اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ارائه‌ی حق ثبت اختراعی دیگر از طرف Coinbase

کوین‌بیس جدید‌ترین حق ثبت اختراع خود را در رابطه با امنیت تراکنش‌های بیت‌کوینی ارائه کرد

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی رمزارزی Coinbase اخیرا یک حق ثبت اختراع جدید ارائه کرده است که طی آن سیستمی معرفی شده که می‌تواند امنیت پرداخت‌های مرتبط با بیت‌کوین و همچنین کلید‌های خصوصی مورد نیاز برای انجام فرایند پرداخت را افزایش دهد.

صرافی رمزارزی Coinbase به تازگی یک حق ثبت اختراع ارائه کرده است که طی آن یک سیستم جدید معرفی شده که کاربران آنلاین اجازه می‌دهد پرداخت‌های بیت‌کوینی خود را با امینت بیشتری انجام دهند. این حق اختراع در تاریخ ۱۴ آگوست ثبت شده و به کاربران اجازه می‌دهد که پرداخت‌های مرتبط با بیت‌کوین را مستقیما از طرف کیف‌پول رمزارزی خود انجام دهند.

این اختراع به مشکلات کاربران در رابطه با امنیت کلید‌های خصوصی اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که:

سیستم‌های موجود راه‌حلی برای حفظ امینیت کلید‌های خصوصی ارائه نمی‌کنند، در حالی که هنوز هم به کاربران اجازه می‌دهند که بر روی صفحه‌ی فروشگاه‌های به عملیات پرداخت را از طریق کیف‌پول رمزارزی خود انجام دهند.

Coinbase

این سیستم جدید به کاربران را قادر می‌سازد تا به طور مستقیم از طریق یک فرایند مرتبط با “کلید‌های خصوصی یا Key Ceremoney” مراحل پرداخت خود را انجام دهند؛ فرایندی که طی انجام پرداخت پول کلمات رمزی خصوصی یا passphrases کاربر را در یک کلید اصلی رمزگذاری کرده و احتمال به سرقت رفتن آن را به شدت کاهش می‌دهد. کلید اصلی برای تابع رمزگذاری کلید‌های خصوصی و امضای تراکنش‌‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از استفاده و انجام تراکنش، این کلید اصلی حذف خواهد شد.

این سیستم اجازه می‌دهد تا مدیران در صورت تمایل با استفاده از منطق فریز یا Freeze Logic بتوانند در هر مرحله‌ای از فرایند یاد شده آن را متوقف کنند. از این ویژگی می‌توان در مواقعی که کاربران گزارش می‌دهد که هک شده‌اند یا زمانی که اعلام می‌کنند هویت آن‌ها به سرقت رفته است، می‌توان استفاده نمود.

در این حق ثبت اختراع توضیح داده شده است:

سیستم در هر مرحله‌ای پس از بارگذاری کلید اصلی می‌تواند متوقف یا به عبارتی Freeze شود. سیستم را می‌توان پس از توقف، با استفاده از کلید‌های بدست آمده از Key Ceremoney دوباره راه‌اندازی کرد. فرایند پرداخت می‌تواند هم در زمان توقف و هم ادامه‌ی فعالیت سیستم، به کار خود ادامه دهد. فرایند پرداخت تنها زمانی انجام می‌ود و به پایان خواهد رسید که سیستم متوقف نیست و Unfrozen می‌باشد.

Coinbase

API

این حق ثبت اختراع همچنین یک سرویس تولید API را شرح می‌دهد که سیستم پرداخت را قادر می‌سازد تا توسط دیگر وب‌سایت‌ها و شرکت‌های خدماتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این API شامل دو بخش خواهد بود، بخش اولی که بر روی سرویس‌های تحت وب صرافی Coinbase و دیگر سرور‌های مشتری/کاربر میزبانی خواهد شد تا اجازه داده شود یک سنجش امینیت اضافی در زمان تایید تراکنش‌ها انجام شود. این سنجش به این شکل است که تنها اگر کلید API دریافتی با کلید API ذخیره شده بر روی سرویس وب همخوانی داشته باشد، این تراکنش به پایان خواهد رسید. چنین سیستم پرداختی که امکان پرداخت امن بیت‌کوین را در چندین وب‌سایت فراهم می‌کند، می‌تواند به شکل گسترده‌ای در فضای رمزارزی و تجارت الکترونیک به کار گرفته شود.

صرافی Coinbase در گذشته نیز برای اخذ مجوز‌های مختلف مرتبط با بیت‌کوین تلاش کرده است و تنها در سال ۲۰۱۵ تعداد ۹ مورد به ثبت رسیده که باعث شده منتقدان این صرافی را به تلاش برای ساخت یک انحصار در زمینه‌ی خدمات بیت‌کوین متهم کنند؛‌ بریان آرمسترانگ(Brian Armstrong) مدیر اجرایی این صرافی نیز این گفته‌ها را از طریق انتشار یک پست وبلاگی بر روی وب‌سایت Medium رد کرده و در ادامه توضیح داده است که هدف از ارائه‌ی این حق مالکیت، حفظ مالکیت فن‌آوری‌های جدید خارج از دسترس افراد نالایقی که این حقوق را برای کسب‌ درآمد و کار‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌دهند، بوده است.

در سال ۲۰۱۶ نیز خبرگزاری CCN گزارش داد که این صرافی یک ثبت اختراع در رابطه با امنیت کلید‌های خصوصی ارائه کرده است و به نظر می‌رسد که این سیستم را می‌توان به عنوان ادامه‌ی فرایندی در نظر گرفت که به دیگر کسب و کار‌ها اجازه می‌دهد تا از پورتال پرداخت بیت‌کوین صرافی Coinbase استفاده کنند.

نظر شما در رابطه با این حق ثبت اختراع جدید صرافی Coinbase چیست؟ این سیستم جدید چه تاثیری بر امنیت پرداخت‌های بیت‌کوینی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا