اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

GMO استخراج بیت‌کوین کش را متوقف می‌کند

این کمپانی قصد دارد تا بیشتر بر روی ماینینگ بیت‌کوین تمرکز کند

نکات برگزیده مطلب
  • طی گزارشات منتشر شده به نظر می‌رسد که کمپانی GMO به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان سخت‌افزار‌های ماینینگ، به تازگی تصمیم گرفته به بخش ماینینگ مربوط به رمزارز بیت‌کوین کش را متوقف کرده و بر روی تولید چیپ‌ها و سخت‌افزار‌های قدرتمند ماینینگ بیت‌کوین تمرکز کند.

کمپانی GMO internet به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مرتبط با ماینینگ رمزارز، به تازگی تصمیم گرفته تا فرایند ماینینگ بیت‌کوین کش(BCH) را متوقف کند. با اینجام این کار بخش قابل توجهی از قدرت هش شبکه‌ی این رمزارز کاهش یافته است.

در ماه جولای گزارش ماهانه‌ی شرکت در رابطه با عملیات ماینینگ، توسط تریس مایر(Trace Mayer) یکی از عوامل تاثیرگذار در جامعه‌ی رمزنگاری، در توییتر وی به اشتراک گذاشته شد و به نظر می‌رسد که این کمپانی بزرگ ماینینگ رمزارز در ماه جولای بیت‌کوین کش استخراج نکرده است.

bitcoin cash

به راحتی از طریق این گزارش می‌توان فهمید که کمپانی ژاپنی GMO از ماه فوریه به بعد اقدام به کاهش میزان استخراج بیت‌کوین کش خود کرده، زیرا در این ماه ۲۸۷ بیت‌کوین کش استخراج کرده است. باید یادآور شویم که در ماه‌های مارس و ژوئن به ترتیب تنها ۱۲ و ۳۷ عدد بیت‌کوین کش توسط این کمپانی استخراج شده است. در ماه آوریل نیز همانند جولای، این کمپانی بیت‌کوین کش استخراج نکرده است.

به طور قابل توجهی در این گزارشات نشان داده شده که با در نظر گرفتن سختی رو به افزایش بیت‌کوین(BTC) در سال ۲۰۱۸، کمپانی GMO استخراج و ماینینگ این رمزارز را ادامه داده است.

جایگزینی بیت‌کوین‌ کش به بیت‌کوین

آقای مایر در توییت خود عنوان کرد که شرکت GMO باید عملیات ماینینگ بیت‌کوین کش خود را متوقف کند، زیرا وجود سهولت نسبی در شبکه‌ی این رمزارز باعث بوجود آمده حملات ۵۱درصد(51% attack) خواهد شد و هکر‌ها با در دست داشتن تنها ۳۷۸۶۷ دلار می‌توانند کنترل شبکه‌ی بیت‌کوین کش را به مدت یک ساعت به دست بگیرند.

پست توییتری Trace Mayer

یک کاربر وب‌سایت توییتر با نام برد میلز(Brad Mills) اشاره کرد که اقدامات GMO می‌تواند نتیجه‌ی تصمیم‌گیری آن‌ها برای تمرکز در بخش تولید سخت‌افزار‌های مرتبط با صنعت ماینینگ باشد. وی در ادامه اظهار داشت که هیچ دلیلی برای این وجود ندارد که شرکت GMO تمام ظرفیت ماینینگ خود را برای رمزارزی بکار ببرد که از آن با نام «Bitmain Coin»(کمپانی Bitmain بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی سخت‌افزار‌های ماینینگ جهان است) از آن یاد می‌شود یا اینکه اقدام به استخراج رمزارز مورد توجه‌ی بزرگ‌ترین رقیب خود کند.

جیهان وو(Jihan Wu) مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی Bitmain، به عنوان یکی از طرفداران این فورک بیت‌کوین شناخته شده و گفته می‌شود که درصد قابل توجهی از تمام بیت‌کوین کش‌های بازار نیز در اختیار او است.

باید یادآور شویم که شرکت GMO دو ماه پیش با موفقیت اولین تراشه‌های ماینینگ بیت‌کوین خود را تولید کرده است. نام این محصول تراشه‌ی B2 است و نخستین تراشه‌ی استخراج رمزارز با لیتوگرافی ۷ نانومتری می‌باشد. فروش این حصول سریعا پس از عرضه‌ی آن، آغاز شد.

گفته می‌شود که این کمپانی در حال کار بر روی تولید نسل بعدی تراشه‌های خود یعنی B3 است که هدف آن رقابت مستقیم با محصول Antminer S9 از تولیدات کمپانی Bitmain می‌باشد. کمپانی GMO ادعا می‌کند که تراشه‌های B3 می‌توانند تا قدرت هش ۳۳تراهش بر ثانیه را به کاربران ارائه کنند، که نسبت به دستگاه‌های Antminer S9 با توان ۱۴ تراهش، رقم بسیار بالاتر محسوب می‌شود.

شاید بتوان گفت که اقدامات GMO به نوعی یک تصویر کلی از صنعت ماینینگ را منعکس می‌کند. در حالی که میزان هش‌ریت بیت‌کوین کش طی ماه‌های گذشته هیچ بهبودی نداشته است، هش‌ریت بیت‌کوین بدون در نظر گرفتن رکود سنگین حاکم بر بازار، به شکل قابل توجهی رو به افزایش است.

نظر شما در رابطه با توقف ماینینگ بیت‌کوین کش از سمت کمپانی GMO چیست؟ کاهش ناگهانی قدرت هش شبکه‌ی این رمزارز چه تاثیری بر بازار آن خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptoglobe

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا