اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صرافی Coinrail فعالیت‌ خود را دوباره آغاز کرد

این صرافی به دنبال راه‌هایی برای جبران خسارت مالباختگان است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از هک شدن صرافی Coinrail تمامی فعالیت‌های این پلت‌فرم به حالت تعلیق در آمد تا بتوانند برای بازپس‌گیری و بازیابی رمزارزهای سرفت شده تلاش کنند؛ حال به نظر می‌رسد که بخش‌ عمده‌ی این رمزارز بازیابی شده و این صرافی به صورت محدود فعالیت‌های خود را از سر گرفته است.

ارائه خدمات از سر گرفته شد

صرافی رمزارزی Coinrail در روز ۱۰ام ژوئن گزارش داد که مورد حملات هک قرار گرفته است و حدود ۴۵ میلیارد ون(معادل تقریبی ۴۰ میلیون دلار) خسارت به دارایی آن‌ها وارد شده است. این صرافی پس از وقوع این حادثه به دلیل تلاش برای بازپس‌گیری رمزارزهای به سرقت رفته، تمامی سرویس‌های خود را به حالت تعلیق در آورد. Coinrail در روز ۱۵ ژوئن به این تعلیق خاتمه داد و پس از آن با انتشار بیانیه‌ای اعلام نمود که:

ما به طور کلی سیستم امنیتی موجود را بازسازی کردیم و آسیب‌پذیری‌ها و سطح کلی امنیت این پلت‌فرم را ارتقا داده‌ایم.

Coinrail announcing

باید یادآور شویم که این صرافی پس از این بازگشایی دوباره، هنوز علت و نحوه‌ی انجام این حملات هک را فاش نکرده است. خبرگزاری‌ها از طرف یکی از اعضای KISA اعلام کردند که:

آژانس اینترنت و امنیت کره(KISA) در حال انجام مراحل پایانی تحقیقات خود می‌باشد و این واقعه هنوز تحت تجزیه و تحلیل و بررسی است، بنابراین نمی‌توان جزئیات این حادثه را فاش نمود.

صرافی Coinrail اعلام نمود که سیستم امنیتی جدید آن‌ها کاملا با دستورالعمل‌های امنیتی KISA مطابقت دارد.

۱۱ رمزارز مختلف تحت تاثیر این حملات قرار گرفتند

در مجموع ۱۱ نوع مختلف رمزارز در این حملات به سرقت رفته بود که به گفته‌ی Coinrail این رمزارز عبارتند از: دِنت(DENT)، b2bcoin(BBC)، اتریوم(ETH)،رمزارز (jibrel network(JNT،  بیت‌کوین(BTC)، kyber network(KNC)، storm(STORM)،ترون(TRX)، پاندی اکس(NPXS)، aston(ATX) و در آخر nper(NPER) رمزارزهایی بوده‌اند که مورد سرقت قرار گرفته‌اند.

سرمایه‌هایی که به صورت Dent، BBC و اتریوم بر روی این صرافی قرار داشته‌اند به صورت کامل بازیابی شده‌اند و مشتریان می‌توانند به تجارت بازگردند و یا دارایی خود را برداشت کنند. Coinrail اظهار داشت که روند بازیابی رمزارزهای JNT هنوز در حال انجام است.

طبق گزارشات هفت رمزارز هنوز به صورت کامل بازیابی نشده‌اند که بیت‌کوین نیز جزئی از آن‌هاست.

این صرافی اعلام کرد رمزارزهایی که مورد سرقت قرار نگرفته‌اند و یا در مراحل بازیابی نیستند می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و یا مورد برداشت قرار بگیرند. این صرافی رمزارزی افزود:

رمزارزهایی که مقداری از آن‌ها هنوز بازپس گرفته نشده، تا پایان مراحل بازیابی غیرقابل برداشت و مبادله خواهند بود.

گزینه‌های بازیابی

Coinrail برای رمزارزهایی که هنوز بازپس گرفته نشده‌اند دو گزینه ارائه می‌دهد. هرچند که این گزینه‌ها نامناسب بوده و مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

اولین نقشه‌ی این صرافی این است که برای جبران خسارت مالباختگان، مستقیما اقدام به خرید رمزارز کند. این صرافی اعلام کرد:

طی این روند می‌توان با استفاده از سود حاصل از سرویس‌های صرافی به تدریج رمزارز خریداری کرده و به مالباختگان به عنوان جبران خسارت پرداخت شود.

Coinrail Exchange

گزینه‌ی دوم نیز این است که CoinRail توکن‌های مخصوص خودش را با نام RAIL صادر کرده به عنوان جبران خسارت به مشتریان پرداخت کند. صرافی Coinrail در رابطه با این مورد اظهار داشت:

می‌توان رمزارزهای بازیابی نشده را با استفاده از توکن‌های صرافی جبران و بازپرداخت نمود. در این روش هر توکن Rail معادل ۰/۷۲ KRW(ارز ملی کره) در نظر گرفته می‌شود.

Coinrail Exchange

البته باید در نظر داشته باشید که ارزش توکن‌های RAIL پس از رویداد این حادثه در کمتر از نصف روز حدود ۷۲/۲ درصد کاهش یافت و در روز ۱۵ ژوئن به قیمت ۰/۲ KRW رسید.

نظر شما در رابطه با سیستم امنیتی جدید این صرافی رمزارزی چیست؟ آیا گزینه‌های ارائه شده توسط صرافی Coinrail می‌توانند راه‌حل مناسبی برای جبران خسارت مالباختگان باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا