اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش ناگهانی هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین

با عبور قیمت بیت‌کوین از مرز ۷هزار دلار، هش‌ریت ماینینگ این رمزارز نیز افزایش ناگهانی داشته است

نکات برگزیده مطلب
  • طبق محاسبات انجام گرفته به نظر می‌رسد با عبور قیمت بیت‌کوین از مقاومت ۷هزار دلار، ماینر‌ها دوباره فعال شده‌اند و هش‌ریت شبکه‌ی رمزارز بیت‌کوین یک افزایش ناگهانی داشته است. این روند باعث افزایش سختی شبکه خواهد شد.

طی چند روز گذشته هش‌ریت(Hashrate) بیت‌کوین یک افزایش ناگهانی ۳۵درصدی داشته است. با توجه به اندازه‌گیری‌ها، برخی محاسبات حاکی از آن است که هش‌ریت این رمزارز به ۶۲ میلیون تراهش‌ بر ثانیه رسیده است. باتوجه به محاسبات و نمودار‌های ارائه شده توسط Bitinfo، اوج آن افزایش حدود ۵۷/۵ میلیون تراهش بر ثانیه بوده که پس از مدت کوتاهی با کاهش نسبی روبرو شده است. با وجود این افزایش ناگهانی، برآورد می‌شود که مصرف تقریبی ماینینگ بیت‌کوین، از مصرف انرژی کشور اتریش پیشی گرفته باشد. گزارشات مربوط به این هش‌ریت بسته به تعداد تاسیسات شمارده شده، متغیر است.

پیش‌بینی افزایش مداوم میزان مصرف انرژی برای ماینینگ بیت‌کوین

این فعالیت شدید فارم‌های ماینینگ نشان دهنده‌ی این موضوع است که حتی با رسیدن قیمت بیت‌کوین به سطح کنونی، باز هم این تاسیسات به فعالیت خود ادامه می‌دهند. ماینرها معمولا از قیمت‌های قابل پیش‌بینی و راکد این رمزارز استفاده می‌کنند و تمامی تصمیمات اقتصادی خود را براساس محاسبات دقیق میزان سوددهی، اتخاذ می‌کنند.

طبق پیش‌بینی‌های فعلی به نظر می‌رسد که افزایش بعدی سختی شبکه به میزان ۶/۵ درصد، در روز ۱۱ سپتامبر رخ خواهد داد که البته این تغییرات ناگهانی هش‌ریت شبکه ممکن است باعث تغییراتی در تاریخ این پیش‌بینی‌ها شود.

شاید این افزایش ناگهانی سطح ماینینگ در شبکه به دلیل تولید اسیک‌های جدید و بهینه‌سازی شده و همچنین تاسیس فارم‌های ماینینگ جدید است. این مورد باعث شده که باوجود کاهش قیمت بیت‌کوین، سختی شبکه‌ی آن از ماه می روندی افزایشی در پیش بگیرد. هرچند که باید به یاد داشته باشید حتی هشریت بالا نیز امنیت بیت‌کوین(و عدم سقوط ارزش آن) را تضمین نخواهد کرد.

نمودار سختی شبکه‌ی بیت‌کوین طی یک هفته‌ی گذشته

از آنجایی که بخش قابل توجهی از این هش‌ریت حول چند استخر ماینینگ بزرگ تمرکز دارد، این امر باعث ایجاد ترس از توافق احتمالی و حمله‌ی ۵۱درصد به شبکه شده است. علاوه‌بر این، تمرکز قدرت هش‌ریت در دستان چند عامل مهم، باعث ساده‌تر شده آسیب‌رسانی به شبکه‌ی بیت‌کوین خواهد شد.

از طرفی با وجود تسلط بازار توسط کمپانی Bitmain که به عنوان تهدیدی برای استقلال بیت‌کوین از آن یاد می‌شود، رقابت نیز مورد وجود خواهد داشت.

برخی بر این باورند که افزایش تعداد فارم‌های ماینینگ نشان دهنده‌ی اعتقاد ماینر‌های بر آینده‌ای روشن برای بیت‌کوین است. با این حال برآورد اینکه آیا ماینر‌ها رمزارزهای استخراج شده را برای جبران هزینه‌های خواهد فروخت یا هرآنچه ماین کرده‌اند را نزد خود نگه می‌دارند، به نوعی بسیار دشوار است.

با تمام این تفاسیر،در زمان نگارش این مقاله قیمت این رمزارز در بازار، به افزایش خود ادامه داده و اکنون به ۷۱۰۷/۹۷ دلار رسیده است. این افزایش قیمت در حجم مبادله‌ی ۴/۳ میلیارد دلار رخ داده است.

نظر شما در رابطه با افزایش میزان هش شبکه‌ی بیت‌کوین چیست؟ با وجود رکود حاکم بر بازار، آیا باز هم ماینینگ بیت‌کوین سوددهی‌ لازم را دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptovest

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا