اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

به زودی صدای انفجار بیت‌کوین را خواهید شنید!

جردن بلفُرت، گرگ وال استریت فکر می‌کند سرمایه‌گذاران بیت‌کوین شستشوی مغزی شده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • بلفُرت، یکی از افراد بدنام(کلاهبردار) وال استریت(Wall Street) سعی دارد بیت‌کوین را مورد انتقاد قرار دهد، او پیش‌بینی کرده که این رمزارز پرچمدار برای یک واقعه آماده می‌شود. که او از آن به عنوان «انفجاری که در سراسر جهان شنیده خواهد شد» یاد می‌کند.

جردن بلفُرت(Jordan Belfort) کسی که 22 ماه زندانی بوده و به پرداخت بیش از 110 میلیون دلار به قربانیان طرح کلاهبرداری پامپ/دامپ در Penny stock(بازار سهام با ارزش کمتر از 1 دلار دارای ریسک بالا) محکوم شده است، به CNBC گفت که تنها دلیلی که مانع شده است بیت‌کوین تاکنون به روز‌های بسیار سخت‌تر و نابودی نرسد، سرمایه‌گذارن جوانی هستند که این کلاس جدید از دارایی‌ را یافته و «شستشوی مغزی» شده‌اند تا آن را بخرند.

او در طی مصاحبه‌ای که در شبکه‌ی مستند رمزارزها (CNBC) روز دوشنبه پخش شد گفت: «من یک کلاهبردار بودم. به دانش آن تسلط یافتم، و این دقیقا چیزی است که در بیت‌کوین اتفاق افتاد، صعود یا سقوط بیت‌کوین و تمام امور مربوط به آن احمقانه است، این کودکان خودشان را شستشوی مغزی داده‌اند» «ما حتی درک نمی‌کنیم این عمل در واقع چقدر اشتباه است.»

بلفُرت کسی که فعالیت تبهکارانه‌ی او موضوع فیلم گرگ وال استریت(Wolf of Wall Street) در سال 2013 شد، ادعا می‌کند که کلاهبرداران مقدار زیادی بیت‌کوین را جمع آوری کرده و سعی دارند به سرمایه‌گذاران میان رده و جزئی که تمایل دارند این دارایی دارای حباب را جاروب نمایند، بفروشند.

برای این دسته از خریداران «خوش قلب» بلفُرت هشدار بزرگی دارد:

برای یک فرد معمولی خوش قلب، کسی که می‌گوید: من می‌خواهم_من فقط_من این کار را انجام می‌دهم چون آن را باور دارم و… این‌ها تنها برای فرار است.

Jordan Belfort

او اضافه کرد: «این رویا همانند سرابی است که بزودی تبخیر می‌شود و برخی افراد با صداقت واقعی وجود دارند که قربانی خواهند شد»

این اولین باری نیست که بلفُرت در مورد بیت‌کوین هشدار می‌دهد. او در ماه ستامبر گذشته، گفت که پدیده‌ی رمزارزها یک «تقلب» است و بلافاصله پس از آن اضافه کرد او فکر می‌کند پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) «بزرگترین کلاهبرداری است که تاکنون اتفاق افتاده است.» در ماه ژوئن، پس از این‌که بازار رمزارزها شش ماه روند نزولی را متحمل شد، او ادعا کرد که بازار «از احمق‌ها تخلیه شده است،» با وجود هشدار او از هم پاشیدگی بازار هنوز اتفاق نیفتاده است.

شما در مورد ابراز نظر بلفُرت و سقوط بیت‌کوین چگونه فکر می‌کنید؟ آیا او نقشه‌های فریبکارانه‌ای در ذهن دارد یا صادقانه طرز فکرش را بیان کرده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا