اخبار و مقالاتتحلیل

تحلیل تغییرات اخیر قیمت بیت‌کوین

بررسی نمودار‌های مختلف تغییرات ارزش بیت‌کوین طی روز‌های گذشته و چشم‌انداز آینده آن

نکات برگزیده مطلب
  • در این مقاله به بررسی تغییرات قیمت بیت‌کوین و تجزیه و تحلیل نمودار‌های مختلف آنطی روز‌های گذشته پرداخته شده است.

پس از افزایش قیمت بیت‌کوین و پیگیری روندی صعودی توسط این رمزارز، حال به نظر می‌رسد که با یک روند کاهش قیمت روبرو شده‌ایم که در نمودار‌های هفتگی نیز به پایین‌ترین سطح رسیده است. یک الگو‌ی بسیار واضح از کاهش‌ قیمت کوچک و بزرگ را می‌توان در نمودار ۴ ساعته و نمودار یک ساعته نیز شاهد بود. کاهش قیمت ناگهانی روز‌های گذشته تا قیمت ۷۸۶۰ دلار پس از رسیدن قیمت بیت‌کوین به ۸۱۳۰ دلار رخ داد و پس از یک هفته روند صعودی انتظار می‌رفت تغییراتی در قیمت بیت‌کوین به وجود آید و حرکت‌های صعودی و نزولی برای ارزش آن رخ دهد.

نمودار هفتگی

برخی ممکن است بگویند که تنها با یک نگاه به نمودار ۴ ساعته می‌توان فهمید که بیت‌کوین در خطر بوده است، زیرا قبل از بازگشت قیمت بیت‌کوین به ۸۱۳۰ دلار ارزش آن به پایین‌تر از بازوی شاخص Bollinger band رسیده و این روند کاهشی در طی روز ادامه داشته است. در زمان نگارش این مقاله قیمت رمزارز بیت‌کوین ۷۴۰۸ دلار است که ۰/۳۴ درصد افزایش داشته و مقدار بسیاری کمی از MA صد روزه کمتر بوده و این شیب کاهش قیمتی می‌تواند به پایین‌تر از MA ۲۰ روزه نیز برسد. هر دو شاخص Stoch و RSI به یک شیب کاهشی رسیده‌اند و به نظر می‌رسد که روند صعودی افزایش قیمت معکوس شده است.

نمودار ۴ ساعته

نمودار یک ساعته

بیت‌کوین با قیمت ۷۴۰۸ دلار به زیر سطح حمایتی ۷۷۵۰ دلار رسیده و قوی‌ترین سطح همایتی آن ۷۴۰۰ دلار است. حجم فروش نیز طی چند جلسه‌ی گذشته افزایش یافته است. اگر قیمت بیت‌کوین به زیر ۷۴۰۰ برسد، ممکن است این کاهش تا ۶۷۲۰ دلار و ۶۲۴۰ دلار نیز پیش برود.

نمودار ۱ ساعته

نگاهی به آینده

با اینکه روند افزایش قیمت کوتاه مدت این رمزارز به پایان رسیده است، نمودار روزانه‌ی آن نشان می‌دهد که MA بیست روزه بالاتر از ۵۰ است و هردو همچنان صعودی خواهند بود، در حالی که MA ۱۰۰ روزه مسطح شده و به تازگی شروع به کاهش کرده است.

نمودار یک‌ روزه

RSI به قلمروی روند صعودی وارد شده درحالیکه Stoch در حال حاضر با ارزش کمتری به فروش رسیده است. با اینکه سطح حمایتی در ۷۴۰۰ دلار و ۶۷۲۰ دلار وجود دارد، تنظیمات فنی نشان می‌دهد که بیت‌کوین روند سقوط ارزش را ادامه خواهد داد.

احتمال آن وجود دارد که ارزش بیت‌کوین به کمتر از ۷۴۰۰ دلار برسد اما احتمالا کاربران تا زمان رسیدن به ۶۸۰۰ دلار اقدام به فروش نخواهند کرد.

نظر شما نسبت به تغییرات قیمتی و پایان روند صعودی بیت‌کوین چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا