اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

هنگ‌کنگ در حال جذب متخصصین بلاک‌چین

دولت هنگ‌کنگ با ارائه‌ی لیستی از تخصص‌های مورد نیاز، به دنبال توسعه‌ی این تکنولوژی است

نکات برگزیده مطلب
  • دولت هنگ‌کنگ به تازگی با انتشار لیستی از ۱۱ تخصص مورد نیاز که در بین آن‌ها متخصصین فناوری بلاک‌چین نیز وجود دارد، اعلام نموده که به دنبال توسعه‌ی اقتصادی است و افراد پذیرفته شده در این طرح از شرایط تسهیل شده‌ای برای ورود به هنگ‌کنگ برخوردار خواهند بود.

تمام افرادی که در سراسر جهان با داشتن تخصص و مهارت در زمینه‌ی بلاک‌چین به دنبال کار می‌گردند، در هنگ‌کنگ مورد توجه قرار خواهند گرفت؛‌ زیرا به عنوان بخشی از سیاست‌های مهاجرتی منحصر به فرد این کشور، جذب متخصصان و افراد با استعداد در فناوری بلاک‌چین است.

طی هفته‌ی جاری دولت هنگ‌کنگ اولین لیست مربوط به فهرست استعداد‌های مورد نیاز برای «جذب افراد متخصص از سراسر جهان» را ارائه کرد که شامل ۱۱ تخصص متفاوت بود که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های شغلی مورد نیاز برای توسعه‌ی اقتصادی کشور شناخته شده‌اند. در این لیست می‌توان عناوین مورد نیازی همچون متخصصین و افراد نوآور در فناوری بلاکچین، تکنولوژی هوش مصنوعی(AI)، مهندسی داده‌ها، رباتیک، مهندسی بیومتریک و صنعتی/شیمیایی را دید.

دولت هنگ‌کنگ برای افراد واجد شرایط از طریق طرح پذیرش مهاجرت هنگ‌کنگ(QMAS) روند مهاجرت افراد برگزیده را تسهیل می‌کند.

 متیو چیونگ کین‌چونگ(Matthew Cheung Kin-chung) رئیس هیئت برنامه‌ریزی منابع انسانی هنگ‌کنگ در گفته‌های خود اظهار داشت:

هنگ‌کنگ درب‌های خود را به سمت تمامی افراد با استعداد، با مهارت و با تجربه جهان گشوده است و به آنها اجازه می‌دهد تمام استعداد خود را نمایان کرده و در توسعه‌ی هرچه بیشتر شغل خود از آن استفاده کنند.

Matthew Cheung Kin-chung

براساس اهداف مشخص شده برای این طرح که ابتدا در سال ۲۰۰۶ برای تمامی اتباع به ثبت رسید، تنها تعداد محدودی افراد بالای ۱۸ سال قادر به دریافت موفقیت آمیز سهمیه‌ی هزار نفری QMAS به منظور «افزایش رقابت اقتصادی هنگ‌کنگ» بوده‌اند.

متقاضیات باید تحت شرایطی خاص توسط «آزمون امتیاز عمومی» و یا «آزمون امتیاز مبتنی بر دستاورد» پیشنیاز‌های مربوط به QMAS را بدست آورند. دولت تایید کرده است که افراد متخصص در زمینه‌ی بلاک‌چین امتیاز‌های ویژه‌ای را تحت آزمون امتیاز عمومی از سمت QMAS کسب خواهند کرد.

متقاضیان باید ابتدا استقلال مالی خود را به وسیله‌ی یک زمینه‌ی تحصیلی ثابت کنند، که معمولا نیازمند یک مدرک درجه اول از یک دانشگاه شناخته ده و یا یک موسسه‌ی عالی تحصیلی است. البته ملاحظات خاصی برای افراد متخصص یا دارای مدرک فنی نیز به عنوان استثناء جهت مدارک تحصیلی پایه، در نظر گرفته شده است.

دولت هنگ‌کنگ اظهار دارد که در مقایسه با سایر ویزا‌های مربوط به کار که معمولا متقاضی حرفه‌ای برای ورود و کار ابتدا باید پیش از ورود پیشنهاد شغلی را دریافت کند، در این روش متقاضیان پذیرفته شده نیازی به تامین یک پیشنهاد استخدام محلی برای ورود به هنگ‌کنگ و حل و فصل ادامه‌ی درخواست خود، نخواهند داشت.

نظر شما در رابطه با جذب افراد متخصص توسط دولت هنگ‌کنگ چیست؟ این دولت برای آینده‌ی اقتصادی خود چه برنامه‌هایی دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا