اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بازار ICOها شور و شوق خود را از دست داده است

تحقیقات نشان می‌دهد صنعت ICO نیز همانند بازار رمزارزها با رکود سنگینی مواجه شده است

نکات برگزیده مطلب
  • تحقیقات وب‌سایت ICOrating.com نشان می‌دهد که در سه‌ ماهه‌ی دوم سال جاری، صنعت ICOها با سقوط عجیبی روبرو شده و همانند بازار رمزارزها، این صنعت نیز در مراحل مختلف خصوصا جمع‌آوری سرمایه‌ی مورد نیاز با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده است.

فروش توکن‌ها با مشکل مواجه شده

واقعیت این است که اکثر ICOها از سه ماهه‌ی گذشته تا کنون در وضعیت قرمز قرار داشته‌اند و این امر اصلا جای تعجبی ندارد؛ هرکسی که در صنعت رمزارزی فعالیت می‌کند، تنها با نگاه به کیف‌پول و میزان دارایی خود متوجه این روند کاهش ارزش و رکود در بازار رمزارزها می‌شود. آمار جدید منتشر شده در ICOrating.com(یک وب‌سایت رتبه بندی برای ICOها) نشان می‌دهد که میزان کاهش ارزش در این زمینه وسعت یافته است، اما این واقعه می‌تواند یک چشم‌انداز امید بخش برای قسمت‌های خاصی از بازار رمزارزی را فراهم کند. یک گزارش طولانی نشان داد که تعدادی روند جالب در این بازار وجود دارد و با وجود افزایش بودجه‌ی این بخش از صنعت رمزارزی از ۳/۳ میلیارد دلار در سه ماهه‌ی اول سال جاری به ۸/۳ میلیارد دلار، حدود نیمی از ICOها حتی نتوانسته‌اند در سه‌ماهه‌ی دوم بیش از ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌ جمع‌آوری کنند.

سایر آمار قابل توجه در این گزارش عبارتند از:

  • تنها ۷درصد از ICOها در سه ماهه‌ی دوم سال جاری توانسته‌اند فرایند لیست شدن را تضمین کنند.
  • ۵۵ درصد از تمامی ICOها در این دوره نتوانسته‌اند به اهداف مالی خود دست‌یابند.
  • حدود ۱۵ درصد از پروژه‌ها در حال حاضر یک کسب و کار دارند که در سه‌ماهه‌ی اول این رقم ۶درصد بوده است.

این آمار را می‌توان به عنوان نشانه‌ای از پیشرفت محسوب کرد، اما همانطور که وب‌سایت ICOrating.com اعلام کرده است:

نبود یک کسب و کار در حال فعالیت در موفقیت مرحله‌ی جمع‌آوری سرمایه تاثیری نداشته است.

ICOrating.com

اگر در سه‌ماهه‌ی دوم ICO خریده‌اید پس نیمی از سرمایه‌ی شما بر باد رفته است

در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸، ICOها میانگین بازگشت سرمایه‌‌گذاری ۴۹/۳۲ درصد را داشته‌اند. در سه‌ ماهه‌ی دوم سال این ارقام منفی شده و به -۵۵/۳۸ درصد رسیده است. در حقیقت ICOها یا در سه ماهه‌ی دوم به شدت شکست خورده‌اند و یا نسبت به سه ماهه‌ی اول سود بسیار کمتری کسب کرده‌اند. با وضعیت کنونی و نگاهی به گذشته، باور کردن این موضوع که تعداد زیادی از این پروژه‌ها که در اوایل سال جار موفق بوده‌اند و حال با شکست مواجه‌ شده‌اند بسیار سخت است. درست مانند اتفاقی که برای بازار رمزارزها رخ داد، صنعت ICO نیز از سقوط ارزش و رکودی که در تمامی رمزارزهای بزرگ جهان رخ داده، رنج می‌برد.

تحقیقات ICOrating.com آنقدر با جزئیات زیاد و مفصلی منتشر شده که مورد ستایش عموم قرار گرفته است. به عنوان مثال این گزارش ۶۴ صفحه‌ای نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از ICOهای مرتبط با نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز یا Dappها با شکست مواجه شده‌اند و در ادامه با آمار و ارقام دقیق نشان می‌دهد که در حال حاضر تقریبا هیچ‌کس از Dappها استفاده نمی‌کند. با وجود شور و هیجان حول توکن‌های امنیتی که به عنوان ستاره‌های این صنعت برای سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته‌ شده‌اند، این توکن‌های کاربردی یا Utility Tokenها بوده‌اند که بخش عمده‌ای از سرمایه‌‌های در حال گردش بازار را از آن خود کرده و فاصله‌ی خود را با سایر رقبا حفظ می‌کنند.

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که پروژه‌هایی که در مرحله‌ی ایده هستند(کمی جلوتر از مرحله‌ی انتشار نقشه‌ی راه و وجود یک تیم اولیه) در سه‌ماهه‌ی دوم تنها ۴/۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده‌اند، در حالی که پروژه‌های دارای MVP(یا Minimum Viable Product محصولی است به عنوان پشتوانه و روشی برای ارزش‌گذاری استارت‌آپ مورد استفاده قرار می‌گیرد)حدود ۸ برابر بهتر عمل کرده‌‌اند.

در نهایت طی این گزارش صرافی‌ها و کیف‌های پول، دارایی‌های واقعی، محاسبات و ذخیره‌سازی داده‌ها، سه دسته‌ی برتر برای جمع‌آوری سرمایه بوده‌اند. سرویس‌های مالی، حریم خصوصی و امنیت و بانکداری و پرداخت نیز از مواردی بوده‌اند که با رکود و شکست مواجه شده‌اند. سه ماهه‌ی دوم سال جاری سخترین دوران برای ICOها بوده است. فرایند‌های فروش توکن که برای راه‌اندازی در ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده‌اند نیز با دیدن این گزارشات تنها می‌توانند دعا کنند که مورد عفو قرار بگیرند و این روند کاهشی بازار رمزارزی به پایان برسد.

نظر شما در رابطه با آمار منتشر شده چیست؟ آیا واقعا صنعت ICOها نیز به دلایلی با مشکل مواجه شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا