اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

CBOE آماده‌ی راه‌انداری مبادلات آتی اتریوم

این پروژه در انتظار تاییدیه از سمت کمیته‌ی مبادلات آتی کالا(CFTC) برای راه‌اندازی است

نکات برگزیده مطلب
  • طبق اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد که بازار بورس گذینه‌های شیکاگو یا CBOE خودش را برای راه‌اندازی مبادلات آتی اتریوم آماده کرده است و تنها منتظر اعلام تاییدیه از سمت کمیته‌ی مبادلات آتی کالا(CFTC) برای راه‌اندازی کامل پروژه، می‌باشد.

بازار بورس گذینه‌های شیکاگو(CBOE) ممکن است به زودی مبادلات آتی اتریوم(ETH) را در پلت‌فرم خود فعال کند. این امر طی یک گزارش اختصاصی از یکی از خبرگزاری‌های محلی مشخص شد که نشان می‌داد CBOE Global Markets احتمالا آماده است تا برای این حرکت «آماده» شود.

CBOE

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط منابع نامشخص، انتشار این مبادلات آتی برای پایان سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده و قرار است این مبادلات آتی براساس بازار اصلی صرافی Gemini برنامه‌ریزی شوند. این گذینه به دنبال پیگیری سیاست‌های صرافی Gemini انجام می‌شود؛ این صرافی در دسامبر ۲۰۱۷ نیز فرایند مشابهی را برای مبادلات آتی بیت‌کوین(BTC) راه‌اندازی کرد. باید یادآور شویم که این صرافی تحت مالکیت برادران میلیاردر Winklevoss مدیریت می‌شود.

راه‌اندازی بازار آتی برای اتریوم می‌تواند یک ارزشگذاری مثبت برای این رمزارز باشد زیرا به آن اجازه می‌دهد با استفاده از ابزار‌های مالی جدید، حجم مبادلات خود را افزایش دهد. همچنین پشتیبانی ارائه شده توسط CBOE نیز فرصتی برای ورود سرمایه‌گذاران بزرگ به این رمزارز محبوب، ایجاد خواهد کرد.

پس از راه‌انداری مبادلات آتی برای بیت‌کوین، یک روند نزولی قیمت را در پیش گرفت و نتوانست آن را جبران کند، با این حال افزایش مواجه با بازار‌های سنتی یک فرصت مطلوب برای هر رمزارزی محسوب می‌شود.

اتریوم اوراق بهادار نیست

طبق گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری Business Insider، شخصی که به اطلاعات داخلی دسترسی دارد اعلام کرده که CBOE در انتظار دریافت تاییدیه از سمت کمیته‌ی مبادلات آتی کالا(CFTC) برای راه‌اندازی موفق این پروژه است. آماده‌سازی‌های لازم برای راه‌اندازی سریع این پروژه در حال حاضر تکمیل شده است.

روز ۱۴ام ژوئن یکی از مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) اعلام کرد که اتریوم اوراق بهادار محسوب نمی‌شود:

به نظر می‌رسد که اعمال افشاء قوانین اوراق بهادار فدرال برای پیشنهادات مربوط به فروش مجدد بیت‌کوین به کمی افزایش ارزش منجر شده است. و با کنار گذاشتن گرد‌همایی‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی که با ساخت اتر همراه بود، بر اساس درک من از وضعیت کنونی اتر و با توجه به شبکه‌ی اتریوم و ساختار غیر متمرکز آن، پیشنهادات فعلی خرید و فروش اتر به هیچ عنوان مبادله‌ی اوراق بهادار محسوب نمی‌شود. و در مورد بیت‌کوین، اعمال شرایط افشای قوانین اوراق بهادار فدرال برا مبادلات فعلی در اتر، به نظر می‌رسد که کمی ارزش پیدا کرده باشد.

SEC Chainman

اعلام این تصمیم از سمت SEC برای تجار و سرمایه‌گذاران به طور کلی خوشایند بود زیرا که عواقب قانونی طبقه‌بندی شدن مبادلات اتریوم به عنوان نوعی اوراق بهادار می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای بازار این رمزارز را تخریب کند.

در همین راستا کریس کان‌کانن(Chris Concannon) در رابطه با رضایت خود در مورد این مورد نوشت:

Chris Concannonاین اعلامیه یکی از مشکلات پیش روی مبادلات آتی اتریوم را حل کرد. موردی که ما از زمان اولین عرضه‌ی مبادله‌ی آتی بیت‌کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به آن توجه کرده‌ایم.

Chris Concannon

البته هنوز تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی این پروژه اعلام نشده است اما طرفداران اتریوم به اخبار مربوط به آن عموما پاسخ مثبت نشان داده‌اند؛ گرچه این شور شوق مردم اصلا در حد واکنش مردم پس از اعلام راه‌اندازی مبادلات آتی بیت‌کوین نبود.

نظر شما در رابطه با راه‌انداری مبادلات آتی اتریوم چیست؟ این پروژه چه تاثیری بر حجم مبادلات رمزارز اتریوم خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
ethereumworldnews.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا