اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بخش توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش به شهر ارواح تبدیل شده است

آمار منتشر شده توسط BitPico نشان می‌دهد که فعالیت‌های صفحه GitHub این رمزارز عملا به صفر رسیده است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از اعلام گروه BitPico مبنی بر غیرمتمرکزسازی جعلی در شبکه‌ی بیت‌کوین کش، حال به نظر می‌رسد که انتقادات جدید دیگری را رابطه با این رمزارز در راه است چونکه بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد میزان فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کوین کش در GitHub این رمزارز عملا به پایین‌ترین حد ممکن و در برخی مواقع به صفر رسیده و به نظر می‌رسد که روند توسعه‌ی آن متوقف شده است.

بلاک‌های خالی و بدون فعالیت

جمع‌آوری داده‌های مربوط به دو رمزارز بیت‌کوین(BTC) و بیت‌کوین کش(BCH) باعث ایجاد یک سری از تضاد‌های شدید عملکردی برای این دو رمزارز و تبدیل شدن این خبر به مهم‌ترین رویداد رسانه‌های اجتماعی شده است.

مقایسه‌ی میزان فعالیت GitHub این دو رمزارز

در روز ۱۵ جولای اطلاعات مرتبط با فعالیت‌های بیت‌کوین بر روی توییتر مربوط به این رمزارز آپلود شد که نشان می‌دهد در مجموع بیت‌کوین بسیار فعال‌تر از بیت‌کوین کش فرایند‌های مداول خود را ادامه داده است. به طور خاص، با بررسی فعالیت‌های GitHub مربوط به رمزارز بیت‌کوین کش مشخص شد که از ماه آوریل تا کنون فعالیت‌های آن به حداقل ممکن رسیده تا جایی که در مقایسه با پیشرفت مداول بیت‌کوین، این رمزارز تقریبا غیر فعال محسوب شده است.

البته میزان استفاده از شبکه‌ی این رمزارز هم عملکردی مشابه با فعالیت‌های GitHub داشته و عدم فعالیت بر آن حاکم است.

شخص دیگری در روز شنبه خاطرنشان کرد که بلاک‌های بیت‌کوین کش از حجم مبادلات بسیار پایین خود رنج می‌برد. یک بلاک این رمزارز طی آخرهفته تنها حاوی ۵ کیلوبایت اطلاعات بوده است. جالب اینجاست که این شخص اعلام کرده است که بیت‌کوین پیش از آنکه اعلام کند برای ادامه‌ی بقای این رمزارز نیاز است تا اندازه‌ی بلاک‌ها افزایش پیدا کند، از بلاک‌های ۲ مگابایتی استفاده می‌کرده است.

پرچم قرمز برای متمرکزسازی

این وضعیت نامتعارفت بیت‌کوین کش باعث اختلاف نظر در BitPico(گروهی از افراد ناشناس که شامل توسعه‌دهندگان و کاربران بیت‌کوین است) شده است، تاجایی که این گروه یک حمله‌ی هک هماهنگ شده برای آزمایش مجدد شبکه‌ی بیت‌کوین کش راه‌اندازی کرده است. این حملات ماه گذشته پس از آزمایشات مشابه در مراحل انجام شبکه‌ی صاعقه‌ی بیت‌کوین، طراحی و برنامه‌ریزی شد. این حملات بر روی شبکه‌ی صاعقه از نظر BitPico بسیار راضی کننده بود. این گروه سابقا از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری SegWit2x که اکنون از بین رفته است، پشتیبانی و دفاع کرده بود.

طی هفته‌ی گذشته این حملات باعث شده تا گره‌های مربوط به BitPico مسدود شوند که منجر به ایجاد اتهاماتی علیه عملیات متمرکزسازی شبکه‌ی بیت‌کوین کش شده است. این گروه در یک پست توییتری اعلام کرد:

گره‌ی نظارت بر وضعیت ما جایی که تنها تعدادی VPS قرار داشت، دوبار مسدود شد. ما برای رفع این مشکل به یک IP جدید متصل شده‌ایم. ما فعلا در حال نظارت بر آدرس‌های IP هستیم که به نظر می‌رسد در حال تبدیل شدن به گروه‌های جدیدی در شبکه هستند؛ احتمالا این تغییرات غیرمتمرکزسازی جعلی و ساختگی این شبکه است.

BitPico

همانطور که خبرگزاری  Bitcoinist قبلا گزارش داده است، هدف از این آزمایشات استرس بررسی روند آغاز چند فورک شدن زنجیره‌ی بیت‌کوین کش پس از متراکم کردن هزاران حمله بر روی گره‌ها است.

مقامات بیت‌کوین کش هنوز هیچ نظر رسمی در رابطه با نقشه‌های خود اعلام نکرده‌اند، این درحالی است که bitPico به صورت عمومی اعلام کرده است که امیدی به دانش فنی تیم این پشت پرده‌ی این رمزارز ثانویه ندارد.

گروه bitPico ماه گذشته در توییتر خود نوشت:

ما فکر می‌کنیم که گروه توسعه‌ دهنده‌ی بیت‌کوین کش اصلا نمی‌داند غیرفعال کردن شبکه‌ی آن‌ها چقد راحت است.

BitPico

نظر شما در رابطه با کاهش شدید فعالیت‌ در توسعه این رمزارز چیست؟ آیا توسعه‌ی آن با مشکل مواجه شده است یا تیم توسعه‌ سخت مشغول کار بر روی پروژه‌ای هستند که به آن‌ها اجازه‌ی فعالیت زیادی نداده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
bitcoinist.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا