اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تاثیرات متقابل قیمت بیت‌کوین و ارز فیات چین

طبق گفته‌های کلم چمبرز شرایط اقتصادی چین باعث روانه شدن ارزهای این کشور به صنعت رمزارزی شده است

نکات برگزیده مطلب
  • گزارشات اخیر نشان می‌دهد که ارزش یوان چین طی هفته‌های گذشته روند کاهش قیمت در پیش گرفته و در هفته‌ی گذشته این امر شدت داشته است، این امر باعث شده سرمایه‌داران و مردم چین دارایی خود را برای محافظت در برابر کاهش ارزش به صنعت رمزارزی وارد کرده و بیت‌کوین خریداری کنند؛ نتیجه‌ی این امر افزایش قیمت بیت‌کوین بوده است. برای بررسی این مورد با ما همراه باشید.

وقتی قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا می‌کند، سریعا دو اتفاق همزمان با آن رخ می‌دهد. اول اینکه بازار رمزارزها و رمزارزهای ثانویه نیز(نهایتا) از بیت‌کوین تبعیت می‌کنند، دوم مردم به دنبال علت این اتفاق می‌گردند.

عکس همین رویداد زمانی رخ می‌دهد که قیمت بیت‌کوین کاهش می‌یابد، در این زمان همه به دنبال این خواهند بود که چرا این تغییرات رخ داده، و کسی به دنبال علت این تغییرات توسط بیت‌کوین نیست.

به عنوان نتیجه‌ی این چنین رفتاری، تاکنون چندین گزارش منتشر شده است که افزایش قیمت بیت‌کوین را به مواردی مختلفی از جمله ETF و سرمایه‌گذاری چند شرکت دولتی ربط داده‌اند. طبق یک گزارش جدید از طرف خبرگزاری Ethereum World News عامل دیگری که باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شده است، می‌تواند کاهش قیمت ارز فیات چین باشد.

کلم چمبرز(Clem Chambers) کارآفرین و نویسنده گفته است که شرایط اقتصادی فعلی چین می‌تواند بر روی افزایش قیمت بیت‌کوین تاثیر بگذارد. طبق گزارش خبرگزاری Ethereum World News چمبرز به خبرگزاری Forbes اعلام کرده است که:

Clem Chambersدلیل این تغییرات ناگهادی برای من روشن است. دلیل این افزایش ناگهانی تنزل ارزش چین در بازار‌های بین‌المللی، یک واکنش قریب‌الوقوع، برنامه‌ریزی شده، قابل توجه و شاید کاهش قیمت ارز فیات این کشور باشد. یک گروه از افراد قبل از رخ دادن این کاهش ارزش اقدام به خرید بیت‌کوین به وسیله‌ی ارز یوان(Yuan) چین کرده بودند، و پس دو روز این نتزل ارزشی رخ داد. این کاهش قیمت هفته‌هاست که ادامه دارد اما طی هفته‌ی گذشته شدت گرفته است.

Clem Chambers

به نظر می‌رسد که بخش اعظمی از این کاهش ارزش به دلیل تنش‌های بوجود آمده بین ایالات متحده و چین رخ داده است. چمبرز معتقد است که با افزایش این میزان تنش و تاثیرگذاری آن بر اقتصاد، ارزش واقعی بیت‌کوین ثابت خواهد شد و به نوعی ارز استاندارد برای برخی از افراد به شکل نوعی ثروت یا دارایی محسوب خواهد شد.

چمبرز در رابطه با این موضوع گفت:

اگر این جنگ‌های تجاری به حالت بحرانی برسد، قیمت بیت‌کوین سر به فلک خواهد کشید چونکه قیمت و ارزش یوان چین روبه کاهش خواهد بود، در نتیجه حجم عظیمی از پول‌های چینی به بیت‌کوین تبدیل خواهد شد  و افراد ثروتمند سعی می‌کنند که با این روش از کاهش ارزش دارایی خود جلوگیری به عمل آورند. بیت‌کوین دارایی خواهد بود که آن‌ها ابتدا به سراغ آن خواهند رفت نه طلا یا هرچیز دیگری.

Clem Chambers

حرف‌های چمبرز کاملا معتبر است و البته آنچه او می‌گوید در واقع قیمت بیت‌کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همه می‌دانند که تنش‌های سیاسی به تنهایی می‌توانند بر ارزش‌های بازار تاثیر بگذارند، به همین علت، زمانی که سیاست شروع به تاثیرگذاری بر اقتصاد‌های فیات می‌کند، احتمالا صنعت رمزنگاری و بازار رمزارزها از این وضعیت سود خواهد برد. مردم می‌خواهند دارایی و پول خود را در جایی ذخیره کنند، اینجاست که صنعت رمزارزها به یک پیشنهاد جذاب برای این امر تبدیل می‌شود.

باید یاد‌آور شویم که به طور کلی یک واقعه‌ی خاص به تنهای نمی‌تواند به این شدت بر بازار تاثیر بگذارد، اینگونه تحرکات معمولا نتیجه‌ی تعدادی از فاکتور‌ها و عوامل مختلف از جمله نوسانان بازار است و همین امر زیبایی صنعتی است که خود را در آن غوطه‌ور می‌کنیم. در صرف نظر از تمامی موارد گفته شده، قیمت بیت‌کوین روبه افزایش است، از آن لذت ببرید.

نظر شما در رابطه با ارتباط ارز فیات چین و قیمت بیت‌کوین چیست؟ آیا این روند افزایشی به علت افزایش تقاضای خرید باعث ایجاد حباب قیمتی نمی‌شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptodaily

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا