اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

همکاری LG با دیگر شرکای خود برای استفاده از بلاکچین

این کمپانی قصد دارد یک سیستم پرداخت برون مرزی مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی کند

نکات برگزیده مطلب
  • کمپانی کره‌ای +LG U قصد دارد تا با همکاری برخی از شرکات خارجی خود یک سیستم پرداخت برون مرزی مبتنی بر بلاک‌چین که توانایی پرداخت پول به وسیله‌ی تلفن همراه را دارد، راه‌اندازی کند.

کمپانی +LG U روز یکشنبه اعلام نمود که برای ایجاد کردن یک سیستم پرداخت برون مرزی مبتنی بر بلاک‌چین با دیگر شرکای ژاپنی، تایوانی و آمریکایی خود همکاری خواهد کرد.

شرکت مخابرات کره‌ای +LG U(کمپانی LG Uplus Corp یک شرکت مخابراتی در کره‌ی جنوبی است که تحت مالکیت شرکت LG فعالیت می‌کند و سابقا با نام LG Telecom شناخته می‌شد) با همکاری شرکت ژاپنی SoftBank و شرکت تایوانی EasTone قصد دارد تا با استفاده از یک پلت‌فرم بلاک‌چینی توسعه یافته توسط کمپانی آمریکایی TBCASoft، به کاربران و مشترکین خود اجازه دهنده تا بتوانند با استفاده از تلفن، هزینه‌ی خرید کالا‌های خود را پرداخت نمایند.

به عنوان مثال زمانی که یکی از مشترکین SoftBank از کشور کره بازدید کرده و می‌خواهد بابت خرید وسیله‌ای پول پرداخت ‌کند، مبلغ این خرید بر روی قبض تلفن ماه بعدی خریدار اضافه خواهد شد. زمانی که این خریدار در انتهای ماه اقدام به پرداخت قبض تلفن همراه خود می‌کند، SoftBank پول مذکور را از طریق یک سیستم بلاک‌چینی، به کره و شرکت مخابراتی +LG U بازپرداخت می‌کند. مالک مغازه نیز از طریقی دیگر پول اجناس خود را دریافت می‌کند.

کمپانی  +LG U اعلام کرد که پرداخت از طریق این سیستم بلاک‌چینی برون مرزی، به مسافران کمک خواهد کرد تا در هزینه‌های مربوط به کارت اعتباری یا تبدیل ارز کشور‌های دیگر برای انجام خرید، صرفه‌جویی کنند. این مسافران و دیگر خریداران می‌توانند از تلفن همراه خود به عنوان یک کارت اعتباری استفاده کرده و پول کالا‌های خریداری شده را توسط قبض ماه بعد، پرداخت نمایند.

افرادی که از این روش و تلفن همراه استفاده می‌کنند نیز در پرداخت هزینه و زمان، صرفه‌جویی خواهند کرد.

یک سخنگوی کمپانی +LG U در روز یکشنبه اعلام نمود:

مهم‌ترین وظیفه برای کسانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، گسترش تعداد فروشگاه‌های همکار برای پذیرش این سیستم جدید است. ما می‌توانیم در ابتدا با شرکت‌های وابسته به کمپانی‌های مخابراتی شروع کنیم.LG Speakperson

آزمایشان و بررسی این سیستم جدید پرداختی برون مرزی مبتنی بر بلاک‌چین قرار است که از نیمه‌ی اول سال آینده شروع شود. هنگامی که این سیستم جدید تجاری‌سازی شود، کمپانی +LG U امیدوار است که بتواند برنامه‌های تخفیفی برای تور‌های مسافرتی کاربرانی که از این سرویس تلفنی استفاده می‌کنند، ارائه نمایند.

هر چهار شرکت دخیل در این پروژه عضو گروه تحقیقاتی Carrier Blockchain Study Group هستند؛ این گروه یک کنسرسیوم جهانی است که اعضای آن به دنبال بررسی راه‌هایی برای همکاری در پلت‌فرم‌های بلاک‌چینی برون مرزی هستند، پلت‌فرمی که سال گذشته راه‌اندازی شد.

نظر شما در رابطه با این سیستم پرداخت جدید به واسطه‌ی پرداخت در قبض تلفن همراه چیست؟ آیا این سیستم جایگزین کارت‌های اعتباری خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Mengnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا