اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کمیسیون SEC مدعی شد: مقامات ریپل به دنبال راه‌اندازی «جنگ صلیبی» علیه ما هستند!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) در تلاش است تا به هر نحوی مانع ورود سرمایه‌گذاران و دارندگان رمزارز ریپل(XRP) به پرونده‌ی قضائی این شرکت شود

نکات برگزیده مطلب
  • مدتی قبل یکی از وکلای پرونده‌ی قضائی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) علیه شرکت ریپل(Ripple) پیشنهاد داد تا سرمایه‌گذاران و دارندگان رمزارز XRP نیز در این پرونده اجازه‌ی مداخله داشته باشند. به گفته‌ی جان دیتون(John Deaton) وکیل عالی‌رتبه‌ی دادگاه فدرال آمریکا، از آنجا که تمام دارندگان ریپل منافع «قوی و مشخص» در این شبکه‌ی رمزارزی دارند، باید توانایی حضور و مداخله نیز به آن‌ها داده شود. با این حال کمیسیون SEC که شدیداً به دنبال پیروزی در این پرونده است، اکنون با این پیشنهاد مخالفت نموده و آن را یک «جنگ صلیبی» توصیف کرده است.

مخالفت شدید

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) در تلاش است تا مانع ورود سرمایه‌گذاران رمزارز ریپل(XRP) به پرونده‌ی قضائی این شرکت شود، با این توضیح که هیچ سرمایه‌گذار بازار ثانویه‌ای را متهم این پرونده نکرده است.

کمیسیون SEC در مخالفت با درخواست طرف مقابل در این پرونده برای حضور سایر سرمایه‌گذاران و ذینفعان اعلام نموده که متهمان پرونده به دنبال زیر سوال بردن صلاحیت آژانس هستند و می‌خواهند این نهاد نظارتی در برابر مردم قرار بگیرد.

در بخشی از گزارش مخالفت کمسیون SEC به دادگاه آمده است:

متهم این پرونده اساساً در تلاش‌اند تا کمیسیون SEC را به اقدام قانونی علیه تک‌تک سرمایه‌گذاران XRP وادار کنند. U.S. Securities and Exchange Commission

این نهاد نظارتی در ادامه توضیح می‌دهد که چنین ادعاهایی در برابر حاکمیت و نهاد‌های دولتی ممنوع است، استدلالی که در اصل برای رد دادخواست ناموفق سرمایه‌گذاران ارائه شده است.

علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مدعی شده که متهمان این پرونده‌ی قضائی نمی‌توانند از صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز که فرآیند مبادله‌ی XRP را متوقف کرده و این رمزارز را از لیست خود حذف کرده‌اند، کمک بگیرند زیرا آن‌ها طرف دعوی این پرونده نیستند.

هیچ چیز جدیدی ارائه نشده است

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
ریپل

به ادعای کمیسیون SEC، طرف دیگر این ادعا یعنی مدیران ارشد آن تا به این لحظه هیچ استدلال و سند مورد قبولی را به میز مذاکره ارائه نکرده‌اند؛ در عوض اسناد و استدلال‌های تولید شده توسط شرکت ریپل را تکرار می‌کنند.

سرمایه‌گذاران اخیراً لیستی از بیانیه‌های اصلاح شده را ارائه کرده‌‌اند که در آن به وضعیت نظارتی، کاربردهای ادعایی، و سایر موضوعاتی که توسط طرفین «به شدت» مورد بحث و جدال قرار گرفته است، تمرکز می‌شود.

 

علاوه بر این، کمیسیون SEC اظهار نموده که دارندگان رمزارز XRP در تلاش‌اند تا یک «جنگ صلیبی» علیه این آژانس نظارتی آغاز کنند تا در نهایت از مقابله با این فساد اداری جلوگیری به عمل آورند. کمیسیون SEC همچنین مدعی شده که جان دیتون(John Deaton) وکیل این پرونده که پیشگام این مسئله می‌باشد، در تلاش است تا نفوذ و محبوبیت خودش را در توییتر افزایش دهد.

ریپل به دنبال مداخله‌ی دارندگان رمزارز XRP در پرونده است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به شدت اصرار دارد که منافع دارندگان رمزارز ریپل تا به این لحظه توسط شرکت ریپل «به اندازه‌ی کافی» مورد بحث قرار گرفته و از آن حمایت شده است.

این درحالیست که مدافعان این پیشنهاد عنوان می‌کنند تمامی دارندگان رمزارز ریپل باید در پرونده حضور مستمر داشته باشند، زیرا براساس فناوری دفاترکل توزیع شده(DLT) تمام دارندگان ریپل منافع «قوی و مشخص» در این شبکه‌ی رمزارزی داشته و اجازه‌ی دخالت در پرونده را دارند.

نظر شما در رابطه با وضعیت پرونده‌ی ریپل و کمیسیون SEC چیست؟ آیا راهکاری برای برون رفت از این بحران قضائی وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا