اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سیستم قضایی دبی به بلاک‌چین مجهز می‌شود

دبی در حال بررسی روند ورود سیستم قضایی این کشور به تکنولوژی بلاک‌چین است

نکات برگزیده مطلب
  • مدتی است که دبی تمام تلاش خود را کرده است که به عنوان قطب صنعت رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین و یک پیشرو در این صنعت معرفی شود. برای هرچه نزدیک‌تر شدن به این چشم انداز، دبی در جدید‌ترین اقدام خود قصد دارد تا تمام سیستم قضایی کشور را به بلاک‌چین وارد کند و به این وسیله‌ی با استفاده از مزایای آن سیستم قانون‌ کشور را بهبود ببخشد.

در راستای رسیدن به یک چشم‌انداز برای آینده‌ی صنعت بلاک‌چین، مقامات حقوقی دبی در حال حاضر به دنبال ایجاد یک سیستم جدید بلاک‌چینی هستند که به منظور تسهیل روال قانونی در سطح دادگاه‌های داخلی طراحی شده است. در حال حاضر سیستم دادگستری در دبی برای تسهیل طیف وسیعی از اختلافات اجراتی می‌شود که بعضی از این موارد دارای ماهیت مالی هستند. حال به جایی رسیده‌ایم که این سیستم می‌تواند از یکپارچگی تکنولوژی بلاک‌چین بهره‌مند شود و بدین ترتیب دادگاه‌های بین‌المللی مرکز مالی دبی مایل به حرکت به سیستم سیستم بلاک‌چین “در هم گسیخته” هستند.

طبق گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری CCN:

برای ایجاد اولین داد‌گاه بلاک‌چین جهان در همکاری با دولت هوشمند نوآورانه‌ی دبی که گفته می‌شود اساسا فرایند‌های قضایی را در آینده تغییر شکل خواهد داد. ایجاد محوری مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین، آینده‌ای با بهره‌وری بیشتر در کل اکوسیستم قانون به ارمغان خواهد آورد.

CCN

این پروژه سپس دادگاه‌های بین‌المللی مرکز مالی دبی(DIFC) و شعبه‌ی دولتی دفتر هوشمند دولتی دبی(SDO) را در کنار یکدیگر قرار خواهد داد. این دو موسسه قرار است که با یکدیگر همکاری کنند تا یک شبکه‌ی بلاک‌چین برای استفاده از قرارداد‌های هوشمند جهت بررسی قضاوت‌های دادگاه و به عنوان یک مکان برای نگه‌داری و ذخیره‌ی اسناد قانونی طراحی کنند که در نهایت می‌تواند به شیوه‌ای امن‌تر و شفاف‌تر انجام شود. طبق گزارشات CCN، امنا الاویس(Amna Al Owais) به عنوان مدیر اجرایی و ثبت کننده‌ی DIFC اعلام کرده است:

با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین دبی به شدت در خط مقدم نوآوری‌های قانونی و قضایی قرار می‌گیرد، این امر باعث می‌شود استاندارد‌های دیگر کشور‌ها و قوه‌ قضاییه آن‌ها از این امر پیروی کنند.

Amna Al Owais

علاوه‌ بر این، دکتر آیشه بین‌بیشر(Dr. Aisha Bin Bishr) به عنوان مدیر اجرایی SDO گفته است که:

پیشقدمی دولت این است که تا قبل از سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۰۰درصد تراکنش‌های دولتی خود را در بلاک‌چین انجام دهد. اجرای این نوآوری و پتانسیل به مجموعه‌ای قوانین و همچنین نهاد‌های قدرتمندی برای حمایت از آن نیاز دارد. این دقیقا زمانی است که همکاری ما با دادگاه‌های DIFC دخیل می‌شود که به ما اجازه می‌دهد با هم همکاری داشته و اولین دادگاه اختلاف نظر جهان را ایجاد کنیم، که به شکلی واقعی باعث نمایش و بازشدن قدرت‌ تکنولوژی بلاک‌چین خواهد شد.

Dr. Aisha Bin Bishr

این مورد به نوعی یک چشم‌انداز بسیار هیجان انگیر است و نشان دهنده‌ی این موضوع می‌باشد که تکنولوژی بلاک‌چین تا چه میزان می‌تواند قدرتمند باشد. این تکنولوژی می‌تواند تمام سیستم قانونی و حقوقی را تغییر داده و آن را بهبود ببخشد.

نظر شما در رابطه با اقدامات دبی برای ورود به صنعت بلاک‌چین چیست؟ چرا دبی تمام سعی خود را می‌کند که به عنوان یک پیشرو در صنعت رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین شناخته شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
cryptodaily.co.uk

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا