اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تراکنش بیت‌کوین ۶ هزار برابر ارزان‌تر از ارزهای فیات

یافته‌های بانک آمریکا نشان می‌دهد که تراکنش‌های بیت‌کوین بسیار بهتر و ارزان‌تر از تراکنش‌های این بانک عمل می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • بانک آمریکا به تازگی با انتشار داده‌هایی مشخص کرد که تراکنش‌های بیت‌کوین حدود ۶ هزار برابر کم هزینه‌تر از تراکنش‌های ارزهای فیات عمل می‌کنند.

بانک آمریکا(The Bank of America) داده‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهند مبادله و انتقال بیت‌کوین حدود ۶هزار بار ارزان‌تر و کم‌هزینه‌تر از انتقال ارزهای فیات به صورت سنتی در نرخ‌های استاندارد بانکداری است. بسیاری معتقد‌اند که مبادلات بیت‌کوین هزینه‌ی بسیار بالایی دارد، با این حال با توجه به این یافته‌ها، بیت‌کوین همچنان ثابت کرده است که جایگزین بسیار مناسبی برای ارز‌های فیات محسوب می‌شود.

یافته‌های بانک آمریکا نشان می‌دهد که انجام تراکنش‌های بین‌المللی با استفاده از دلار آمریکا به صورت متوسط حدود ۴۵ دلار هزینه برای هر تراکنش دارد، که این هزینه در مبادلات بیت‌کوین تنها ۰/۴۶ دلار برای انتقال همان وجه مورد نیاز است. به گفته‌ی برخی منابع دلیل این امر این است که رمزارز بیت‌کوین از بلاک‌چین کم هزینه برای انجام روند پرداخت استفاده می‌کند، در حالی که پرداخت‌های بانک آمریکا از طریق یک سیستم شبکه‌ای انتقال پول از طریق فدرال روزر یا FedWire این فرایند را انجام می‌دهد. خبرگزاری Cryptovest در رابطه با این موضوع توضیح داد:

هزینه‌ی سیستم FedWire بر اساس اندازه‌ی معاملات فردی و حجم کل پرداخت‌ها محاسبه می‌شود و زمانی که میزان یک مبادله بیش از ۶۰درصد از کل حجم معیار مبادله‌ی مشتری را پوشش دهد، می‌تواند شامل  یک تخفیف جزئی نیز باشد. میزان هزینه‌ی تراکنش‌های بیش از ۹۰هزار دلار در بانک‌های آمریکا می‌تواند تا ۰/۳۲ دلار کاهش داشته باشد اما حداقل طبق آمار موجود در دسترس عموم، هزینه‌های مربوط به مشتریان عادی تاکنون شامل این تخفیف نشده است. در مقابل، طبق داده‌های وب‌سایت Earm.com که هزینه‌‌ی توصیه شده برای هشت ساتوشی در هر بایت را مشخص می‌کند، نشان داده است یک تراکنش بیت‌کوینی با ارزش ۹۰هزار دلار تنها ۷۵سنت هزینه در بر خواهد داشت.Cryptovest

چرا بانک آمریکا هنوز استفاده از بیت‌کوین را تصویب نکرده است؟

متاسفانه تصویب استفاده از بیت‌کوین به این سادگی نیست. با اینکه این یافته‌ها ثابت می‌کند استفاده از رمزارزها بسیار بهتر از استفاده از ارزهای فیات است، اما به سختی می‌توان آن را به عموم نشان داد. در اینکه استفاده از بیت‌کوین و تراکنش‌های رمزارزی بسیار ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر از استفاده از ارزهایی فیات همچون دلار است شکلی وجود ندارد، اما این مورد به تنهایی نمی‌تواند سبب استفاده‌ی بیت‌کوین توسط موسسات مالی بزرگ شود.

بار‌ها و بار‌ها اعلام شده که متاسفانه بزرگ‌تری مسائله در پذیرش رمزارزها توسط موسسات مالی، قانون‌گذاری است. با توجه به تنظیمات و قانون‌گذاری‌ها، این یافته‌های بانک آمریکا زمانی می‌توانند مفید واقع شوند که فراگیری عمومی رمزارزها شروع شده باشد. حتی اگر بانک آمریکا به عیوب استفاده از تراکنش‌های ارزهای فیات و سیستم جابجایی این پول‌ها اقرار کرده باشد، باز هم تعداد کمی از قانون‌گذاران و مقامات دولتی ممکن است به آن گوش کنند. این یافته‌های در سراسر جهان منتشر شده است، اما تنها می‌تواند تاثیرات مثبتی بر نظر مردم جهان در رابطه با بیت‌کوین داشته باشد.

نظر شما در رابطه با یافته‌های بانک آمریکا چیست؟ چه مواردی باعث شده تا موسسات مالی استفاده از بیت‌کوین را نپذیرند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptodaily

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا