اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

انتقال 111,114 بیت‌کوین به ارزش تقریبی 900 میلیون دلار

این بیت‌کوین‌ها از کیف‌پول منسوب به سایت جاده ابریشم به حساب صرافی‌های BitFinex و Binance انتقال یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • اخیرا 111,114 بیت‌کوین با ارزش تقریبی 1 میلیارد دلار که در چهار سال گذشته به حالت راکد در یک کیف پول قرار داشتند، منتقل شده و بخشی از آن به کیف پول‌های متعلق به صرافی‌های Bitfinex و Binance ارسال شده است.

هنگامی که کیف‌پول‌های دارای مقدار عظیمی از رمزارزها فعال می‌شوند، بازار رمزارزها باید خود را برای تاثیرات احتمالی آن آماده نماید. اخیرا 111,114 بیت‌کوین از یک کیف پول غیرفعال منتقل شده است. یکی از کاربران Reddit تصمیم گرفت تحقیق کند، اکنون که قیمت بیت‌کوین بالای 7 هزار دلار تثبیت شده است، آیا صاحب این کیف پول به عنوان یک نهنگ(دارندگان مقدار زیادی رمزارز و افراد بسیار ثروتمند به عنوان نهنگ شناخته می‌شوند) تصمیم به حمایت و تسریع صعود بیت‌کوین را دارد یا تنها کوسه‌ای است که به دنبال سقوط ارزش این رمزارز در بازار است؟

داستان چگونه آغاز شد؟

گفته می‌شود این کیف پول به Silk Road(بازار سیاه آنلاینی که در آن معاملات دارو و پولشویی رخ می‌داد و پس از دستگیری عوامل آن فعالیت این سایت نیز متوقف شد) متصل بوده است. در هفته‌ی پایانی آگوست 2018 انتقال بیت‌کوین‌ها آغاز شده است. این فعالیت توسط یک کاربر Reddit با نام کاربری @sick_silk در 31 آگوست تحت نظارت و بررسی قرار گرفته است. این کاربر در یک پست در Reddit نوشت موجودی این کیف‌پول بطور فعال برای سه روز و با تقسیم تراکنش‌ها به مقادیر 100 بیت‌کوین به کیف‌پول‌های زیر مجموعه منتقل شده است. کیف پول اصلی محتوی 111,114.62 بیت‌کوین و بیت‌کوین کش بوده است، این موجودی با نادیده گرفتن بقیه‌ی رمزارزهای حاصل از فورک بجز بیت‌کوین کش هم اکنون حداقل 844 میلیون دلار ارزش دارد(که با در نظر گرفتن آن‌ها ارزش این موجودی تا 1 میلیارد دلار هم برآورد می‌شود).

آخرین تغییرات در کیف‌پول‌های زیر مجموعه، 4 سال و 4 ماه پیش یعنی 9 مارچ 2014 اتفاق افتاد. با این وجود صاحب کیف پول این رمزارزها را در ابتدا به بخش‌های 60 هزار تایی سپس 30 هزار، 20 هزار، 10 هزار، 5 هزار تقسیم کرده است. او سپس کیف پول‌های زیر مجموعه با 500 و سپس 100 سکه را ایجاد کرد. این کیف پول‌ها در سال‌های 2017 و 2018 فعالیت کم و قابل چشم‌پوشی نسبت به هفته‌ی گذشته داشتند.

 

بر اساس پست این کاربر در Reddit، کیف پول مورد بحث به پروژه‌ی Silk Road که بازار سیاهی برای فروش کالا‌های غیر قانونی همانند مواد مخدر و اسلحه بوده است ارتباط داده می‌شود. با این وجود، sick_silk با انجام بررسی متوجه شد که این یکی از کیف پول‌های کشف نشده است. او گفت:

یا FBI هنوز آن‌ها را نفروخته است(آخرین حراج در نوامبر 2015 انجام شده است) یا شخص دیگری(مرتبط یا غیر مرتبط به SilkRoad) به آن دسترسی پیدا کرده است.

 sick_silk Reddit User

این کاربر Reddit ادعا می‌کند که اگر این کیف پول مربوط به Silk Road نباشد می‌توان تئوری‌های زیر را برای آن در نظر گرفت:

  • مربوط به کیف پول سرد (MtGox cold wallet) که مصادره شده و یا همچنان مالکیت آن به MtGox متعلق است، باشد. در حقیقت موجودی این کیف پول در مارچ 2014 یعنی درست یک ماه پس از برشکستگی MtGox در فوریه 2014 منتقل شده است. تاریخ نقل و انتقالات بسیار مشابه 200 هزار رمزارز گم شده‌ای است که «توسط Karpeles پیدا شده و در 7 مارچ 2014 انتقال داده شده است.»
  • این کیف پول متعلق به یک نهنگ است. از آنجایی که قسمت عظیمی از 111,111 رمزارز موجود در این کیف پول حاصل واریز 37421 سکه‌ای است که در 21 ژوئن 2011 پردازش شده، می‌توان آن را کیف پول یکی از اولین پذیرندگان بیت‌کوین فرض کرد.

Binance و Bitfinex اغلب رمزارزها را دریافت نمودند

بخشی از 111,114 بیت‌کوین‌ ذخیره شده در کیف پول به دو صرافی بزرگ رمزارز در جهان یعنی Binance و Bitfinex منتقل شده است. sick_silk می‌گوید تقریبا 14 درصد از این بیت‌کوین‌ها معادل 15,593 بیت‌کوین که ارزشی بیش از 10 میلیون دلار دارد به صرافی‌ها ارسال شده است. Bitfinex با 11,114 بیت‌کوین، مقصد اصلی این بیت‌کوین‌ها بوده است، که در بین تاریخ‌های 24 آگوست و2 ستامبر به این صرافی منتقل شده است. از طرف دیگر، 4,421 بیت‌کوین به Binance منتقل شده است. Bitmex نیز چند صد بیت‌کوین دریافت کرده است.

آیا این انتقال با هدف اثر گذاری بر بازار بیت‌کوین انجام شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Blokt
دکمه بازگشت به بالا