اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیران برکنار شده‌ی آمریکایی در حال روی آوردن به شغل‌های رمزارز محور هستند!

جی کلیتون(Jay Clayton)؛ رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به عضویت شورای مشاوره‌ی شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان‌ریور(One River Asset Management) درآمد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور(One River) در روز دوشنبه از پیوستن جی‌کلیتون(Jay Clayton)؛ رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به عضویت هیات جدید مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری رمزارزی این شرکت خبر داد. کلیتون که در گذشته و رد نقش قانون‌گذار رویکرد سختگیرانه‌ای را نسبت به صنعت رمزارزها اتخاذ کرده بود، هم‌اینک در نقش مشاور شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور فعالیت خواهد کرد.

عضویت رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در شورای مشاوره‌ی وان‌ریور

جی کلیتون(Jay Clayton)؛ رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سه ماه پس از کناره‌گیری از ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) به عضویت هیات مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری رمزارزی شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور(One River Asset Management) پیوست.

شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور در روز دوشنبه اعلام کرد که کلیتون به همراه کلوین هست(Kevin Hassett) از گروه مالی لیندسی(Lindsey Group) و جان اورسزگ(Jon Orszag) هیات جدید مشاوره‌ی آکادمیک و قانون‌گذاری را تشکیل داده‌اند.

اگرچه نقش کلیتون در گروه مشاوره به‌طور دقیق مشخص نشده است، اریک پیترز(Eric Peters) مدیرعامل وان ریور نقش وی را گردهم آوردن افراد برجسته با تجربه‌های مختلفی در حوزه‌ی نظارت و سیاست‌گذاری عنوان کرده است.

کلیتون اظهار داشت:

ما تحت تاثیر تمایل اریک برای شنیدن نظرات مختلف در رابطه با دیجیتالی کردن اکوسیستم بازارهای پولی، بانکی و بازار سرمایه و تعهد وان‌ریور برای افزایش شفافیت گرفته‌ایم. Jay Clayton

کلیتون به مدت سه سال و نیم ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را بر عهده داشته است. در دوران ریاست وی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین اجتناب کرده و به شدت با طرح‌های پیشنهاد اولیه‌ی سکه مقابله کرده است.

وی همچنین در زمان بازار صعودی قبلی بیت کوین ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را بر عهده داشته است. وی در سال ۲۰۱۹ به سرمایه‌گذاران هشدار داده بود: «اگر گمان می‌کنند رمزارزها بدون نظارت قانون‌گذاری در صرافی‌های بزرگ جهان قابل معامله خواهند بود به شدت اشتباه می‌کنند.»

فعالیت وان‌ریور در بازار رمزارزها

شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ۶۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریده و به جمع شرکت‌های فعال در بازار بیت کوین پیوست. این شرکت انتظار داشته که ارزش دارایی‌های رمزارزی این شرکت در نیمه‌ی اول ۲۰۲۱ میلادی به ۱ میلیارد دلار برسد. با این وجود، افزایش سریع ارزش بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ این هدف را به سرعت برآورده ساخته است.

نظر شما نسبت به عضویت کلیتون در هیات جدید مشاوره‌ی رمزارزی شرکت مدیریت سرمایه‌ی وان ریور چیست؟ آیا وان ریور قصد دارد فعالیت خود در بازار رمزارزها را گسترش دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا