بنده میخواستم وارد کار ماینینگ بشم و چندتا سوال ازتون داشتم، اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.
  اول اینکه از لحاظ برق مشکلی ندارم، برق کشاورزی دارم و حدودا تا 10 دستگاه 2000واتی میتونم نصب کنم، مکانی هم که میخوام نصبشون کنم خونه جداگونه هست و صدایی که تولید میکنن هم مشکل ساز نمیشه.
  حالا سوال اولم اینه که چه دستگاهی رو واسه شروع کار با این شرایط بهتر میدونید؟
  و اینکه اگه از لحاظ سرمایه نتونم 10تا دستگاه رو فراهم کنم و بخوام به کسی اجازه بدم از امکاناتم استفاده کنه و درصد به من بده چند درصد باید بگیرم که واسه هر دو طرف مناسب باشه؟

  1. سلام دوست من . در درجه اول شما اگه بگین چه ارزی رو میحواین استخراج کنید بهتر میشه راهنماییتون کرد . با حساب اینکه بخواین BTC استخراج کنید دو تا راه دارین . راه اول خرید دستگاه به روز و آکبند هستش که در اینصورت بنده s9 و s11 رو پیشنهاد میکنم . ولی در صورتی که سقف بودجتون نمیرسه میتونید از راه دوم که خرید دستگاه های استوک هستش استفاده کنید که با توجه به تکنولوژی های ساخت قدیمی تر و ریسک بالاتر خرابی این دستگاه ها بنده این موارد رو پیشنهاد نمیکنم .

   1. همون بیت کوین میخواستم استخراج کنم.از جایی شنیدم که s11 دیگه تولید نمیشه و پیدا کردن دستگاه آکبندش خیلی سخته و اکثرا دستگاه استوک رو با پوسته جدید به جای نو به آدم میفروشن و پیدا کردن فرشنده مطمئن سخته متاسفانه، بخاطر همین بهتره دستگاه جدیدتر بخریم، خواستم نظر شما رو در این رابطه بدونم؟

    1. s11 تقریبا جزو دستگاه های جدیدالورود به بازاره . در رابطه با پوسته ای که میگین بنده تا حالا چیزی نشنیدم . دستگاه های جدیدتر هم معمولا چون قیمت بالاتری دارند و نسبت مصرف برق به هشریتشون پایینه توی کشور های دیگه بازار خوبی دارند به همین دلیل معمولا خیلی به صرفه نیستند مگر اینکه مورد خاصی پیدا بشه

 13. با عرض سلام خدمت مشاورین عزیز
  من میخواستم دوتا دستگاه ebang ebit e9.3
  بخرم با هزینه تقریبا 17 تومن به نظر شما این دستگاه خوبیه یا با توجه به مقدار پول توصیه بهتری دارید در ضمن برق مجانیه

  1. سلام عزیزم . دستگاه مناسبی هستش و تکنولوژی ساخت نسبتا جدیدی داره . موردی که هستش اینه که در تهیه یه سری خاص از لوازمش امکان داره با مشکل روبرو بشین . به همین دلیل بنده s11 رو بیشتر میپسندم . چون هم تکنولوژی ساخت جدیدتر و هشریت بالاتری داره و امکان اینکه به مورد لوازم یدکی بخورید احتمالا کمتره

 14. ممنون از راهنماییتون
  احتمالا برق سه فاز 100 آمپر هست.
  سوال دیگه ای که دارم اینه که به نظرتون میشه کارت گرافیک رو برای ساتخراج جایگزین ماینرهای دیگه کرد. ؟؟چون هم مصرف برقش کمتره هم صداشون….شنیدم که 5 6 تا کارت گرافیک میتونه کار یک ماینر تخصصی رو انجام بده…ممنونم

 15. سلام خسته نباشید من یه سوال دارم قصد دارم فارم راه بندازم میخوام از بانک 50 میلیون وام بگیریم اول قصد داشتم antminer m3 بگیرم که قیمتش رفت بالا دیدم نمی صرفه دیگه یکی از دوستانم بهم گفت با سرمایه 50 میلیون میتونی 5تا avalon 821 یا antminer t1 بگیری من یه سرچ زدم دیدم antminer t1 بهتره چیپ جدید تری داره ترا هش بیشتری داره سوال من اینه که اگه بخوام 5 تا تهیه کنم با برق خونگی جواب میده بعد اینکه این 5 تا میشه تو مینرال اویل گذاشت که هم خنک بشه هم صداش کمتر بشه ؟ نظر شما چیه به من گفت تو 5 ماه سرمایه اولیه بهت بر میگرده

  1. سلام دوست گرامی
   شما نمیتونی روی برگشت سرمایه تو 5 ماه حساب کنی و گرفتن وام برای این کار ریسک بالایی داره چون عواملی مثل تغییرات قیمت، ورود فن آوری جدید، قیمت برق، خرابی ناخواسته وجود داره که تغییرات قیمت اهمیت زیادی داره
   مدل‌هایی که شما اعلام کردید به ترتیب 5.45 و 6.72 آمپر جریان میکشن و برق خونگی که 15- 25 آمپر هست بنابراین و با توجه به دیگر لوازم منزل نمیتونید 5 تا استفاده کنید – شما باید سروصدای دستگاه را هم در نظر بگیرید که در منزل مشکل ساز هست تو مینرال اویل میتونید بزارید ولی این کار هم هزینه داره هم باید با دقت انجام بشه و میتونه مشکل ساز هم بشه

   1. سه تا دستگاه T1 32 th الان قیمت دونه ایی 15 میلیون 3 تا خوبه واسه شروع کار ؟

 16. عرض سلام و خسته نباشید به مشاورین عزیز
  قصد راه اندازی فارم بیت کوین با برق صنعتی رو دارم.
  با حدود 100 میلیون سرمایه.
  کسی دستگاه ebang e+9 رو پیشنهاد داده .می خواستم بدونم با توجه به سرعت 9th/s امیدی به درامد زایی این دستگاه در میان افزایش سرعت دستگاه های دیگر هست؟
  پیشنهاد شما چه از لحاظ مصرف برق،هشریت،قطعات یدکی ماینر ،درامدزایی و قدیمی نشدن ماینر چه مدل هایی هست؟
  همچنین می خواستم بدونم در تبدیل درامد بدست امده به ریال مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید….با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   در رابطه با برق شما اگه آمپر دقیقی که در اختیار دارین رو ذکر کنید میتونم راهنماییتون کنم
   دستگاهی که فرمودین از نظر تکنولوژی ساخت خیلی دستگاه جدیدی نیست و با توجه به ورود دستگاه های جدید با هش ریت های بالا به شبکه ، این احتمال وجود داره که در آینده درآمد این دستگاه کاهش محسوسی پیدا کنه . ولی اگه قیمت دستگاه خیلی مناسبه و شما هم میخواین ریسک کنید میتونید این دستگاه رو تهیه کنید
   بابت پیشنهاد هم بنده معمولا دستگاه های آکبند و جدید رو برای ماین ترجیح میدم ولی در نهایت به شما بستگی داره
   قطعات یدکی این دستگاه هم شاید با جستجو بعضی مواردش رو پیدا کنید ولی در کل نسبت به دستگاه های دیگه حداقل توی بازار ما خیلی دستگاه خوش قطعه ای نیست .
   توی تبدیل درآمد به ریال تا الان مسله خاصی نبوده و قابل انجام بوده است

 17. سلام وقت بخیر
  سلام . کسی میتون راهنمایی کنه در مورد خرید
  t9 plus اکبند
  m3 v2 استوک
  m3 v1 استوک
  e9 .2 استوک
  برقم 3 فاز هر فاز 25 آمپر و کاملا رایگانه . جا هم خنک و مطمعنه
  کدوم دستگاه بهتره برا من

  1. سلام روز بخیر. اگر نمی‌خواید ریسک کنید T9 بهترین گزینه‌ست، چون هم آکبنده و هم از چیپست‌های جدیدی استفاده می‌کنه. ولی اگر براتون فقط درآمد مهمه می‌تونید از M3 استفاده کنید. ولی در نظر داشته باشید که M3 دستگاه بسیار داغی هست و مصرف برق بالایی داره. نسبت به مشخصاتی که گفتید شما می‌تونید 6تا دستگاه M3 بزارید.

 18. با سلام
  ایا قدرت استخراج و ماینینگ مثلا دو دستگاه 12.5 ترای قدیمی با یک دستگاه 25 ترای جدید فرقی داره یا خیر ؟ جدا از هزینه برق بیشتر دو دستگاه و بر فرض برق رایگان. و ایا دستگاههای قدیمی مثل m3 v2.2 امروزه در 2019/5میتونن استخراجی داشته باشن یا خیر نیاز به بروزرسانی و غیره دارن یا از کار کردن افتادن ؟
  ممنون

  1. سلام. نخیر فرقی ندارن از نظر پرفورمنس و آپدیتی هم نیاز ندارن، تنها اگر الگوریتم رمزارزی که می‌خواید ماین کنید رو ساپورت کنه اوکیه. فقط باید به مصرف برقشون توجه داشت، که به نظر میاد که برای شما مسئله‌ای نیست. موفق باشید

 19. وقت بخیر
  در مورد دستگاه های اسیک وقتی دستگاه جدید میاد میزان سود دستگاه قبلی پایین خواهد امد بر چه اساسی و از کجا تاریخ عرضه دستگاه جدید رو میشه متوجه شد به صورت دقیق
  روند افزایش سختی شبکه در یک الگوریتم رو از کجا میتوان بررسی کرد

  1. سلام. پایین اومدن سود دستگاه‌های قدیمی رابطه‌ی مستقیمی با ورود دستگاه‌های جدید نداره. ولی از اونجایی که شبکه با افزایش میزان هش‌ریت(ورود دستگاه‌های جدیدی که قدرت پردازش بیشتری دارند) مقدار درآمد ماینرها رو تنظیم می‌کنه میشه گفت سوددهی دستگاه‌هایی که قدرت پردازش کمتری دارند پایین‌تر خواهد اومد. تاریخ عرضه و مشخصات دقیق ماینرهایی که قراره تولید بشه رو هم از طریق سایت و کانال تلگرام کوینیت و سایت شرکت سازنده می‌تونید ببینید. برای مطالعه‌ی بیشتر راجب سیستم استخراج اثبات کار(Proof of Work) که توی رمزارزهایی مثل بیت‌کوین ازش استفاده میشه این مقاله رو بخونید: https://bit.ly/2XcE7j9

   نمودار سختی شبکه‌ی بیت‌کوین رو هم می‌تونید از این لینک ببینید: https://bit.ly/2HLpCPO

   موفق باشید

 20. سلام. بنده چند سوال داشتم !
  اخیرا با یکی از دوستان که در کار راه اندازی فارم و … اگه اشتباه نکنم آشنا شدم.
  میخوام یه دستگاه تهیه کنم.
  ایشون پیشنهاد هاش از 3.5 میلیون به بالا بود.
  گفتن که یک دستگاه 3.5 میلیونی که ازش 2 تا تهیه بشه یعنی حدود 6-7 میلیون میتونه در طول ماه با وضعیت الان با کم کردن هزینه برق حدود روزانه 6 تا 7 دلار درآمد داشته باشه. آیا این قضیه درست هست؟
  برای خرید شما چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید؟
  آیا صدای دستگاه ها اونقدری آزار دهنده هست که نشه توی خونه نگهداریش کرد؟
  به نظرتون دستگاه خریداری کنم و به ایشون نگهداری و … رو بسپارم ؟ ممکنه ضرر و زیانی ببینم؟
  در جمع بندی میخوام بگم که بنده در حدود 4 تا 8 میلیون برای دستگاه میخوام هزینه کنم. پیشنهاد شما چیه؟
  جون هیچ اطلاعاتی ندارم.

 21. سلام با برق خونگی آیا می شود دو عدد s11 رو به کنتور 25 آمپر وصل کرد در صورتی که تابستون شروع بشه و کولر گازی هم به مدار اضافه بشه آیا کشش داره ؟
  سوال دوم s9 به صرفه تر است یا s11

  1. سلام . بابت سوال اولتون . دو تا دستگاه s11 توی اون میزان برق جواب میدن فقط باید در نظر بگیرید که سیم کشی خونتون در دراز مدت تحمل این شدت جریان رو داشته باشه و در غیر اینصورت باید از بعد کنتور کابل جدا تا جایی که میخواین استفاده کنید برای این دستگاه ها بکشید و برای هرکدوم یه فیوز بذارید . بابت این مورد که کابل کشیتون مناسبه یا نه میتونید با یه برق کار حرفه ای مشورت کنید . اما بابت این که کولر هم توی این سیستم برق اضافه بشه به مشکلی میخورید یا نه بستگی به خیلی موارد داره . اکثر کولر گازی ها زمانی که اصطلاحا استارت میزنن و میخوان شروع به کار کنن به شدت جریان زیادی احتیاج دارند و توی همین زمان میتونه براتون مشکل به وجود بیاد . با توجه به اینکه توی خونه مصرف کننده های دیگه ای هم هستند بهتون توصیه میکنم در صورتی که با کولر گازی به مشکل خوردید یه سر به اداره برق منطقه بزنید و ببیند فیوز بالاتر (مثلا 35 امپر) روی کنتورتون نصب میکنند یا خیر . در صورتی که نصب کنند و کابل کشی اصولی و صحیح باشه احتمالا دیپه مسله ای نخواهید داشت

  2. و بابت سوال دومتون : از نظر هزینه ای که میکنید در ازای قدرتی که دریافت میکنید جفتشون تقریبا مشابه اند ولی به دلیل تکنولوژی ساخت جدید تر و همچنین مصرف برق پایینتر در ازای قدرت مشابه بنده s11 رو بیشتر پیشنهاد میکنم

 22. سلام وقتتون بخیر ،آیا دستگاه A1 دستگاه خوبیه ؟ واقعاً کاراییش همین مقدار که میگن هست و به صرفه هست خریدش ؟

  1. سلام دوست من
   در صورتی که مدل مد نظرتون Snow Panther A1 هستش باید در نظر بگیرید که دستگاه بسیار پر مصرفی هستش و لازمه نگهداریش اینه که زیرساخت های مناسب از جمله برق با آمپراژ بالا و کابل های با کیفیت داشته باشید و همچنین به دلیل اینکه این دستگاه تولید گرمای بسیار زیادی داره باید در یه مکان خنک که سر و صداش اذیت کننده نباشه براش فراهم کنید . در نهایت به دلیل اینکه این دستگاه خیلی در بازار جا افتاده نیست در صورت خرابی و وجود مشکل لوازم و قطعات یدکیش ، تامین آنها امکان داره سخت تر باشه . ولی در نهایت این که دستگاه قدرتمندی هست و درآمد مناسبی داره .

    1. سلام . با اینکهa1 تعداد فن های بیشتری داره ولی چون معمولا این فن ها در دور پایینتری کار میکنند صدای تولیدی این دستگاه مقداری بیشتر از m3x است . بابت گرما هم همانطوری که قبلا گفتم a1 دستگاه بسیار پرمصرفی است و به همین دلیل گرمای بسیار بیشتری نسبت به m3 برای محیط تولید میکنه (حداقل 2 برابر و بیشتر )

 23. سلام‌ و عرض ادب
  دو تا سوال داشتم از حضورتون
  میخواستم بدونم نظر شما بین استفاده از دستگاه m3 دست دوم سالم و s9 آکبند کدومه؟ با توجه به اینکه با خرید یک دستگاه s9 میتوان دو دستگاه m3 خریداری کرد و به جای ۱۴ الی ۱۵ تراهش حدود ۲۴ تراهش دریافت کرد. مصرف برق هم با تعرفه صنعتی محاسبه میشود. البته میدونم دستگاه دست دوم‌قابلیت و اطمینان دستگاه نو را ندارد ولی دوستانی که دستگاه دست دو هم خریداری کردند نسبتا راضی هستند و مشکل خاصی با هش ریت دریافتی ندارند (حداقل توی ۳ الی ۴ ماه که دستگاه ها روشن شده اند)
  سوال دوم هم مربوط به اورکلاک کردن دستگاه های اسیک هست ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این خصوص دارید از جمله مزایا و معایب و همچنین تفاوت عملکرد در شرایط دمایی محیط توضیح بفرمایید.
  با تشکر

  1. سلام دوست من
   ببینید برای خرید دستگاه دست دوم انتخاب با شماست ولی این موارد رو توی تصمیم گیریتون مد نظر قرار بدید :
   ریسک کارکرد دستگاه دست دوم مطمنا بیشتر از دستگاه نو هستش و m3 ها دستگاه های نسبتا قدیمی هستند و مصرف برق و تولید گرمای بالاتر و در نهایت معمولا صدای تولیدی بیشتری دارند .
   برای اوورکلاک کردن دستگاه ها یک سری firmware هستش که میتونید روی دستگاه هاتون اجرا کنید و راهنمای کار باهاشون هم توی اینترنت هست . مصرف برق دستگاه ها توی این حالت بیشتر میشه و گرمای تولیدیشون هم بیشتر میشه . توی بعضی دستگاه ها اگه بخواین اوورکلاک کنید نیازه که پاور دستگاه عوض بشه و معمولا هم باید یه فکری برای خنک کردن دستگاه ها خصوصا در ایام گرم سال بکنید . که البته کل این موارد خالی از ریسک نیست . سوالی بود در خدمتتونم

 24. سلام دوست عزیز ممنون و خسته نباشی بابت وقتی که میزارید من حدود پنجاه میلیون سرمایه دارم که میخوام توی حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنم و البته دسترسی به برق کشاورزی هم دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. – در نظر داشته باشید که این صنعت نوپا کاملا به اطلاعات و آینده‌نگری متکی است. بنابراین در مرحله‌ی اول باید اطلاعاتتون در مورد بلاک‌چین، رمزارزها و بازار رو کامل کنید.
   – در مرحله‌ی دوم اگه تصمیم به شروع فعالیت ماینینگ گرفته بودید، باید تصمیم بگیرید که قصد ماینینگ بیت‌کوین به وسیله‌ی اسیک‌ها رو دارید یا می‌خواید با استفاده از ریگ‌های ماینینگ مجهز به کارت گرافیک، رمزارز ثانویه ماین کنین؛ اگر تصمیم به خرید رمزارز و ترید داشته باشید، باید به سراغ یادگیری نمودار‌های مختلف، روش‌های ترید و دیگر مسائل مربوط به این حوزه برید.
   – در مرحله‌ی سوم هم با کسب اطلاعات کافی در مورد دستگاه‌های مختلف می‌تونید ریگ یا اسیک مناسب رو خریداری و راه‌اندازی کنید. در نظر داشته باشید که هزینه‌های مربوط به برق تنها جزء کوچکی از فرایند ماینینگ هستند و شما باید سختی شبکه، قیمت فعلی، توان دستگاه در تامین هزینه‌های اولیه، آینده‌ی رمزارز مورد نظر و خیلی مسائل دگ رو هم در نظر داشته باشد.
   در طول تمامی مراحل می‌تونید با کوینیت همراه باشید و در صورت هرگونه ابهام، سوالات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.
   (همیشه و همیشه به یاد داشته باشید که این صنعت یک سرمایه‌گذاری هست و نباید به چشم درآمد روزانه یا ماهیانه به اون نگاه کنید.)

  2. سلام دوست گرامی ابتدا باید بدونید که سرمایه گذاری در این حوزه ریسک بالایی داره و سرمایه گذارای خطر پذیر در این حوزه حضور دارن ابتدا میزان خطر پذیری خودتونو ارزیابی کنید
   در صورتی که تصمیمتون قطعی بود زمینه‌ی فعالیت را مشخص کنید(خرید و فروش، ماینینگ، خرید و نگهداری)
   خرید و فروش به تخصص نیاز داره و اگه وارد نباشید ضرر براتون به همراه خواهد داشت، ماینینگ نوعی سرمایه گذاری بلند مدته و اکثرا دید بلند مدتی دارن در این حوزه وارد میشن
   با توجه به اینکه به برق کشاورزی اشاره کردید و میخواید ماین کنید و اینکه برق کشاورزی هزینه‌ی پایینی داره شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که به ازای پولی که میدید بیشترین هش رو بهتون بده و بازدهی در اولویت بعدی قرار میگیره
   دستگاه هایی مثل T9+،S9i/j را میتونید برای بررسی در لیستتون قرار بدید

 25. سلام
  هزینه برق مصرفی s9j با برق خانگی برای هر ماه چقدر میشه؟ اگه تعداد دستگاها بالا بره چطور؟

  1. سلام
   برق مصرفی S9j و همینطور S9i برابر با 1350 وات هست یعنی 1.35 کیلووات ساعت در 24 ساعت 32.4 و در هر ماه 972 کیلوات مصرف خواهید داشت برای قبض دو ماه صادر میشن شما تقریبا 1944 کیلوات مصرف خواهید داشت هزینه بر حسب مناطق مختلف کشور فرق میکنه ولی برای شهری مثل تهران شما به سقف مازاد بر 600 کیلوات میرسید باید این مصرف را بین پله‌های مختلف توزیع کنید
   100*49+100*57+100*122+100*221+100*253+100*318+1344*351
   یعنی حداقل(در صورتی که هیچ تجهیز دیگه‌ای به برق نباشه) در حدود 574 هزار تومن هزینه برق میشه
   در صورتی که وسایل دیگه هم باشن و با قیمت پله آخر حساب بشه: 682 هزار تومن برای دو ماه (341 هزار تومن هرماه)
   بالا بردن تعداد دستگاه بری انشعاب خانگی معمولا تا 3 دستگاه ممکنه (بسته به ظرفیت برق) و قیمت پله آخر یعنی 341 هزار تومن برای هرمان یک دستگاه در نظر بگیرید

 26. سلام
  ممنونم از آقای احمدی عزیز که وقت میزارید
  سه تا سوال دارم
  بعضا شنیدم که میگن 80% بیت کوین ها استخراج شدن و این دستگاه ها ممکنه خیلی به کار نیاد تو آینده آیا درسته همچین حرفی؟
  دوم اینکه چه موقع باید از آکواریوم روغن استفاده کنیم؟
  سوم اینکه اگه سختی شبکه بالا بره یعنب دستگاه ممکنه نتونه استخراج کنه . باید به فکر دستگاه جدیدتری باشیم؟
  ممنونم از اینکه پاسخ منو میدید

 27. salam in dasgahe Antminer S9j agar bema har rooz 0.001 bitcoin bede ke alan mishe hodoode 6.40$, tu 1
  ?mah ba masrafe barghi ke dare aslan soodi ham mide

  1. سلام، دستگاه S9J در 24 ساعت حدود 0.00050BTC استخراج می‌کنه. خیلی از کسانی که ماین می‌کنند به اینکه قیمت بیت‌کوین بالا میره اعتقاد دارند و دلیل ماین کردنشون این هست. در ضمن لطفا فارسی تایپ کنید.

 28. سلام وقت بخیر
  من میخوام بیت کویت استخراج کنم با 40تا50 میلیون سرمایه اولیه
  چندین جا پرسیدم همه گفتن s9j که 14/5 تراهش هستش 5 عدد بگیرم
  که هر کدوم ماهانه 100 دلار میدن که جمعا میشه ماهی 500 دلار با 5 دستگاه
  نظر شما چیه؟
  خواستم اگه ممکنه شما راهنماییم کنین که خیالم راحت شه؟
  و اینکه این دستگاه ها تا چند وقت کارایی دارن؟ و تا کی میتونم بیت کوین استخراج کنم باهاشون؟ چند سال؟
  و میانگین بعد از چند وقت سرمایمو میتونم برگردونم؟؟؟
  ممنون
  مشکل برقی و خنک کنندگیشون هم ندارم

  1. سلام روز بخیر

   در حال حاضر میشه گفت بهترین گزینه‌ای که در دسترستون هست همون S9 هست. ولی با ورود دستگاه‌های 7 نانومتری مثل GMO B3 ممکنه سختی شبکه بالاتر بره و سودآوری دستگاه‌های شما کمتر بشه. در نتیجه به دستگاه‌هایی که در راه هستن هم فکر کنید و اگر می‌تونید منتظرشون بمونید. مدت کارایی دستگاه‌هاتون به شرایط نگه‌داری خودتون ربط داره. سعی کنید شرایط مناسبی رو براشون محیا کنید تا عمرشون بالا بره. برای محاسبه اینکه در چه مدت دستگاهتون پول خودش رو کار می‌کنه هم می‌تونید به سایت whattomine.com مراجعه کنید.

   1. سلام ممنون از نظری که دادین
    ولی الان قیمت دستگاه GM B3 در خود شرکت 2000دلار و در ایرانحدود 35 تا 40 میلیون تومان است
    با 33تراهش
    اما S9j قیمتش بین 8 تا 9 میلیون تومان است با 14/5 تراهش
    یعنی با قیمت 35تا40 میلیون میشه 4 یا 5 دستگاه S9j خریداری کرد که جمع 4تا میشه 58 تراهش 5تا 72 تراهش
    به نظرتون کدوم بهتره؟
    یعنی امکان داره که s9j که الان هرکدوم تقریبا ماهانه 100 دلار میده بیاد پایین استخراجش؟؟
    کدوم به صرفه تره؟
    م

    1. احتمالش هست که بیاد پایین صرفه‌ی اسیک‌هاتون. در ضمن شما برق مصرفی دستگاه‌ها رو هم مد نظر داشته باشید. B3 و S9J رو با هم از نظر قیمت برق هم مقایسه کنید. در کل B3 دستگاه جدیدتر و با طول عمر بیشتری خواهد بود مسلما دیگه.

 29. سلام..من یه سوال دارم..به فرض درامد 1 روز دستگاه s9 میشه ۰/۰۰۱۷۹۰۴۱ بیت کوین هست..کهذز ماه میشه 0.0537123 بیت کوین..یعنی چیزی معادل 45000 تومان….نمیدونم درست محاسبه کردم؟؟اگر این باشه واقعا اصلا ارزشش رو داره؟!

  1. سلام دلا
   درآمد این دستگاه در 24 ساعت 0.0005BTC هست که میشه روزی 3.29 دلار.

 30. ممنونم از پاسختون

  در شرایط کنونی برای استخراج بیت کوین بین دستگاه m3x و s9j کدوم گزینه بهتره و سوال دوم اینکه سختی شبکه ی بیت کوین آیا در کوتاه مدت میتونه تاثیر خیلی منفی داشته باشه یا این اتفاق به مرور میوفته، هدفم از این سوال اینه که تا چه مدت می توانم روی سود دهی این دستگاهها حساب کنم.
  و چه باید کرد که قربانی سختی شبکه این ارز نشیم؟
  لطف میکنید راهنماییم کنید…

 31. سلام
  تشکر از مطالب و مقاله های پربار و کاربردی شما
  من متاسفانه خیلی دیر و تازه با این صنعت آشنا شدم و تصمیم به خرید چند دستگاه antminer s9j دارم ، میخواستم یک مشاوره در خصوص “آینده این صنعت” و “انتخاب این نوع دستگاهها” بهم بدید و اینکه چرا در برخی دستگاهها با مصرف بیشتر و هش ریت کمتر میزان کارمزد یا سود دهی بیشتر است؟
  به عنوان مثال antminer s9j و antminer DR3

  ممنونم از وقتی که می گذارید.

  1. سلام روز بخیر

   دلیل این مسئله‌ای که گفتید بر می‌گرده به قیمت ارزی که دارید ماین می‌کنید؛ و همچنین سختی شبکه‌ی اون ارز. درباره انتخاب دستگاه شما باید سوال مشخص‌تری بپرسید تا جواب داده بشه دوست من؛ ولی دستگاهی که انتخاب کردید خوب هست.

  2. سلام دوست عزیز
   – صنعت رمزارزی هنوز نوپا و نو ظهور محسوب میشه و تازه اول راهه! از همین رو میشه گفت که شما برای پیوستن به این صنعت اصلا دیر اقدام نکردی.
   – آینده‌ی این صنعت به قول چارلی لی: «روشن‌تر از صنعت مالی سنتی جهان است».
   – برای خرید دستگاه باید فاکتور‌هایی مختلفی رو در نظر بگیرید، مثل مواردی که در این مقاله گفته شده. رمزارزی که می‌خواید استخراج کنید، قیمت دستگاه، میزان مصرف، میزان نویز تولیدی، آینده‌ی اون رمزارز، تغییرات قیمت دستگاه و رمزارزی تحت ماین و …. این چیزی نیست که بشه به صورت مستقیم مشاوره داد و معمولا تصمیم‌گیری کلی و نهای با خود شما هست که ببینید چی براتون سودآورتر خواهد بود. صنعت رمزارزی رو به چشم یه سرمایه‌گذاری بلند مدت ببینید نه یک کسب و کار معمولی
   موفق باشید.

دکمه بازگشت به بالا