اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پرداخت رمزارز به فعالان سیاسی در آمریکا

یک مقام کاخ سفید به دنبال ایجاد رمزارزی برای پرداخت به عنوان جایزه‌ی فعالیت‌های سیاسی افراد است

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از مقامات سابق کاخ سفید ایالات متحده قصد دارد با ساخت یک پلت‌فرم جدید و استفاده از رمزارزها به فعالیت‌های سیاسی افراد پاداش بدهد.

گفته می‌شود که استیو بنون(Steve Bannon) استراتژیست ارشد سابق در کاخ سفید، در حال توسعه‌ی یک پلت‌فرم پاداش‌دهی مبتنی بر رمزارزها است که برای پاداش دادن به فعالیت‌های سیاسی و کسانی که فعالیت‌های ایدئولوژی سیاسی را به چالش بکشند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طبق گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری Wired، بنون قصد دارد که یک رمزارز ایجاد کند تا به یک جنبش پوپولیست جهانی که بتواند سیستم مالی جدید و جایگزینی را ارائه کند، قدرت ببخشد.

در حالی که این موضوع ممکن است به عناون یک پروژه‌ی توانمند‌سازی در نظر گرفته شود، برخی نگرانی‌های اولیه در رابطه با این موضوع وجود دارد، به ویژه فعالیت‌های بنون در فعالیت‌های راست گرایانه؛ آیا این توکن طراحی شده تا راه تامین مالی نژادپرستی و بیگانه هراسی باشد؟ امیدواریم که چنین نباشد…

با توجه به مطالب منتشر شده از سوی خبرگزاری Wired، یک سرمایه‌گذاری با نام جفری ورنیک(Jeffrey Wernick) قرار است در کنان بنون بر روی این پروژه کار کند. ورنیک زمانی در بانک برادران سالومون(Salomon Brothers) نقش مهمی ایفا کرده بود، بنابراین در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و مالی به اندازه‌ی زیادی تجربه دارد. طبق گزارشات Wired، ورنیک در ماه آینده‌ با بنون برای بحث در مورد این ایده و ساده‌سازی یک مدل کاری واقعی برای این رمزارز جدید، دیدار خواهد کرد.

ورنیک در رابطه با این پروژه گفت:

ارائه‌ی خدمات مالی و یک سیستم پاداش برای فعالیت‌های سیاسی لزوما برای یک حزب خاص نیست، بلکه برای شرکت عموم در روند کار است . جهت حمایت از همه‌ی افراد مستقل است، نه فقط دموکرات‌ها و جمهوری خواهان. این سیستم پاداش تنها برای فعالیت‌های یک حزب خاص نیست بلکه برای فعالیت‌های سیاسی خارج از سازمان در نظر گرفته شده است.

Jeffrey Wernick

به نظر می‌رسد که ورنیک فقط می‌خواهد با بنون کار کند تا به فعالیت‌های مبتنی بر مشتری مدنظر خود برسد و لزوما این افکار با جهت‌گیری‌های سیاسی بنون همخوانی ندارد:

ورنیک معتقد است که خودش یک ملی‌گرا نیست و فکر می‌کند که رمزارزها می‌توانند به یک کمک برای افزایش ثروت طبقه‌ی کارگر و فقیر نشین تبدیل شوند. او امیدوار است که بنون بتواند به عنوان یک فرد تاثیرگذار برای گسترش رمزارزها در میان توده‌های محروم جامعه باشد.

Steve Bannon

ورنیک اظهار داشت:

او(بنون) حدود ۴۰ مخاطب دارد. ایدئولوژی‌ او برای من جالب نیست. او سعی کرده است که دیگران را در این پروژه درگیر کند و حتی با برخی از حامیان برنی سندرس(Bernie Sanders یک همکار بنون که اشتیاق زیادی برای برنده شدن در اهداف پوپولیستی دارد) نیز تماس گرفته است.

Jeffrey Wernick

باید صبر کرد و دید که این فرایند چگونه پیش خواهد رفت. بنون و ورنیک چگونه می‌خواهند پاداش فعالان سیاسی را بپردازند؟ آیا برای آن‌ها وظایفی را تعیین می‌کنند و افراد باید این وظایف را برای دریافت پاداش انجام دهند؛ یا باید بسیار خوش‌بینانه‌تر به این موضوع نگاه کنیم و فکر کنیم که آن‌ها می‌خواهند به عنوان مثال برای مواردی همچون کمک‌ هزینه‌ی اشتراک‌گذاری اطلاعات را بپردازند؟

چطور یک توکن می‌تواند بدون تمایل به یک گرایش خاص سیاسی، به عنوان یک ابزار سیاسی مورد استفاده قرار بگیرد؟ مسلما شما نمی‌توانید به هر دو جریان سیاسی معترض پاداش بپردازید؟

در کل می‌توان گفت که به نظر می‌رسد این مورد بیشتر جنبه‌ی رسانه‌ای دارد تا یک راه حل واقعی با هدف تامین بودجه مشخص برای فعالان سیاسی واقعی و صادق؛ همچنین به نظر می‌رسد که این مورد می‌تواند خطرناک واقع شده و برای تامین مالی ایدئولوژی‌های غلط و مضر مورد استفاده قرار بگیرد.

این دوگانگی کمی ترسناک به نظر می‌رسد و در واقع این پلت‌فرم چیزی است که جهان به آن نیازی ندارد. اما باید صبر کرد و دید که بنون و ورنیک به چه نتایجی دست خواهند یافت؛ شاید این مورد در نهایت به یک ابزار قدرتمند و مفید تبدیل شد.

نظر شما در رابطه با پرداخت جایزه برای فعالیت‌های سیاسی چیست؟ چرا در این فرایند قرار است از رمزارزها به عنوان پاداش استفاده شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptodaily

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا