اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

بررسی مشکلات Tangle و اسپم تراکنش در IOTA

لوئیس فرایبرگ از طرف بنیاد IOTA در رابطه با مشکلات و دلایل احتمالی وقوع این موارد توضیح داد

نکات برگزیده مطلب
  • فشار برای شفاف‌سازی در رابطه با مشکلات پیش آمده در Tangle و افزایش میزان اسپم در این شبکه باعث شده تا لوئیس فرایبرگ به عنوان یکی از افراد بالا رده در بنیاد IOTA به تازگی در یک پست اینترنتی سعی کند مشکلات مقیاس‌پذیری و مسائل پیش‌ آمده برای تراکنش‌های این پروژه را توضیح دهد.

مشکل Tangle چیست؟ پاسخ آن آخرین پست ارسالی از طرف لوئیس فریبرگ(Lewis Freiberg) رئیس بخش اکوسیستم بنیاد IOTA است. توضیحات این روانپزشک سابق عمدتا مشاوره‌ای برای آموزش علاقه‌مندان در رابطه با این است که از نظر احساسی چگونه موفقیت‌ها، مشکلات و تجزیه و تحلیل‌های مرتبط با پروژه را ببینیم.

فرایبرگ عنوان مقاله‌ی خود را “یک سوال رایج” انتخاب کرده است و در رابطه با این موضوع تاکیید کرد که چنین پرسش‌هایی در رابطه با وضعیت Tangle معمولا از نحوه‌ی نمایش و یا به علت میزان نرخ اعتبار بالا/پایین نشان داده می‌شود.

برای اطمینان دادن به کسانی که احتمالا نگران یا گوش به زنگ هستند، او نوشت:

هر زمان که این سوالات در جامعه پرسیده شد، ما همین سوالات را از خودمان پرسیدیم. ما همه از یک گروه هستیم. اینگونه رویداد‌ها فرصت خوبی برای یادگیری است، مخصوصا برای کسانی که در IRI و دیگر بخش‌های شبکه مشغول به کار هستند.

Lewis Freiberg

فرایبرگ حدود یک سال پیش توسط بنیاد IOTA استخدام شد. نقش او در این بنیاد عمدتا آموزش دولت‌ها، شرکت‌ها و عموم مردم در رابطه با فعالیت‌های پژوهشی و توسعه در این بنیاد به همراه کار بر روی اکوسیستم و انجمن توسعه دهندگان IOTA برای ترویج نوآوری‌های مشترک در زمینه‌ی تکنولوژی‌های منبع‌باز IOTA است.

بنیان IOTA خودش را به این شکل توصیف کرده است:

یک نهاد که به سودآوری فکر نمی‌کند و  ماموریت دارد برای حمایت از توسعه و استاندارد‌سازی تکنولوژی‌های جدید منبع باز مرتبط با تکنولوژی دفاترکل توزیع شده(DLT) فعالیت کند.

IOTA Foundation

در این نمایه تراکنش 5 تراکنش‌های 2و3 را تصدیق می‌کند

 Tangle به نوعی پاسخی از طرف IOTA است به آنچه که افراد شرکت کننده در پروژه فکر می‌کنند مشکلات رایج تکنولوژی بلاک‌چین است. اساسا Tangle یک ساختار اداره‌ی گراف داده‌ها در زیر پوسته‌ی IOTA است. در زمان اختلاف در این طرح، قبل از تایید شدن تراکنش‌های در شبکه، تراکنش دیگری تراکنش دیگری عملیات تایید را برعهده می‌گیرد. به عنوان مثال اول تراکنش C، سپس تراکنش B و A خارج از ترتیب زمانی رخ می‌دهند. هر تراکنش جدید و تایید نشده‌ای می‌تواند به صورت تصادفی دو مورد قبلی خود را انتخاب کند.

تصویب در مقابل تعداد تراکنش در ثانیه

فرایبرگ معتقد است که منتقدان در مقایسه با تصویب کاربران جدید و تعداد تایید تراکنش در هرثانیه(CTPS یا confirmed transaction per second)، بیش از حد تعداد بر روی تراکنش‌ها انجام شده در هر ثانیه (TPS یا transactions per second) تمرکز کرده‌اند. وی در رابطه با این موضوع توضیح داد:

این مورد به دلیل تمایل ما برای پیشی گرفتن Tangle از دیگر شبکه‌های رخ داده است. این موضوع باعث شده ما به در Mainnet و شبکه‌ی اصلی اسپم کنیم تا بتوانیم میزان TPS را تا جای ممکن افزایش دهیم. بدون هرگونه شکستی نتایج امیدوار کننده بود است. Tangle در حال حاضر به خوبی عمل می‌کند اما چرا پس از آنکه یک نفر اسپم را قطع می‌کند، ناگهان میزان TPS این شبکه کاهش می‌یابد.

Lewis Freiberg

از نظر او با وجود اینکه میزان فراگیری را نمی‌توان با یک اندازه‌گیری ساده مشخص کرد، با این حال معیار اصلی و مهم‌تری که باید مد نظر داشته باشیم این است که آیا Tangle عمل می‌کند یا خیر.

در Tangle مقدار CTPS بسیار کم‌تر از TPS است. بسیاری معتقد هستند که این دو باید یک اندازه داشته باشند و کاملا موازی عمل کنند. فرایبرگ این اعتقاد برخی افراد را “سوء تفاهم” عنوان کرده و در ادامه توضیح می‌دهد:

زمانی که کسی شروع به ارسال تراکنش‌های بد می‌کند، این تراکنش‌ها ۵ برابر تراکنش‌های خوب عمل می‌کنند و در نتیجه میزان تایید یا confirmation rate شبکه ۲۰ درصد کاهش می‌یابد. در حقیقت میزان تایید شبکه کاهش نیافته است، مقدار TXهای ارجاع شده‌ی نامعتبر یا ضعیف بالا رفته است. میزان عملکرد صادقانه‌ی شبکه بدون تغییر باقی می‌ماند.

Lewis Freiberg

به طور کلی این مدیر اکوسیستم IOTA نشان می‌دهد که این پست به دلیل اتفاقات اخیر Side Tangle رخ داده در visualisers منتشر شده است.

او Side Tangle را به عنوان یک پدیده‌ی شناخته شده از زمان عرضه‌ی مسیرراه یا White Paper معرفی کرده است. برای توضیح بیشتر او ادامه داد:

اسپمر‌ها تراکنش‌های تایید نشده‌ای را انتخاب می‌کنند که تنها به خودشان ارجاع دارد، نتیجه‌ی این عمل انسداد تایید تراکنش‌هایی می‌شود که از شبکه‌ی Tangle اصلی متمایز هستند.

Lewis Freiberg

درواقع او اصرار دارد که Tangle در طراحی اصلی خود به عنوان یک استدلال عمل می‌کند.

وی در ادامه افزود:

این پروتکل طراحی شده است تا بتواند از اتفاقات خنده‌دار جلوگیری کند. هنگامی که کسی شروع به اسپم تراکنش‌هایی با درصد تایید پایین می‌کند، معیار‌ها به شکل چشم‌گیری تنزل پیدا می‌کنند.

Lewis Freiberg

از نظر او دلایل این اتفاق می‌تواند مواردی از قبیل تلاش برای دستکاری قیمت‌ها، آزمایش نوع پاسخ شبکه به رویداد‌های مختلف و یا فقط جلب توجه باشد. دلیل این امر هرچه که باشد، مقدار زیادی پول در پروژه‌ی IOTA در حال گردش است،‌ یکی از موارد ورود سرمایه‌ی زیاد که  اخیرا اعلام شده، دریافت ۳۰ میلیون یورو برای توسعه‌ی شهر‌های هوشمند در هفت شهر مختلف اروپا است.

فرایبرگ در انتها نتیجه می‌گیرد که تنها یادگیری مداوم و افزایش بهبودی شبکه می‌تواند پروژه‌ی IOTA را جلو ببرد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های لوئیس فرایبرگ و مشکلات Tangle چیست؟ آیا راه‌‌حلی برای رفع اسپم تراکنش در Tangle وجود دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا