اخبار داخلیاخبار و مقالات

نسخه پیش‌نمایش رمزارز ملی معرفی شد!

شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد این رمزارز با پشتوانه ریال فعالیت خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد که به زودی رمزارز ملی در فاز اول و به صورت پیش‌نمایش(Beta) در دسترس بانک‌ها و شرکت‌های فعال در حوضه‌ی فناوری قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد که این شرکت در راستای اهداف راهبردی خود و همگام با سیاست‌های کلان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از سالیان گذشته مطالعات گسترده‌ای را در این حوزه آغاز نموده و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و راه اندازی آزمایشگاه‌های فنی، علاوه بر رصد مداوم فناوری، گونه‌های مختلف رمزارز را تولید و کاربری‌های آن را در مقیاس آزمایشی مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.

هدف از توسعه‌ی زیرساخت رمزارز ملی پایه‌ریال، امکان سنجی و ارزیابی قابلیت‌های این فناوری در تسهیل مبادلات اقتصادی، افزایش شفافیت و توسعه‌ی خدمات مالی و پرداخت در نظام بانکی کشور است.

این زیرساخت قابلیت آن را دارد که رمزارز ملی را به پشتوانه‌ی پول ملی کشور صادر نموده و در فاز اول در اختیار بانک‌های تجاری کشور قرار دهد تا از آن به عنوان توکن و ابزار پرداخت برای تبادلات، تسویه بین بانکی و توسعه خدمات خود بهره گیرند.

به این ترتیب، بانک‌ها قادر خواهند بود با تعریف انواع قرارداد‌های هوشمند در این بستر، به توسعه و بهبود زیرساخت خدمات مالی و پرداخت خود، از جمله خدمات مبتنی برکیف پول و پرداخت‌های خرد، اقدام نمایند.

نسخه عملیاتی این زیرساخت پس از طی دوران آزمون و کسب بازخورد، در سه ماه آینده به صورت یک اکوسیستم باز در اختیار بانک‌ها، شرکت‌های حوزه فناوری و فعالین نظام پولی و بانکی قرار می‌گیرد.

بدیهی است در این فاصله، بهره‌گیری از پیشنهاد‌ها و تجارب تمام فعالان و علاقه‌مندان این حوزه در غنابخشی و ارتقای سطح کیفی آن به هنگام عملیاتی شدن بسیار راهگشا و مغتنم خواهد بود. از این رو شرکت خدمات انفورماتیک از تمام فعالان دعوت می‌کند تا با بررسی و آزمون این زیرساخت در بهبود عملکرد و توسعه آن مشارکت نمایند.

نظر شما در رابطه با رمزارزی بر پایه ریال چیست؟ آیا این رمزارز در عمل استفاده‌ای خواهد داشت و قادر خواهد بود ارزشی را ارائه کند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
ISC

‫2 دیدگاه ها

  1. خود ریال چه ارزشی داره که رمز ارز با پشتیبان ریال ارز داشه باشه؟ تجارت های بین بانکی از نوع داخلی نیازی به رمز ارز داره؟ خود ریال و سند پاسخ گو نیست؟ فکر کنم اصل موضوع را اینها نگرفتن و فقط خواستن بگن پیشرو هستند اونم با ریالی که هر روز سقوط میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا