اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

آیا در حال حاضر اتریوم پایین‌ترین قیمت خود را تجربه می‌کند؟

بررسی نمودار تغییرات قیمت و نقاط مهم این نمودار‌ها برای رمزارز اتریوم

نکات برگزیده مطلب
  • در این مقاله به صورت خلاصه تغییرات قیمت اتریوم طی ماه‌ گذشته و نقاط مقاومت و نقاط حمایتی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

اتریوم از آغاز سال ۲۰۱۸ تاکنون در یک مارپیچی نزولی گرفتار شده است. قیمت این رمزارز از ۱۴۰۰ دلار در ماه‌های ژانویه‌ی سال گذشته اکنون به پایین‌ترین سطح خود و حدود ۲۰۰ دلار رسیده است. در آغاز سال جدید بسیاری از تحلیل‌گران چنین سقوطی را تقریبا غیرممکن اعلام کرده بودند. این روند کاهش حتی زمانی که بیت‌کوین و دیگر رمزارزهای بازار به قیمتی ثابت رسیدن، روند نزولی باز هم برای اتریوم ادامه پیدا کردن و این رمزارز بخش اعظمی از ارزش خود را از دست داد.

با این حال، ممکن است اکنون به پایین‌ترین نقطه‌ی ممکن برای قیمت این رمزارز رسیده باشید زیرا بازار حالتی صعودی به خود گرفته و افزایش قیمت در آن دیده می‌شود؛ گفتنی است که این رمزارز توانسته طی روز‌های گذشته از این نقطه‌ی بحرانی عبور کند و قیمت خود را بالاتر از ۲۰۰ دلار به ثبت برساند. شاخص RSI(شاخص قدرت نسبی یا Relative Strength Index) اکنون شکل بالاترین سطح قیمتی و پایین‌ترین سطح قیمتی را به خود گرفته که نشان دهنده‌ی فشار خرید بیشتری اکنون در بازار رمزارزی وجود دارد. شاخص روزانه‌ی MACD(مخفف کلمه‌ی moving average convergence/divergence یا حرکت متوسط به سمت تقرب/واگرایی، نوعی شاخص تجاری برای تجزیه و تحلیل قیمت لحظه‌ای سهام می‌باشد) نیز اخیرا از خط نشانه‌ی خود به سمت بالا عبور کرده و به سمت مرکز خط مقابل حرکت می‌کند؛‌ که این امر نشان دهنده‌ی ایجاد فرصت‌های مناسب برای خریداران است(برای بررسی بیشتر شاخص‌های مذکور به نمودار ادامه‌ی مطلب رجوع فرمایید).

تغییرات یک روزه قیمت اتریوم(بالا) – تغییرات شاخص MACD(وسط) – تغییرات شاخص RSI(پایین)

یکی از اصلی‌ترین نقاط مقاومت قیمتی برای اتریوم می‌تواند نقطه‌ی ۲۷۰ دلار باشد. این همان نقطه‌ای است که با رسیدن به آن نوامبر سال گذشته افزایش ناگهانی قیمت اتریوم شروع شد. این نقطه به عنوان سطح حمایتی قابل توجه و مهم در مقابل حرکت نزولی اتر نیز محسوب می‌شود.

در نمودار یک ساعته می‌توان مشاهده نمود که قیمت اتریوم در نزدیکی شاخص‌های 50EMA، 100EMA و 200EMA قرار دارد. قیمت ۲۰۰ دلار یک سطح مقاومتی در برابر کاهش ارزش بیشتر برای اتریوم محسوب می‌شود ولی از آنجایی که این سد یک یا دو بار شکست خورده و قیمت به کمتر از ۲۰۰ دلار کاهش داشته است، در صورتی که مالکین اقدام به فروش عجله‌ای در بازار داشته باشند، این نقطه عملا قدرت زیادی برای جلوگیری از کاهش قیمت در اختیار نخواهد داشت. گرچه تحلیل‌ها روند صعودی را نشان می‌دهند اما چشم انداز و نمای کلی بازار این رمزارز اکنون خنثی است، به همین جهت مالکیت و تجار باید با در نظر داشتن سقوط ارزش اتر طی سال جاری، برای انجام هرگونه تصمیم‌گیری در رابطه با خرید و یا فروش محتاط باشند.

تغییرات 60 روزه قیمت اتریوم(بالا) – تغییرات شاخص MACD(وسط) – تغییرات شاخص RSI(پایین)

برداشت کلی:

  • قیمت این رمزارز پایین‌ترین حد ممکن را نشان داده و از سد ۲۰۰ دلار هم عبور کرده است.
  • شاخص RSI روزانه، بالاترین و پایین‌ترین حد قیمتی جدیدی را تعریف کرده است.
  • به نظر می‌رسد که قیمت ۲۷۰ دلار قوی‌ترین سطح مقاومتی باشد.
  • ۲۰۰ دلار نزدیک‌ترین سطح حمایتی اتر محسوب می‌شود، ولی در مقابل فروش مالکان، دوام نخواهد آورد.

نظر شما در رابطه با نمودار تغییرات قیمت اتریوم چیست؟ آیا امیدی به افزایش چشم‌گیر ارزش این رمزارز وجود دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Blokt

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا