اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پترو، رمزارز خیالی دولت ونزوئلا!

خبرنگاری با انتشار یک مقاله مدعی شده که این رمزارز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و حتی عرضه نشده است

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از خبرنگاران خبرگزاری رویترز در جدیدترین مقاله‌ی خود نشان می‌دهد که رمزارز ملی پترو هنوز در مراحل اولیه‌‌ی توسعه قرار دارد و هنوز منتشر نشده است و تمامی گفته‌های دولت مبنی بر فروش و دریافت مبالغ زیادی سرمایه به واسطه‌ی این رمزارز، همگی دروغ محض بوده است.

خبرگزاری رویتر(The Reuters) با انتشار یک گزارش جنجالی از ونزوئلا توضیح داد که در رابطه با قابلیت‌های رمزارزی ملی با پشتوانه‌ی نفت این کشور با نام پترو(Petro)، شک و تردید‌های عمیقی وجود دارد. پس از یک بررسی چهار ماهه در رابطه با این رمزارز نوپا، این خبرگزاری نتوانست کسی را به عنوان کاربر، سرمایه‌گذار و حتی منابع بازیابی و تامین این ارز پیدا کند. علاوه بر این، دولت مادورو به نظر نمی‌رسد بتواند توضیح دهد روند توسعه‌ی این رمزارز اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد و چرا تلاش‌ برای ترویج آن نیز نا امید کننده بوده است.

Petroبرخلاف اظهارات رئیس جمهور مادورو مبنی بر درآمد ۳/۳ میلیارد دلاری پترو و استفاده‌ی فعال از آن برای صنعت واردات، یکی از اعضای کابینه‌ی وی نشان داده است که این رمزارز هنوز به صورت کامل آماده‌ی بهره‌برداری نشده است. هوگبل روآ(Hugbel Roa) که نظارت بر رصدخانه‌ی دولتی ونزوئلا را برعهده دارد به خبرگزاری مذکور اعلام کرده که رمزارز پترو هنوز در مراحل توسعه قرار دارد و «هیچ‌کس هنوز از آن استفاده نکرده و هیچ منبعی بابت آن دریافت نشده است».

وی توضیح داد که تراکنش‌های این رمزارز در مدل‌های اولیه خود بر پایه‌ی رمزارز NEM خواهد بود و خریداران و سرمایه‌گذاران نیز تنها برای خرید پترو «رزرو» انجام داده‌اند، اما این رمزارز هنوز منتشر نشده است.

۲۰ میلیارد سرمایه‌ گم شده است

قیمت رمزارز پترو قرار است وابسته به یک بشکه‌ی نفت ونزوئلا و ذخایر ۳۸۰ کیلومتر مربعی این کشور با نام Ayacucho باشد، که طبق ادعای دولت مرکزی چیزی بیش از 5/۳ میلیارد بشکه نفت درون خود جای داده است. بدون در نظر گرفتن میزان صحت این گفته‌ها، برای توسعه‌ی ریزساخت‌ها و دسترسی به نفت اعلام شده، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی نیاز است و دولت ونزوئلا نیز در حال حاضر در موقعیتی نیست که توانایی پرداخت یا تامین این هزینه‌ها را داشته باشد.

یکی از گزارشگران خبرگزاری رویترز از شهر Atapirire که در نزدیکی این منابع نفتی قرار دارد، دیدن کرده است و به گذارش او تنها چیزی که در آنجا وجود داشته جاده‌های قدیمی، پمپ‌های استخراج نفت متروکه و تعدادی شهروند ناراضی از وضعیت قطعی برق و بچه‌های گرسنه وجود داشته است. رافائل رامیرز(Rafael Ramirez) وزیر سابق نفت که طی ۱۰ سال گذشته تحت حاکمیت هوگو چاوز خدمت کرده و اکنون در تبعید زندگی می‌کند، به تازگی تخمین زده است که برای دسترسی به ذخایر وعده داده شده حداقل ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌ی شروع و هزینه باید در نظر گرفت. وی در گفته‌های خود اظهار داشت:

ارزش‌گذاری پترو فقط گفته‌هایی از روی تخیل است، گفته‌هایی که تنها در تخیل این دولت وجود دارد.

Rafael Ramirez

نظر شما در رابطه با گزارشات این خبرگزاری چیست؟ آیا تمامی حرف‌ها و آمار منتشر شده توسط دولت در رابطه با این رمزارز تماما دروغ بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا