اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ماراتن دیجیتال تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین را سانسور خواهد کرد!

شرکت ماراتن دیجیتال هولدینگز(Marathon Digital Holdings) که در حوزه‌ی استخراج رمزارز فعالیت دارد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بزودی تمامی توان محاسباتی خود در شبکه‌ی بیت کوین را به استخر جدیدی منتقل خواهد کرد که بر محوریت سازگاری با قوانین سازمان‌های دولتی فعالیت می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی بیت کوین دسترسی برابر تمامی مردم جهان به یک سیستم آزاد و غیرمتمرکز مالی را فرآهم کرده است. در این میان قانون‌گذاران و سازمان‌های دولتی جهان تلاش کرده‌اند تا بر تراکنش شبکه‌ی رمزارزها نیز نظارت کنند. شرکت ماراتن دیجیتال هولدینگز(Marathon Digital Holdings) اخیراً اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک استخر ماینینگ بیت کوین است که در آن تنها تراکنش‌های سازگار با قوانین را پردازش خواهد کرد.

استخر ماینینگ ماراتن دیجیتال تراکنش‌های بیت کوین را سانسور خواهد کرد

شرکت ماراتن دیجیتال هولدینگز(Marathon Digital Holdings) اخیراً از راه‌اندازی یک استخر استخراج بیت کوین در منطقه‌ی آمریکای شمالی خبر داده است که «به‌طور کاملاً سازگار با قوانین ایالات متحده‌ی آمریکا» فعالیت می‌کند.

ماراتن دیجیتال در روز سی‌ام مارس اعلام کرد که استخر ماینینگ این شرکت دستورالعمل‌های ضد‌پولشویی و مجموعه قوانینی که توسط دفتر کنترل ارز آمریکا(OFAC) منتشر شده است را به‌طور کامل اجراء خواهد کرد. ماراتن به کمک فن‌آوری دی.ام.جی بلاکچین(DMG Blockchain) تراکنش‌ها را فیلتر خواهد کرد و در نتیجه استخر ماینینگ این شرکت تنها تراکنش‌هایی را پردازش خواهد کرد که استاندارد‌های قانون‌گذاری را برآورده می‌سازد.

این شرکت از روز یکم می کل توان محاسباتی(هش‌ریت) خود در شبکه‌ی بیت کوین را به استخر جدیدی که تاسیس کرده انتقال خواهد داد. ماراتن قصد دارد از روز یکم ژوئن امکان مشارکت ماینرهای آمریکایی در این استخر سانسور شده را نیز فراهم آورد. این شرکت انتظار دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۰۳,۱۲۰ دستگاه استخراج رمزارز را با ظرفیت محاسباتی ۱۰/۳۷ اگزاهش بر ثانیه(EH/s) راه‌اندازی کند که تقریباً ۶/۴ درصد از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را شامل خواهد شد.

ماراتن قصد دارد با این اقدام مفهوم سانسور را در شبکه‌ی بیت کوین معرفی کند؛ یعنی از پردازش تراکنش‌های افراد خاص و آدرس‌های مسدود شده توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا خودداری خواهد کرد. این شرکت ادعا کرده است که فعالیتش کاملاً با مجموعه قوانین ایالات متحده‌ی آمریکا سازگار خواهد بود.

سازگاری با قوانین برای حضور سرمایه‌گذاران حقوقی

با این وجود، چگونگی عملکرد فن‌آوری دی.ام.جی در تشخیص افرادی که در لیست سیاه وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارند هنوز مشخص نشده است. مریک اوکاموتو(Merrick Okamoto)؛ اظهار داشت که با وجود افزایش اشتیاق سرمایه‌گذاران حقوقی به حضور در بازار بیت کوین، خلاء قانون‌گذاری از فعالیت آن‌ها در این حوزه جلوگیری می‌کند.

در حالی که به‌وضوح افزایش حضور سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار بیت کوین را شاهد هستیم، بسیاری از صندوق‌ها و شرکت‌های بزرگ از فعالیت‌های مجرمانه و دستکاری بازار بیت کوین ابزار نگرانی کرده‌اند.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت دی.ام.جی بلاکچین در سال ۲۰۲۰ میلادی از راه‌اندازی استخر ماینینگ بلاک‌سیر(Blockseer) خبر داده بود که در آن تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین با توجه به لیست سیاه قانون‌گذاران سانسور می‌شوند.

نظر شما نسبت به طرح شرکت ماراتن دیجیتال هولدینگز برای سانسور کردن تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا دیگر استخرها نیز مجبور به پیروی از رویکرد ماراتن دیجیتال خواهند شد؟ آیا فعالان صنعت رمزارزها روشی را برای مقابله با تلاش ماراتن دیجیتال ارائه خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا