اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

قانون‌گذاران آمریکا در تلاش برای تعریف بلاک‌چین

قانون‌گذاران ایالات متحده فشار برای ارائه‌ی یک تعریف مشترک قانونی برای بلاک‌چین را افزایش داده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • قانون‌گذاران ایالات متحده به تازگی یک لایحه‌ی دو حزبی ارائه کرده‌اند و طی آن از مجلس نمایندگان ایالات متحده درخواست کرده‌اند تا هرچه سریع‌تر یک تعریف جامع و مشترک برای فناوری بلاک‌چین ارائه دهد.

اخیرا یک لایحه‌ی دو حزبی به مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی شده است که طی آن پیشنهاد می‌شود که «یک تعریف عمومی و رسمی از بلاک‌چین» ایجاد شود.

این لایحه توسط نمایندگان دوریس ماتسو(Doris Matsui) و برت گوثیر(Brett Guthrie) در روز دوشنبه ارائه شد؛ هر دو نماینده عضو کمیته‌ی انرژی و بازرگانی هستند که در زمینه‌ی ارتباطات، فناوری، تجارت دیجیتال و حمایت از مصرف کننده فعالیت می‌کند.

اگر این لایحه تصویب شود به شکل یک قانون اجرایی درآید، طی لایحه‌ی H.R. 6913 که در رابطه با تقویت و ترویج بلاک‌چین در سال ۲۰۱۸ منتشر شده، یک گروه کاری تشکیل می‌شود تا تکنولوژی بلاک‌چین مورد مطالعه قرار داده و یک تعریف مشترک برای اهداف دولتی ایجاد کنند.

علاوه بر این، گروه کاری مذکور تا آنجا پیش خواهند رفت که پیشنهادات احتمالی خود را برای اداره‌ی ملی مخابرات و اطلاعات، و همچنین کمیسیون ارتباطات فدرال ارائه بدهند تا در نهایت نحوه‌ی استفاده‌ی دولت از بلاک‌چین را مورد مطالعه قرار دهند.

 خانم ماتسو در رابطه با این مورد اظهار داشت:

تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند اقتصاد دیجیتالی جهانی را تغییر دهد. فرصت‌هایی که به واسطه‌ی اعمال تکنولوژی بلاک‌چین به وجود می‌آید از افزایش چشم‌گیر شفافیت، کارایی و امنیت در زنجیره‌ی عرضه تا مدیریت دسترسی به طیف وسیعی از فعالیت‌ها، خواهد بود. این لایحه‌ی دو حزبی، گروه وسیعی از ذینفعان را به منظور ایجاد یک تعریف مشترک از بلاک‌چین گرد هم خواهد آورد، و شاید مهم‌تر از آن، فرصت‌هایی را برای استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین برای ارتقاء نوآوری‌های جدید ارائه کند. Doris Matsui

همکار نماینده ماتسو، یعنی آقای گوثیر در ادامه عنوان کرد که بلاک‌چین «می‌تواند یک منبع عالی برا نوآوری و فناوری باشد، با این حال، دولت ابتدا باید به دنبال این باشد که چگونه از این تکنولوژی به نحو احسن استفاده نماید.

وی همچنین اشاره کرد که تکنولوژی بلاک‌چین ممکن است در آینده‌ یک نقش کلیدی و مهم در اقتصاد دیجیتالی ایفا کند.

این دو نماینده نیز به دیگر قانون‌گذاران پیوستند تا برای تبلیغ و ترویج بلاک‌چین تلاش کنند. ماه گذشته، تام اِمِر(Tom Emmer) یکی از اعضای کنگره‌ی ایالات متحده، سه لایحه با هدف پشتیبانی از توسعه‌ی این تکنولوژی ارائه کرد، با این حال موارد ارائه شده بیشتر بر روی رمزارزها تمرکز داشتند.

از بین این موارد، دو لایحه‌ی ارائه شده توسط اِمِر روی مسائلی همچون مالیات بر صنعت رمزارزی و اطمینان از عدم  معرفی ماینر‌ها به عنوان یک جابجا کننده‌ی پول تمرکز داشتند. لایحه‌ی سوم نیز از قانون‌گذاری light touch حمایت می‌کرد.

نظر شما در رابطه با این لایحه‌ی جدید چیست؟ چه چیز باعث شده تا نیاز به وجود یک تعریف مشترک برای بلا‌ک‌چین حس شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
https://www.coindesk.com/us-lawmakers-introduce-bill-to-define-blockchain/

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا