اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

۳۶ درصد از بیت‌کوین‌های موجود گم شده است!

یافته‌ها نشان می‌دهند که ۶ میلیون بیت‌‌کوین از دسترس خارج شده است و نشانی از آن‌ها وجود ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • یافته‌ها شرکت‌های تحقیقاتی Chainalysis و Diar نشان می‌دهد که ۶ میلیون بیت‌کوین از دسترس خارج شده و تنها ۳ میلیون و ۷۹۰ هزار بیت‌کوین دیگر برای استخراج توسط ماینر‌ها وجود دارد.

در یافته‌های جدید دو شرکت تحقیقاتی Chainalysis و Diar میزان دقیق بیت‌کوین(BTC) موجود در چرخه‌ی بازار مشخص شده است. طبق داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت coinmarketcap.com، در زمان نگارش این مقاله تعداد موجودی بیت‌‌کوین در حال گردش بازار به رقم ۱۷میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۸۷ رسده است. یافته‌های این دو شرکت توضیح می‌دهد که ۳۶درصد از این رقم در دسترس نیست، گم شده و یا هنوز استخراج نشده است. با یک محاسبه‌ی ریاضی ساده می‌تواند دریافت که ۶ میلیون و ۲۶۶ هزار بیت‌‌کوین از لحاظ فنی حتی برای وال‌های صنعت رمزارزی نیز جهت خرید و مبادله غیرقابل دسترس خواهد بود.

این گزارش و یافته نشان می‌دهند که ۲۲درصد از موجودی در حال گردش بیت‌کوین در دسترس افراد مشکوک قرار دارد، در حالی که تنها حدود ۳۰ درصد از کل موجودی در حال گردش توسط سرمایه‌گذاران نگهداری می‌شود. این مقدار بیت‌‌کوین در حال حاضر به ترتیب ۳/۸ میلیون و ۵/۱۸۹ میلون بیت‌کوین را شامل می‌شود.

بیت‌کوین می‌تواند بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم کمیاب شود

با استفاده از اطلاعات و ارقام ارائه شده در ابتدای این مقاله و دانستن این موضوع که حداکثر میزان استخراج این رمزارز به ۲۱ میلیون عدد محدود شده است، می‌توان با اطمینان به این نتیجه رسیده که رمزارز بیت‌کوین بسیار کمیاب و محدود است. به عبارتی می‌توان گفت که ۶میلیون و ۲۲۶ هزار بیت‌کوین از لحاظ فنی دیگر در دسترس قرار ندارند و سرنخی از مکان آن‌ها در دسترس نیست. از سوی دیگر ۳ میلیون و ۷۹۴ هزار بیت‌کوین هنوز برای استخراج وجود دارد. بنابراین درصد بسیار کمی از این دارایی دیجیتال برای راضی نگه داشتن سرمایه‌گذاران جهانی باقی مانده است.

گفته‌های چارلی لی درست است

چارلی لی(Charlie Lee) به عنوان بنیانگذار لایت‌کوین، در ماه جولای توسط یک پست‌ توییتری به طرفداران صنعت رمزارز و تجار اعلام نمود که قبل از خرید و یا استخراج هرگونه رمزارز در این صنعت، ابتدا مالک یک عدد بیت‌‌کوین شوید. وی در پست توییتری خود نوشت:

در انتها فقط ۲۱ میلیون بیت‌‌کوین وجود خواهد داشت. حتی به اندازه‌ی کافی از این رمزارز وجود ندارد که هر فرد میلیونری بتواند مالک یک بیت‌کوین باشد. بنابر این قبل از اینکه بخواهید هر رمزارزی دیگری بخرید(حتی لایت‌کوین) سعی کنید که حداقل مالک یک عدد بیت‌‌کوین باشید. پس از رسیدن به یک عدد بیت‌‌‌کوین می‌توانید هر رمزارز دیگری که می‌خواهید بخرید. Charlie Lee

آینده‌ی بیت‌کوین

این واقعیت را باید در نظر گرفت که بیت‌کوین توانسته علاقه‌ی برخی نهاد‌های سرمایه‌گذاری وال‌استریت، از جمله Bakkt و CBOE را جلب کند، تا جایی که آن‌ها ETF بیت‌کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) ارائه کرده‌اند. این بدان معناست که با نگاهی به عملکرد بیت‌کوین طی روز‌های گذشته، شاید بتوان گفت که حرف‌های مایکل نووگراتز(Michael Novogratz یک سرمایه‌گذار میلیون) در رابطه با اینکه بیت‌کوین در روز ۱۲ سپتامبر با رسیدن به قیمت ۶۲۰۰ دلار به کمترین قیمت و ارزش ممکن رسیده، درست باشد.

نظر شما در رابطه با این آمار و ارقام چیست؟ چطور ۶هزار بیت‌کوین گم شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا