اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

در جستجوی KUCOIN

مردی که برای بازدید از دفتر کار صرافی KuCoin اقدام کرده بود متوجه شد چنین مکانی وجود ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • مرد هنگ‌کنگی که در مورد صرافی رمزارزها KuCoin تردیدهایی داشت، برای بازدید از دفتر ثبت شده‌ی این صرافی به آدرس آن در هنگ کنگ مراجعه کرد و متوجه شد که این دفتر در واقع وجود ندارد!

دفتر KuCoin در هنگ‌کنگ وجود خارجی ندارد!

جکسون ونگ(Jackson Wong) که در هنگ‌گنگ(Hong Kong) زندگی می‌کند در پست اخیر خود در شبکه‌ی اجتماعی Medium در مورد تجربه‌اش از بازدید (یا شاید عدم بازدید) دفتر KUCOIN در هنگ‌کنگ نوشت، چرا که او در محل ثبت شده‌ی شرکت در هنگ‌کنگ به سختی اثری از این شرکت پیدا کرد.

این جستجو در نتیجه‌ی ابراز نگرانی ونگ در پستی که در ماه ژانویه‌ی امسال ارسال کرده بود انجام شد، او به خوانندگان هشدار داد: آن‌گونه که گروه KuCoin ادعا می‌کنند در حقیقت خارج از هنگ‌گنگ فعالیتی ندارند. این موضوع پس از این بوجود آمد که متوجه شدند، آدرس ثبت شده‌ی KuCoin در سرزمین اصلی چین بوده است.

این موضوع در آن زمان اهمیت داشت، چرا که بانک People’s Bank Of China (PBOC) اطلاعیه‌ی صادر کرده و در آن اشاره شده بود دسترسی به تمامی وب‌سایت‌های داخلی و خارجی مرتبط با رمزارزها و ICO را مسدود می‌سازد، و شامل KuCoin exchange نیز می‌شد.

ونگ به کاربران KuCoin exchange هشدار داد “همین حالا از این طرح خارج شوید، پیش از این‌که موجودی شما فریز شده و KuCoinShares (KCS) ارزشش به صفر دلار برسد.”

افزایش تردید

او توضیح داد، مدت زمان کوتاهی پس از پست اخیرش، تردید‌های او که هر روز به آن افزوده می‌شد، باعث شد که او به جستجوی آدرس فیزیکی و یا شخصی که KuCoin را در هنگ‌کنگ نمایندگی می‌کند بپردازد.

ونگ توضیح می‌دهد، از آنجایی که با وجود ادعای دارا بودن آدرس نمایندگی هنگ‌کنگ، هیچ پوشش خبری از KuCoin در رسانه‌ها مشاهده نکرده بود، تردید‌های او به KuCoin exchange بیشتر شد. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که او متوجه شد KuCoin هیچ مجوز ثبت شده‌ای در انجام معاملات رمزارز‌ها در هنگ‌کنگ ندارد، همینطور هیچ آدرسی برای نام KuCoin team در هنگ‌کنگ وجود ندارد.

در نهایت تردید‌های ونگ منجر شد که او تصمیم بگیرد به جستجوی دفتر KuCoin که در هنگ‌کنگ فهرست شده بود بپردازد.

ونگ سفر خود را با تصاویری از ساختمان ذکر شده در آدرس مستند کرد. او پس از رسیدن به مقصد مورد نظر از بُردی که تمامی کسب و کار‌های موجود در آن ساختمان را فهرست کرده بود، عکس گرفت. در این بُرد هیچ اثری از KuCoin نبود. زمانی که ونگ به طبقه‌ی بیستم ساختمان رسید با تابلویی مواجه شد که در آن نوشته شده بود:” Smart Team International Business Ltd.”  و مشابه برندی بود که KuCoin قبلا ثبت کرده بود یعنی: “Smart Team Secretarial Ltd.”

پس از تحقیقات بیشتر ونگ از طریق شرکتی که در طبقه‎‌ی بیستم مستقر بود متوجه شد که هیچ شخصی از STIB Ltd(همان KuCoin) در آن ساختمان وجود ندارد. چرا که سال‌ها پیش از آنجا نقل مکان کرده‌اند.

ونگ با هشدار به کسانی که در KuCoin پولی قرار دادند گفت:

از آنجایی‌که KuCoin به طور کامل مخفی است، و شما نمی‌توانید آن‌ها را در دفتری که ثبت کرده‌اند پیدا کنید، هیچ کسی در آن دفتر نخواهد بود حتی یک نفر!. اگر KuCoin تصمیم بگیرد با کلاهبرداری از ما به صورت برداشت موجودی و یا بسادگی با تعطیل کردن صرافی با پول‌های ما متواری شود، هیچ گزینه‌ای نخواهیم داشت.

Jackson Wong

شما در مورد صرافی KuCoin چگونه فکر می‌کنید؟ آیا نگرانی‌های آقای ونگ اغراق آمیز است؟ آیا تجربه‌ی مشابه‌ای داشته‌اید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا