اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شهر‌ی هوشمند با استفاده از IOTA

ائتلاف CityxChange+ با حضور بنیاد IOTA برای ارائه‌ی طرح شهر‌های هوشمند تلاش می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • ائتلاف +CityxChange که با حضور بنیاد رمزارز IOTA تشکیل شده است به تازگی تحت نظارت دانشگاه علم و فناوری نروژ طرحی را برای توسعه‌ی شهر‌های هوشمند ارائه کرده است که با ۱۱ طرح دیگر در این زمینه رقابت خواهد کرد.

ائتلاف CityxChange+ در مجموع از ۲۵ شرکت و سازمان مختلف از جمله IOTA که در زمینه‌ی فناوری‌های دفاترکل توزیع شده فعالیت می‌کند، تشکیل شده است. این گروه که توسط دانشگاه علم و فناوری نروژ(NTNU) فعالیت می‌کنند، قرار است برای تبدیل شدن به یک پروژه‌ی مقدماتی در رابطه با توسعه‌ی شهر‌های مستقل در زمینه‌ی انرژی با ۱۱ طرح دیگر رقابت کنند.

استفاده از بلاک‌چین برای بهبود کیفیت زندگی در شهر‌های اروپایی

طی پنج سال آینده شهر‌های اروپایی تروندهایم(Trondheim)، لیمریک(Limerick)، آلبا لولیا(Alba Iulia)، پیزک(Pisek)، سستائو(Sestao)، اسمولیان(Smolyan) و وورو(Voru) خدمات و سرویس‌هایی جدیدی را امتحان خواهند کرد که باعث بهبود کیفیت زندگی و تولید انرژی بیشتر از مقدار مصرفی در این شهر‌ها خواهد شد؛ یکی از این تکنولوژی‌ها بلاک‌چین و فناوری Peer to Peer است. این تجارب با دیگر شهر‌های سراسر اروپا به اشتراک گذاشته خواهد شد تا در صورت موفقیت روند توسعه‌ی این شهر‌های هوشمند گسترده‌تر شود.

بودجه‌ی ۲۰ میلیون یورویی این طرح‌ها توسط برنامه‌ی تحقیق و نوآوری اروپا با نام افق ۲۰۲۰(Horizon 2020) تامین خواهد شد. برخی از شرکای این پروژه نیز حدود ۱۰ میلیون یورو بودجه برای تبلیغات به این طرح کمک کرده‌اند تا این پروژه در دو شهر Trondheim و Limerick مزایای خود را به عموم مردم نشان دهد.

پروژه‌ی +CityxChange توسط کارشناسان مستقل نیز مورد ستایش قرار گرفته است که این امر به منظور نشان داده علاقه‌ی آن‌ها به گسترش هرچه بیشتر “نواحی انرژی مثبت(sitive Energy Districts)” در سراسر اروپا بوده است.

راه‌حل‌های تامین انرژی ارائه شده با حضور دولت‌های محلی و ساکنان منطقه برای ایجاد تحول در زنجیره‌ی ارزش انرژی منطقه، گسترش پروژه به سطح بالا‌تری از سیاست‌گذاران و شهرها، دانشگاه‌ها، شرکت‌های بزرگ، اوپراتور‌های شبکه‌های توزیع شده، SMEها خواهد بود نه برای استفاده در شرکت‌های سود‌آور.

همگام با IOTA

این پروژه از طرف ویلفرد پیمنتا(Wilfried Pimenta) مدیر بخش توسعه‌ي کسب و کار در بنیاد IOTA اینگونه توصیف شده است:

این پروژه ۱۰۰ درصد با DNA بنیاد IOTA همخوانی دارد و یک نوآوری باز محسوب می‌شود. شهر‌های هوشمند یکی از زمینه‌هایی است که خارج از بنیاد IOTA به سرعت در حال رشد می‌باشد. با تکیه بر فعالیت‌های خودمان و همکاری با دیگر شرکت‌ها در زمینه‌ی حمل و نقل، انرژی و بازار اطلاعات، اکوسیستم شهر‌های هوشمند به وجود خواهد آمد.

Wilfried Pimenta

دیوید سانستبو(David Sønstebø) به عنوان یکی از بنیانگذاران IOTA در رابطه با این پروژه هیجان زیادی دارد و با NTNU که بزرگ‌ترین دانشگاه نروژ است نیز همکاری خواهد کرد. وی در این زمینه توضیح داد:

توانایی کشف و نشان دادن فواید IOTA در قالب طرح شهر‌های هوشمند در شهر‌های بزرگ در سراسر اروپا بسیار ارزشمند و قابل تقدیر خواهد بود.

David Sønstebø

اسامی شرکت‌های دخیل در پروژه:

IES R&D, Powel AS, University of Limerick, Energy Agency of Plovdiv, Future Analytics Consulting, Research2Market Solutions, ISOCARP, TrønderEnergi Kraft AS, ABB Norway, ATB, AVIS Budget Group, Statkraft Varme AS, ESB Innovation RoI Ltd, ESB Networks, Ove Arup & Partners SAU, FourC AS, R.Kjeldsberg, Smart MPower, Space Engagers, Colaborativa, Officinae Verdi, NHP Eiendom, and GKinetic Energy Ltd.

پروژه‌ي +CityxChange به شهر‌های دخیل در این طرح کمک خواهد کرد که به اهدافی نظیر پایداری، رساندن میزان ضایعات تولیدی به صفر و تبدیل تمامی انرژی‌های مصرفی به انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۵۰، برسد.

نظر شما در رابطه با استفاده از فواید IOTA در ساخت شهر‌های هوشمند چیست؟ آیا بلاک‌چین و رمزارزها توانایی به نتیجه رساندن چنین طرح‌های بلند‌پروازانه‌ای را دارند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا