اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بایننس آکادمی آموزش بلاک‌چین و رمزارز راه‌اندازی می‌کند

این صرافی هم اکنون تولید محتوا برای دوره‌های آموزشی این آکادمی را آغار کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بایننس به تازگی اعلام نموده که به دلیل نبود امکانات کافی برای آموزش‌های مرتبط با صنعت بلاک‌چین و رمزارزی، قصد دارد تا اولین آکادمی آموزشی تخصصی مرتبط با این زمینه را راه‌اندازی کند و هم اکنون نیز تولید محتوا برای آن را آغاز نموده است.

پاسخ به تقاضا برای دانش بلاک‌چینی

انفجار ناگهانی قیمت‌ها در صنعت رمزارزی طی سال گذشته باعث شد که افراد زیادی به سمت این صنعت نوپا حرکت کنند. روند افزایشی قیمت باعث شد که افرادی که اطلاعات کافی و یا هیچ دانشی از این صنعت نداشتند نیز برای رسیدن به سود و درآمد بی‌دردسر به سمت سرمایه‌گذاری در رمزارز شتاب کنند.

اما همانطور که به شکل روز افزونی میزان سرمایه‌گذاری مردم در این صنعت بیشتر می‌شد، برخی با توجه به این مورد که رمزارزها دقیقا چه هستند و بلاک‌چین چگونه با ادعای تغییرات اساسی در صنعت مالی جهان عمل می‌کند، نسبت به دانش رمزنگاری علاقه‌مند شدند.

با این افزایش ناگهانی میزان علاقه و نبود منابع کافی برای رفع آن، علاقه‌مندان باید تلاش می‌کردند که با آزمون و خطا نحوه‌ی کارکرد رمزارزها و دانش مربوط به صنعت بلاک‌چین‌ را بدست آورند. گرچه امروزه بسیاری از منابع در حال ظهور هستند و تعداد زیادی از دانشگاه‌های سراسر جهان شروع به ارائه دوره‌های جامع برای پوشش این خلاء کرده‌اند، اما باز هم یک شکاف برای رسیدن به یک پلت‌فرم سریع، آسان و معتبر برای ارائه بهترین دانش و اطلاعات در این صنعت وجود دارد.

با درک این شکاف و برای ارائه‌ی برخی از بهترین منابع با کیفیت جهت دسترسی راحت سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان صنعت رمزنگاری به آن، بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی جهان با نام بایننس(Binance) یک برنامه‌ی آزمایشی(Beta) در مرکز یادگیری خود تحت عنوان Binance Academy راه‌اندازی کرده است.

آموزش دموکراتیک یا Democratizing Education

صرافی رمزارز بایننس طی یک بیانیه‌ی رسمی خاطر نشان کرد که هدف آن‌ها از ایجاد این آکادمی این است که برای همه یک مرکز قابل دسترس جهت ارائه منابع یادگیری تکنولوژی بلاک‌چین و آموزش رمزنگاری ایجاد کند. این ابتکار جدید صرافی بایننس موضوعات گسترده‌ای در رابطه با رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین، از مبانی مقدماتی تا پیشرفته‌ترین سطح اطلاعات را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

برای شروع کار، این پلت‌فرم میزبان موضوعاتی همچون تکنولوژی بلاک‌چین، رمزارزها و توکن‌ها، برند بایننس، امنیت و تجارت را پوشش خواهد داد. این بیانیه همچنین توضیح می‌دهد که موضوعات بیشتری در این زمینه وجود دارد که به زودی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

به نظر می‌رسد که آکادمی بایننس یک حرکت اساسی برای این صرافی محسوب می‌شود زیرا این عمل نه تنها باعث تقویت دانش پایه‌ی کاربران به وسیله‌ی اطلاعات درست می‌شود، بلکه به کل جامعه‌ی بزرگ رمزارزی که در حال حاضر با منابع گنگ و پیچیده‌ی مربوط به آموزش بلاک‌چین و رمزارز‌های موجود در اینترنت سرو کله میزنند نیز کمک شایانی خواهد کرد.

چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیر عامل صرافی بایننس که در فضای مجازی با نام CZ شناخته می‌شود در رابطه با این موضوع گفت:

Zhao Changpeng

ماموریت آکادمی بایننس گسترش دانش در رابطه با قدرت بلاک‌چین و رمزارزها است. با ارئه‌ی محتوای آموزشی جامع و قابل دسترس از سراسر جهان، و تنها با نمایش یک ویدئوی آموزشی و یک مقاله این امر امکان پذیر شده است.

Changpeng Zhao

با اینکه صرافی بایننس در حال ایجاد و آماده‌سازی محتوا برای این آکادمی است، درب‌های خود را برای جامعه‌ی رمزارزی باز نگه داشته تا در صورت احساس به مفید بودن یک مطلب، با ارائه آن به آکادمی در جهت عدم تمرکز هرچه بیشتر این پلت‌فرم تلاش کنند.

آقای ژائو در ادامه افزود:

ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا پلت‌فرمی ارائه کنیم که هم برای مصرف کنند و هم برای تولید کننده‌ی محتوا، باز و قابل دسترس باشد. کاربران آزاد هستند تا موضوعات جدیدی که می‌خواهند در مورد آن یاد بگیرند را پیشنهاد کنند و یا کار و محتوای خود را برای بررسی و اشتراک‌گذاری در کنار محتوای تولید شده در آکادمی بایننس، ارائه کنند.

Changpeng Zhao

با توجه به سرعت این صنعت در حال پیشرفت، نیاز است که محتویات و برنامه‌های آموزشی این آکادمی به صورت مداوم سازگار و بروز رسانی شود، به طوری که کاربران بتوانند به بهترین و جدید‌ترین دانش‌ها و اطلاعاتی که چگونگی عملکرد و استراتژی صنعت رمزنگاری را نشان می‌دهد، دسترسی داشته باشند تا دید بهتری نسبت به چالش‌های جهان واقعی پیش روی این صنعت را بدست آورند.

اعتقاد به داشتن دسترسی آزاد به آموزش

اولین اعلامیه مربوط به این ابتکار آموزشی بایننس در ماه می ۲۰۱۸ و در کانال رسمی این صرافی رمزارزی در پلت‌فرم medium منتشر شد، زمانی که تیم فعال در پروژه به تمام کاربران اجازه داد تا در ایجاد محتوا شرکت کنند؛ در ادامه این صرافی ادعا کرد به دسترسی آزاد به آموزش اهمیت فراوانی می‌دهد.

این محتویات ارائه شده باید قبل از تایید برای انتشار با برخی الزامات مانند دقت، ساختار اطلاعاتی، روایت صحیح، نحوه‌ی ارائه و تعامل مورد بررسی قرار بگیرند و هم‌خوانی داشته باشند.

همچنین برای جذب با استعدادترین توسعه دهنده‌ی محتوا در ابتدا، صرافی بایننس پاداش‌هایی را در قالب توکن‌های BNB برای تیم‌های شرکت کننده با محدود حداکثر ۲۰۰ توکن برای هر موضوع، وضع کرده است. انتظار می‌رود که محتوای تولید شده از بالاترین کیفیت برخوردار باشد و پلت‌فرم بایننس نیز با انجام این پروژه از لحاظ ارائه‌ی دانش رایگان به یک منبع و پایگاه متمایز در سطح اینترنت معروف شود؛ البته باید یادآور شویم که حضور نام بایننس به تنها می‌تواند تضمین دهنده‌ی این مورد باشد.

تحصیلات بلاک‌چینی به آرامی در حال ظهور است

آموزش‌های مرتبط با بلاک‌چین و رمزارزها به آرامی در حال افزایش اهمیت هستند، زیرا بسیاری از پورتال‌های آموزشی به تازگی از طریق دوره‌های آنلاین اقدام به ارائه‌ی محتوای معتبر در این زمینه کرده‌اند. برخی از این منابع آموزشی عبارتند از Udemy، edX و Blockgeeks که می‌توانید با مراجعه از محتوای آن‌ها استفاده کنید.

البته باید یادآور شویم که تنها این وب‌سایت‌ها ارائه دهنده‌ی آموزش‌های مربوط به صنعت رمزنگاری نیستند، بلکه برخی دانشگاه‌های معتبر نیز دوره‌های آموزشی مربوط به این صنعت را ارائه می‌کنند، زیرا آن‌ها معتقد‌اند که بلاک‌چین و رمزارزها یک صنعت دائمی خواهند بود و استعداد و دانش کافی یکی از اصلی‌ترین کلید‌های رشد این صنعت محسوب می‌شود. موسسه‌ی CFA نیز در جولای ۲۰۱۷ موضوعاتی مربوط به رمزارزها و بلاک‌چین را به برنامه‌های آموزشی سطح یک و سطح دو خود اضافه کرد، این مورد نشان دهنده این است که صنعت رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین یک مورد زودگذر نخواهند بود.

برخی از دانشگاه‌های برجسته‌ی ایالات متحده از جمله دانشگاه پرینستون، دانشگاه نیویورک، موسسه‌ی فناوری ماساچوست(MIT)، دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دانشگاه کورنل و دانشگاه ایالتی آریزونا، دوره‌های آموزشی مرتبط با صنعت بلاک‌چین و رمزارزها را ارائه می‌کنند.

این مورد تنها در رابطه با ایالات متحده صادق نیست و حتی برخی دانشگاه‌های روسیه از جمله دانشگاه دولتی Voronezh، دانشگاه ایالتی Novosibirsk و دانشکده‌ی فنی Don نیز به این رقابت پیوسته‌اند و با پایان دوره‌های لازم، مدرک کارشناسی ارشد در زمینه‌ی بلاک‌چین و رمزارز اعطا می‌کنند.

در همین حین، دانشگاه هونگ‌کونگ در آگوست ۲۰۱۸(کمتر از یک ماه قبل) یک کمک هزینه‌ی دولتی به ارزش ۲۰ میلیون دلار برای تحقیق و توسعه‌ی سیستم‌های پرداخت و دیگر نوآوری‌های صنعت مالی، دریافت نمود.(برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.)

دانشکده‌ی اقتصاد لندن نیز اعلام کرده است که شاید یک دوره‌ی آنلاین مرتبط با سرمایه‌گذاری در رمزارزها راه‌اندازی کند که از اول آگوست ۲۰۱۸ شروع خواهد شد. این دوره که با نام «سرمایه‌گذاری و مشکلات مربوط به رمزارزها» معرفی شده، به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد تا در تعامل با صرافی‌های رمزارزی، برخی از مهارت‌های عملی را بدست آورند.

دانشگاه آرکانزاس(University of Arkansas) از ارائه‌ی دوره‌های آموزشی فراتر رفته و به تازگی اعلام نموده یک مرکز کامل برای آموزش و تحقیقات مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی کرده است. این مرکز « BlockchainCenter of Excellence» نامگذاری شده و قرار است بخشی از سیستم اداره‌ی اطلاعات در دانشکده‌ی تجارت Sam M. Walton باشد.

نظر شما در رابطه با آکادمی بایننس چیست؟ ایجاد این آکادمی چه تاثیری بر آینده‌ی صنعت رمزارزی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا