اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

انتشار اسپم در بلاکچین EOS به وسیله قرارداد هوشمند Blocktwitter

در پی این رویداد حجم مبادله‌ی این رمزارز به صورت کاذب به شدت افزایش یافت

نکات برگزیده مطلب
  • به تازگی شبکه‌ی EOS توانست رقیب خود را در میزان حجم مبادله پشت سر بگذارد؛ اما به نظر می‌رسد که این افزایش ناگهانی حجم مبادله به نوعی حمله‌ی اسپم بوده و تراکنش‌های یاد شده واقعی نیستند.

به تازگی شبکه‌ی EOS توانسته رقیب اصلی خودش یعنی اتریوم(ETH) را در میزان حجم مبادله روزانه پشت سر بگذارد که البته به نظر می‌رسد که افزایش ناگهانی در حجم مبادلات به نوعی حمله‌ی اسپم(Spam) بوده است.

رمزارز EOS توانست در روز یک‌شنبه از اتریوم و استم(STEEM) عبور کرده و در نمودار حجم مبادله‌ی Blocktivity به جایگاه دوم برسد. روز دوشنبه نیز این شبکه‌ی تقریبا جدید توانست بالاتر از رهبری قبلی خود یعنی BitShares با نماد BTS قرار بگیرد.

با توجه به داده‌های مربوط به فروش توکن منتشر شده توسط EOSSCANNER، این حجم مبادله‌ی عظیم و در حال رشد، تقریبا دو برابر BTS بوده است که ظاهرا توسط یک قرارداد هوشمند با نام Blocktwitter اسپم شده است. قرارداد Blocktwitter که هیچ ربطی به پلت‌فرم اجتماعی توییتر هم ندارد، در هر ثانیه صدها تراکنش تولید می‌کند که تنها حاوی پیام “WE LOVE BM” است.

EOS هنوز نه به صورت رسمی این مورد را تایید کرده و نه راه حل برای آن ارائه نموده است. ظاهرا شبکه‌ی این رمزارز بدون تاثیر بر روی عملیات‌های خود می‌تواند این حجم مبادله را اداره کند. طبق اطلاعات ارائه شده توسط شاخص مصرف ظرفیت Blocktivity، شبکه‌ی EOS در حال حاضر تنها از ۰/۶۸ درصد کل ظرفیت خود استفاده می‌کند. این مورد درحالی است که در همین حین، اتریوم با انبوهی از حجم مبادله روبروی بود و در حال بکارگیری ۱۰۰ درصدی از حداکثر ظرفیت خودش برای بلاک‌چین بوده است، در حالی که تقریبا ۲۴ هزار تراکنش تایید نشده بر روی شبکه‌ی آن وجود دارد.

همتای بلاک‌چینی این رمزارز یعنی NEO نیز در روز جمعه توسط مبادلات رایگان مورد اسپم قرار گرفته بود که نتیجه‌ی آن تکمیل بلاک‌ها و یک شبکه‌ی آهسته‌ی پر تراکم شد؛ همچنین این وضعیت باعث توقف موقت صرافی بلاک‌چینی Switcheo، کیف‌پول NEON و پلت‌فرم Effect Force شد. این کمپانی به کاربران خود اطمینان داد که تمامی دارایی‌ آن‌ها امن است. در حالی که تراکنش‌های EOS کاملا آشکار است که به صورت عمدی مورد اسپم قرار گرفته‌اند، NEO اعلام کرد که:

هنوز مشخص نیست که این مورد به دلیل یک اشکال در کد قرارداد یاد شده می‌باشد و یا با هدف تخریب شبکه صورت گرفته است.

NEO

اخیرا به دلیل ادعای برخی افراد مبنی اینکه EOS احتمالا یک مدل بلاک‌چین دولتی متمرکز‌تر را اجرا می‌کند، شبکه‌ی این رمزارز مورد بحث و جدل بوده است. با این حال، به دلیل سرعت بالای تراکنش‌ها این پروژه توانسته اعتبار زیادی برای خود کسب کند. اوایل ماه جاری شبکه‌ی EOS توانسته به رکورد اداره‌ی ۳ هزار و ۹۷ تراکنش در ثانیه دست یابد. در مقایسه با این مورد باید گفت رمزارزهای بزرگی همچون بیت‌کوین(BTC)، حدود هفت تراکنش در ثانیه و اتریوم(ETH) بین ۱۳ تا ۲۰ تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کنند.

نظر شما در رابطه با اسپم در شبکه‌ی EOS چیست؟ آیا واقعا می‌توان این چنین راحت حجم مبادلات شبکه‌ی یک رمزارز پیشرو در صنعت رمزارزی را مورد دستکاری قرار داد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptovest

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا