اخبار داخلیاخبار و مقالات

فروش تجهیزات استخراج رمزارز‌ در ایران مجاز اعلام شد

رییس اتحادیه فناوران رایانه گفت فروش سخت‌افزار ماینینگ به هیچ وجه ممنوع نخواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • رییس اتحادیه فناوران رایانه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که: فروش تجهیزات استخراج ارزهای رمزنگار مجاز است و استخراج رمز ارزها از جمله بیت کوین به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ها انجام می‌شود.

سیدمهدی میرمهدی کمیجانی درباره فروش تجهیزات استخراج ارزهای رمزنگاری شده در کشور گفت: با توجه به افزایش محبوبیت و  آگاهی مردم  ایران و جهان در زمینه ارزهای رمزنگار حوزه‌های زیر شاخه‌ای این بستر بزرگ فناوری نیز مورد توجه قرار گرفت و با توجه به این که متخصصین زیادی در ایران به سوی این حوزه جهت گیری کردند و ایران بسترهای مناسبی برای درآمدزایی از طریق استخراج رمز ارزها را دارد، بحث ماینینگ به صورت قابل توجه‌ی در کشور مورد استقبال قرار گرفت و فروشندگان کالای آی تی نیز بالغ بر بیش از یک سال است که نسبت به تامین تجهیزات عمومی و تخصصی استخراج رمز ارزها اقدام کرده‌اند و روند تامین قطعات حتی با شرایط سخت ترخیص‌ها و کمبود قطعات در کشور ادامه دارد که البته در عین حال قیمت‌ها را به صورت چند برابری تا ۳۰۰ درصد افزایش داده است.

رییس اتحادیه فناوران رایانه ادامه داد:

یکی از تجهیزات اصلی برای استخراج ارزهای رمزنگار کارت گرافیک قدرتمند است که با توجه به نیاز به این قطعات در بخش‌های دیگر از جمله سیستم‌های تخصصی تدوین و بازی در کشور تامین می‌شود و همواره در دسترس است بر همین اساس عمده قطعات تخصصی حوزه ماینینگ را قطعات عمومی و قدرتمند سخت افزاری تشکیل می‌دهد که تامین و فروش آنها بدون هیچ مشکلی قابل انجام است؛ در واقع استفاده از قطعات متفاوت است و برخی در زمینه استخراج ارزهای رمزنگار از این دسته تجهیزات استفاده می‌کنند. سیدمهدی میرمهدی کمیجانی، رییس اتحادیه فناوران رایانه

میرمهدی با اشاره به اطلاعیه شورای عالی مبارزه با پولوشویی در دی ماه سال گذشته در زمینه ارزهای رمز پایه گفت: اعتقاد دارم اطلاعیه دستوری شورای عالی مبارزه با پولشویی ضررهای بزرگی به کشور وارد کرده چرا که با رگولاتوری در تمامی حوزه‌های ارزهای رمزنگار می‌توان به این صنعت بزرگ رسمیت بخشید و فعالیت گسترده در آن ارزش افزوده‌های اقتصادی متعددی ایجاد کرد، همانگونه که تمام دنیا در حال جهت گیری به سوی استفاده از این بستر بزرگ اقتصادی جدید است. در حال حاضر استخراج رمز ارزها از جمله بیت کوین به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ها و مراکز انجام می‌شود و در ایران برخی افراد از طریق فارم ماینینگ درآمدزایی می‌کنند.

وی تاکید کرد:

فروش تجهیزات استخراج ارزهای رمزنگار مجاز است چرا که تمامی سخت افزارها و قطعات مورد نیاز در این حوزه در سایر بخش‌ها قابل استفاده است و البته از سوی برخی دیگر شرکت‌های رایانه‌ای تجهیزات تخصصی همراه با خدمات به صورت قانونی وارد کشور می‌شود و فروش این دسته از قطعات به هیچ وجه ممنوع نخواهد شد؛ البته در عین حال نیز تجهیزات مخصوصی برای استخراج ارزهای رمزنگار در قالب سخت افزارهای تخصصی به صورت محدود از کشورهای دیگر بدون هیچ پشتوانه فروش و خدمات به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که باید نسبت به ورود این قطعات جلوگیری شود. سیدمهدی میرمهدی کمیجانی، رییس اتحادیه فناوران رایانه

رییس اتحادیه فناوران رایانه با بیان این که بانک مرکزی و دولت باید در این زمینه تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهند گفت: در صورتی که قرار باشد استخراج ارزهای رمزنگار در ایران به عنوان یک صنعت پرورش پیدا کند اتحادیه، واردکنندگان و فروشندگان کالای رایانه این آمادگی را دارند که با همکاری دولت و بانک مرکزی زیرساخت‌ها و تجهیزات فنی بازیگران این حوزه را تامین کنند و از سویی دیگر این آمادگی وجود دارد تا نسبت به ورود قاچاق قطعات به کشور جلوگیری شود.

به نظر شما تصمیمات مسئولین در رابطه با سخت‌افزار ماینینگ چه تاثیری بر بازار آن در ایران خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ibena

یک نظر

  1. سلام این خیلی عالیه. فقط تا جایی که خبر دارم تا چند سال دیگه اونقدر آدمها و شرکتهای مختلفی وارد این حوزه میشن که دیگه سازمانهای متولی قانونی به هر کسی مجوز نخواهند داد و یه جورایی رانت و باندبازی در این حوزه بوجود میاد که فقط بعضی از اقایون و آقازاده ها بتونن وارد این کار بشن. ((بزودی سلامت این نوع کار توسط برخی سودجویان زیر سوال خواهد رفت و نهایتاً مثل همین موسسات مالی و اعتباری که پولهای مردم رو خوردن و رفتن شک نکنید در این حوزه هم افرادی خبیث پدیدار خواهند شد ))
    یه زمانی بانکها رو تعداد شعبات، بزرگی و زیبایی ساختمانهاشون رقابت داشتن در آینده بر روی تعداد سیلو و رقم سرمایه گذاری و نوع و برند تجهیزات سخت افزاریشون رقابت می کنن. فقط امیدوارم این بازار رو مثل مابقی بازارهای بهادار دیگه به گند نکشونن. امیدوارم

دکمه بازگشت به بالا