اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

قیمت بیت‌کوین ۹۸ هزار دلار و ارزش اتریوم نصف خواهد شد

ارائه پیش‌بینی‌های جدیدی در رابطه با وضعیت چند سال آینده‌ی رمزارز‌ها از سوی Satis

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس مطالعات جدیدی که توسط شرکت Satis Group، یک شرکت مشاوره‌ دهنده در زمینه‌ی پیشنهاد اولیه سکه(ICO) می‌باشد، قیمت بیت‌کوین می‌تواند در 5 سال آینده به 98 هزار دلار برسد. گزارشی که توسط شروین دولت(Sherwin Dowlat) و مایکل هُدپ(Michael Hodapp) ارائه شده است.

در این گزارش ادعا شده است که در شرایط روند صعودی در بازار رمزارزها، در پنج سال آینده قیمت بیت‌کوین(BTC) به 96 هزار دلار، مونرو(XMR) به 18 هزار دلار و دکرد(DCR) به 535 هزار دلار خواهد رسید. همچنین پیش‌بینی شده است قیمت بیت‌کوین کش(BCH) «در حالی که تلاش می‌کند به عنوان یک بِرند به رسمیت شناخته شده و مزایای تکنولوژی بلاکچین را به دارندگانش ارائه کند،» به 268 دلار سقوط کند. در این گزارش فرض شده است که دارایی‌های رمزارزی دارای مالکیت متمرکز همانند ریپل(XRP)، ارزش ذاتی کمی را ارائه می‌کنند و پیش‌بینی شده است قیمت ریپل به 0.01 دلار برسد.

تیم تحقیقاتی همچنین پیش‌بینی می‌کند که پلتفرم شبکه‌ی اتریوم تا سال 2028 تقریبا نصف ارزش بازار خود را از دست خواهد داد:

در حالی که ما وجود جامعه‌ی قدرتمند در شبکه‌ اتریوم را تصدیق می‌کنیم، معتقدیم ضعف‌های جزئی در طراحی و مدیریت و به ویژه بحث حرکت به سوی اجماع (Proof-of-Stake(PoS موجب اختلاف در بروزرسانی‌های بعدی شبکه خواهد شد. این موضوع می‌تواند منجر به هزینه‌های نسبتا کم سوییچینگ در شبکه‌های بالا‌دستی (ICO ها و توکن‌ها) شود.

Satis Group report

مطالعه‌ی اخیر همچنین به ارزیابی ارزش مورد نیاز دارایی‌هایی رمزارزی برای دستیابی به چشم‌انداز اقتصادی پیش‌بینی شده در این حوزه و تخمین شرایط بازار در ده سال آینده می‌پردازد. بر اساس این گزارش، ارزش دارایی‌های رمزارزی مورد نیاز برای دستیابی به این چشم‌انداز اقتصادی از مقدار تقریبی 500 میلیارد دلار در سال آینده به 3.6 تریلیون دلار در سال 2028 خواهد رسید. 90 درصد از ارزش دارایی‌های رمزارزی در ده سال آینده، از ورود سرمایه‌های جدید به این حوزه حاصل خواهد شد.

این گزارش اعلام می‌کند که بیشتر پول ورودی به بازار در نتیجه‌ی علاقه‌ی مردم به استفاده از رمزارز‌ها به عنوان مکانی برای نگه‌داری دارایی حاصل خواهد شد. تحلیلگران معتقدند که در نگهداری و ذخیره‌سازی رمزارزهای ارزشمند فرصت بزرگی نهفته است.

در حال حاظر، اغلب سرمایه‌ی جمع‌آوری شده در بازار رمزارزها، در بازار‌های مرسوم ذخیره‌ی دارایی‌ها قرار گرفته است و سرمایه‌های جدید در حدود 40 درصد کل ارزش بازار را تشکیل می‌دهد. علی رغم، رشد کل بازار در دسترس(TAM) [محاسبات، ذخیره‌سازی و سوددهی]. در نتیجه رشد سرمایه‌ی بازار رمزارزها اساسا در نتیجه‌ی گسترش علاقه‌ی مردم به ذخیره‌ی ارزش دارایی‌ها به وسیله‌ی رمزارز‌ها است.

Satis Group report

در ابتدای این ماه نتایج تحقیقات Sanford C. Bernstein و دیگران، نشان می‌دهد که درآمد حاصل از تبدیل رمزارزها می‌تواند بیش از دو برابر شده و به 4 میلیارد دلار در سال 2018 برسد، چرا که بر اساس گزارش عملکرد ICOها در سه ماهه‌ی دوم سال 2018 می‌توان دریافت که بازار ICO ‌ها در یکسال بیش از دو برابر رشد داشته است.

آیا فکر می‌کنید بر اساس این مطالعات قیمت بیت‌کوین می‌تواند به 98 هزار دلار برسد؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا