اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تا ۱۰ سال دیگر رمزارزها روش اصلی پرداخت خواهند بود

تحقیقات eToro و دانشگاه Imperial College نشان‌دهنده‌ی این موضوع است

نکات برگزیده مطلب
  • طی تحقیقات جدیدی که توسط دانشگاه Imperial College لندن و صرافی eToro صورت گرفته است به نظر می‌رسد که رمزارزها مسیر تبدیل شدن به روش اصلی پرداخت و جایگزین شدن به جای ارزهای فیات را شروع کرده‌اند اما هنوز هم چالش‌هایی پیش‌روی خود دارند.

تحقیقات جدیدی که توسط پلت‌فرم سرمایه‌گذاری جهانی و صرافی‌ رمزارزی eToro و دانشگاه Imperial College لندن صورت گرفته نشان می‌دهد که رمزارزها به طور بالقوه پتانسیل تبدیل شدن به روش اصلی پرداخت طی ده سال آینده را در خود دارند.

در این مقاله پژوهشی رمزارزها اینگونه توصیف شده‌اند:

این صنعت سعی می‌کند دو سد بزرگ اعتماد و پذیرش را پشت سر بگذارد؛ البته در نظر داشته باشید که یکی از این سه سد مربوط به ارزها فیات، یعنی انتخاب شدن به عنوان یک مکان برای ذخیره‌ی دارایی در حال حاضر فتح شده است.

The Research Paper

پروفسور ویلیام نوتنبلت(William Knottenbelt) از دانشگاه Imperial College لندن و دکتر زینب گورگک(Zeynep Gurguc) از بخش مدرسه‌ی کسب و کار Imperial Collegeاستدلال می‌کنند که اگر رمزارزها می‌خواهند موانع پذیرش جهانی و تبدیل شدن به یک ابزار تایید پرداخت را پشت سر بگذارند، هنوز نیاز دارند تا به دو تابع اولیه ارزهای سنتی که پیشتر گفته شده، غلبه کنند.

آن‌ها در ادامه توضیح دادند دارایی‌های رمزنگاری تنها در صورتی می‌توانند به یک واحد ارزی همه‌گیر تبدیل شوند که یک محیط نظارتی سازنده و دوستانه حول آن‌ها وجود داشته باشد. علاوه بر این موارد وجود چالش‌های فنی و اقتصادی مانند مقیاس‌پذیری، قانون‌گذاری، حریم خصوصی و نوسانات نیز باید به چالش کشیده شوند.

این تحقیقات نشان می‌دهد که پول با گذشت زمان به طور قابل ملاحظه‌ای تکامل یافته است. به نقل از موریس پرلمن(Morris Perlman) نویسنده‌ی کتاب اقتصاد کلان(Macroeconomics): “پول همانند یک افسانه است که برای ساخته شده تنها به تخیل نیاز دارد، اما به کارآیی آن ایمان داشته باشید”.

اگر به شکل‌های اولیه پول در داد‌ و ستد‌های گذشته نگاهی بیاندازید، خواهید فهمید که در برهه‌های زمانی متفاوت از چیز‌های مختلفی به عنوان پول استفاده ‌شده است به عنوان مثال از پوست گاو، احشام تا قطعات فلزات گران‌بها و یا حتی نمک به عنوان وسیله‌ی مبادله‌ی کالا و پول استفاده شده است.

این پول‌ها طی گذشت زمان به سکه، پول‌های کاغذی و در انتها به کارت‌های عابربانک تبدیل شدند. اخیرا نیز روش‌های پرداخت بدون تماس و روش‌های پرداختی تلفن‌همراه شروع به همه‌گیر شدند کرده‌اند چونکه ما تمرکز خود را بر روی روش‌های پرداختی کارآمد‌تر متمرکز کرده‌ایم. با وجود این تغییرات سه الزام پول هنوز هم از ابتدا تا کنون همراه آن باقی مانده‌اند.

رمزارزها یک نوع دارایی ناملموس محسوب می‌شوند و این امر باعش شده تا تگرانی‌هایی بین مردم وجود داشته باشد. این نگرانی‌ها باعث شده تا رمزارزها نتوانند به دو مورد باقی مانده‌ی ارزهای فیات چیره شوند و آن‌ها را پشت سر بگذارند.

به گفته‌ی پروفسور نوتنبلت:

جهان رمزارزها به همان اندازه‌‌ای که مجموعه‌ی کلمات گیج‌کننده‌‌ همراه آن،  به سرعت در حال رشد و تحول است. این فناوری‌های غیرمتمرکز پتانسیل فتح هرچیزی که ما فکر می‌کنیم از ذات سیستم‌های مالی و دارایی‌های مالی می‌دانیم را دارند.

William Knottenbelt

eToro و دانشگاه Imperial College لندن، شش چالش مطرح کرده‌اند که رمزارزها برای تبدیل شدن به یک روش پرداختی پیشرو باید آن‌ها را پشت سر بگذارند. این شش چالش مقیاس‌پذیری، قابلیت استفاده، قانون‌گذاری، نوسانات، انگیزه و حریم خصوصی هستند.

اقبال وی‌گاندهام(Iqbal V. Gandham) مدیرعامل شعبه‌ی انگلستان در eToro گفت:

مردم در رابطه از دیدگاه ملموس بودن پول رشد کرده‌اند و دائما ثابت کرده‌اند که گاهی اوقات خلاف چیزی که فکر می‌کنیم درست است. تاریخ پول داستان تکامل است، یک تکنولوژی جدید جای فرایند‌های قدیمی‌تر را می‌گیرد تا روش‌های انتقال ارزش از یک شخص به شخص دیگر را بهبود ببخشد. رمزارزها قدم بعدی در این سفر طولانی و مسیر تکامل هستند.

Iqbal V. Gandham

نظر شما در رابطه با تحقیقات منتشر شده چیست؟ آیا واقعا تنها ده سال با همه‌گیر شدن و تبدیل صنعت رمزارزها به یک روش پرداختی مطمئن و قابل قبول عموم مردم فاصله داریم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coinjournal

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا