اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ویتالیک بوترین: اتریوم اگر متحول نشود از بین می‌رود

بنیانگذار اتریوم در جدید‌ترین پست‌ خود توضیحاتی درباره آینده این رمزارز ارائه نموده است

نکات برگزیده مطلب
  • جرمی روبین یکی از فعالات صنعت رمزارزی طی یک پست اعلام کرده که رمزارز اتریوم در حال نابودی است و پیش گرفتن روند کنونی به تجرد اقتصادی محکوم خواهد شد؛ در ادامه نیز ویتالیک بوترین به گفته‌های وی واکنش نشان داده و در رابطه با آن‌ها توضیحاتی ارائه کرده است.

با وجود ادعاهایی مبنی بر اجتناب‌ناپذیری فروپاشی رمزارز اتریوم، حال آینده‌ی این رمزارز تحت بررسی قرار گرفته است. این ادعا توسط ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin یکی از بنیانگذاران اتریوم) نیز تصدیق شده است. طی پستی که در پلت‌فرم TechCrunch منتشر شده است، جرمی روبین(Jeremy Rubin) به عنوان یک کارآفرین در صنعت رمزارزی تصدیق کرده است که شبکه‌ی زیرساختی این رمزارز و قیمت آن محکوم به سقوط است.

آقای بوترین طی انتشار یک پست در وب‌سایت Reddit اعلام کرده است:

Vitalik Buterin

این گفته‌ها در رابطه با وضعیت کنونی اتریوم، کاملا درست است. در واقع اگر این رمزارز دچار تغییراتی نشود، تمامی استدلال‌های جرمی روبین درست خواهند بود.

Vitalik Buterin

جرمی روبین در این مقاله که توسط بنیانگذار اتریوم نیز صحت آن تصدیق شده، توضیح می‌دهد که این رمزارز با مشکلاتی همچون مقیاس‌پذیری و امنیت قرارداد‌های هوشمند سرو کله می‌زند، عواملی که در نهایت منجر به عدم توانایی مقابله‌ی این رمزارز با دیگر رقبای آن خواهد شد. همه‌ی این موارد به ناچار منجر به نوعی فروپاشی و «تجرد اقتصادی» برای اتریوم خواهد شد.

تجرد اقتصادی یا Economic abstraction یک کلمه برای توضیح پرداخت یک تراکنش یا هزینه‌های مربوط به قرارداد‌های هوشمند(Gas)، برای توکن‌هایی که مربوط به شبکه‌ی اتریوم نیستند، می‌باشد. بجای پرداخت gas در اتریوم، مالک قرارداد هوشمند می‌تواند به وسیله‌ی توکن‌های بومی خود قرارداد هوشمند عملیات پرداخت را انجام دهد، که احتمالا بر اساس استاندارد‌های ERC-20 هستند و از Gas استفاده نکند.

مفهوم کلی تجرد اقتصادی برای استدلال آقای روبین امری بسیار مهم محسوب می‌شود زیرا اگر تمام مالکین قرارداد‌های هوشمند بتوانند قرارداد‌های خود را تحویل دهند و هزینه‌های مربوط به gas را بجای پرداخت اتریوم با استفاده از توکن‌های ERC-20 پرداخت نمایند، مزیت و دلیل وجود رمزارز اتریوم کاملا زیر سوال می‌رود. این مورد همچنین باعث کاهش ارزش این رمزارز نیز خواهد شد.

وی در رابطه با این موضوع گفت:

بجای پرداخت gas در اتریوم، ما می‌توانیم از یک توکن دیگر و ارسال آن به آدرس بلاک ماینر هزینه‌های مربوط به قرارداد را پرداخت نماییم. پرداخت gas به وسیله‌ی یک دارایی بی‌ربط با اتریوم گاهی اوقات به عنوان تجرد اقتصادی در جامعه‌ی این رمزارز شناخته می‌شود.

Jeremy Rubin

smart contract

البته تعدادی مشکل در رابطه با گفته‌های آقای روبین وجود دارد؛ حتی ویتالیک بوترین نیز در رابطه با این مقاله‌ی منتشر شده در Reddit پاسخ داده و چندین ادعای روبین را تکذیب کرده است.

در واقع آقای بوترین پذیرفته که روبین تا حدی درست گفته است. اما بوترین توضیح داد که اتریوم می‌تواند با تکامل و توسعه زنده بماند و با فعالیت‌های خود ادامه دهد.

با این حال، بوترین تاکید می‌کند که جامعه‌ی اتریوم دو پیشنهاد را در نظر گرفته است که در صورت اقدام، اتریوم را در یک سطح پروتکل رومی تثبیت می‌کند.

ویتالیک بوترین در وب‌سایت Reddit توضیح داد:

اساسا این پروتکل به این معناست که در قرارداد‌های ذکر شده‌ اتریوم مجبور به پرداخت gas می‌شود. با انجام این فرایند یک ساختار ایجاد می‌شود که به نوعی ارزش اتریوم را از کاهش و صفر شدن نجات می‌دهد.

Vitalik Buterin

بسته به اینکه چه مدت طول می‌کشد تا جامعه‌ی این رمزارز پیشنهادات ارائه شده را تصویب کند، ممکن است چند هفته و یا چند ماه آینده‌ی اتریوم کاملا نامشخص و غیرقابل پیش‌بینی باشد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های جرمی روبین و توضیحات ویتالیک بوترین چیست؟ آیا با روند کنونی، رمزارز اتریوم به سمت نابودی حرکت می‌کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Thenextweb

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا