اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بزرگ‌ترین کمپانی مدیریت دارایی جهان در حال بررسی صنعت رمزارزها

BlackRock در حال تحقیق در مورد مزایای صنعت رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین است

نکات برگزیده مطلب
  • بزرگ‌ترین کمپانی مدیریت دارایی جهان با نام BlackRock گروهی را برای بررسی و تحقیق پیرامون تکنولوژی بلاک‌چین و صنعت رمزارزها برای درک بهتر و کشف روش‌های استفاده از مزایای آن‌ها تشکیل داده است.

شش ماه پس از اینکه مدیر اجرایی شرکت BlackRock(بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده‌ی ETF یا اوراق قرضه‌ی مبادلاتی در جهان) بیت‌کوین را به عنوان “یک شاخص پولشویی” خطاب کرد، این شرکت یک گروه کاری تشکیل داده است تا نحوه‌ی بهره‌برداری از اکوسیستم رمزارزها را مورد بررسی قرار دهند.

خبرگزاری‌های مرتبط با صنعت مالی گزارش دادند که این شرکت بزرگ مدیریت دارایی که ارزشی بالغ بر ۶/۳ ترلیون دلار دارد، در حال مذاکره‌ برای این است که آیا باید در بیت‌کوین آتی(Bitcoin Futures) سرمایه‌گذاری کند یا خیر، این کمپانی همچنین قصد دارد تا روش‌های دیگر بدست‌ آوردن هرگونه سود از تکنولوژی بلاک‌چین و صنعت رمزارزها را مورد بررسی قرار دهد.

این گروه کاری همچنین چگونگی سرمایه‌ گذاری شرکت‌های رقیب در صنعت رمزارزها را مورد بررسی قرار خواهد داد و سعی می‌کند بفهمد که آیا این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند تهدیدی علیه سهم بازار BlackRock محسوب شوند یا خیر.

تا کنون تعدادی از ارائه دهندگان ETF به دنبال ایجاد و لیست کردن اولین ETF‌ بیت‌کوین بر روی بورس اوراق بهادار قانونی شده بوده‌اند که تاکنون به موفقیتی نرسیده‌اند. دیگر شرکت‌های مدیریت دارایی از جمله غول سرمایه‌گذاری بانکی یعنی گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) نیز در حال راه‌اندازی بخش‌هایی جهت ارائه‌ی دسترسی به این صنعت نوپا برای سرمایه‌گذاران و مشتریان است.

سخنگوی BlackRock در این گزارش عنوان کرد:

شرکت ما طی چند سال گذشته در حال بررسی تکنولوژی بلاک‌چین بوده است.

BlackRock spokesperson

این گروه کاری که احتمالا شامل مدیرعامل لری فینک(Larry Fink) نیز می‌باشد، به صورت مستقیم به مدیریت ارشد این کمپانی گزارش خواهد داد. تنها شش ماه قبل فینک بیت‌کوین را به عنوان یک شاخص پولشویی معرفی کرده بود اما با گفتن جمله‌ی “ این تکنولوژی توانست نحوه‌ی انجام کسب و کار ما را تغییر دهد ” تکنولوژی بلاک‌چین را مورد تحسین قرار داده بود.

اوکتبر سال گذشته او نظرات مشابهی را مطرح کرد و اظهار داشت که:

وجود این هیجان حول بیت‌کوین نشان می‌دهد که چه میزان تقاضا برای فرایند پولشویی در جهان وجود دارد.

Larry Fink

با این حال فینک طی یک مصاحبه‌ی کوتاه با خبرگزاری رویترز تایید کرد که BlackRock یک گروه کاری تشکیل داده تا مزایای بیت‌کوین و دیگر رمزارزها را مورد بررسی قرار دهند.

فینک در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت BlackRock در حال تحقیق و بررسی صنعت رمزارزها است، تقاضا زیادی در این صنعت نمی‌بیند.

پس از نشر این اخبار قیمت بیت‌کوین یک بهبود نسبی ۴ درصدی نسبت به روز گذشته داشت و باعث افزایش قیمت این رمزارز تا مرز ۶ هزار ۶۰۹ دلار شد. این امر باعث شد که جمع میزان ارزش صنعت رمزارزها(Total market Cap) از ۲۵۴/۲ میلیارد دلار به ۲۶۶/۶ میلیارد برای روز یک‌شنبه برسد.

نظر شما در رابطه با ورود BlackRock به صنعت رمزارزی چیست؟ ورود سرمایه‌ی عظیم این شرکت به بازار و استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین چه تاثیری بر قیمت‌ ارز‌ها خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا