اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک مرکزی اروپا برای ساخت ارز دیجیتالی یورو حداقل به چهار سال زمان نیاز دارد

کریستین لاگارد(Christine Lagarde)؛ رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اورپا اعلام کرد که به دلیل پیچیدگی‌های فنی و تحولات گسترده‌ی ناشی از انتشار ارز دیجیتالی یورو، عرضه‌ی محصول نهایی زمان‌بر خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه اغلب بانک‌های مرکزی سراسر جهان در حال بررسی چگونگی انتشار ارز دیجیتالی خود هستند. در همین راستا، کریستین لاگارد(Christine Lagarde)؛ رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا جزئیات بیشتری را در رابطه با طرح انتشار ارز دیجیتالی یورو منتشر کرده است. وی اظهار داشت که توسعه‌ی این محصول حداقل به چهار سال زمان نیاز دارد.

بانک مرکزی اروپا برای انتشار ارز دیجیتالی یورو حداقل چهار سال زمان نیاز دارد

کریستین لاگارد(Christine Lagarde)؛ رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا  در مصاحبه با بلومبرگ(Bloomberg) اظهار داشت که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا در طول چند ماه آتی در رابطه با انتشار ارز دیجیتالی یورو تصمیم‌گیری خواهد کرد اما ساخت این ارز ممکن است سال‌ها طول بکشد.

بر اساس اظهارات وی، بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا برای توسعه‌ی ارز دیجیتالی بانک مرکزی(CBDC) حداقل به ۴ سال زمان نیاز دارد. با این وجود، بانک مرکزی اروپا تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با انتشار ارز دیجیتالی یورو را به اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی موکول کرده است.

ارز دیجیتالی بانک مرکزی نسخه‌ی دیجیتالی ارز فیات(به عنوان مثال ارز یورو) محسوب می‌شود که توسط بانک‌های مرکزی پشتیبانی می‌شوند. کشورهای مختلف جهان هم‌اکنون در حال بررسی مزایای توسعه‌ی این دارایی‌ها هستند. لاگارد اظهار داشت:

اگر به‌طور واقع بینانه به این موضوع بنگریم از نظر من راه‌اندازی این پروژه چهار سال طول خواهد کشید. از آنجایی که ماهیت این پروژه فعالیت فنی است و تغییرات گسترده‌ای را به همراه دارد، توسعه‌ی آن شاید کمی بیشتر از چهار سال نیز طول بکشد اما من امیدوارم که در طول چهار سال به محصول نهایی دست یابیم. Christine Lagarde

وی اظهار داشت که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا بزودی(تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی) در رابطه با انتشار ارز دیجیتالی یورو تصمیم گیری خواهد کرد و اگر قانون‌گذاران چراغ سبز نشان دهند، کار بر روی توسعه‌ی این فن‌آوری آغاز خواهد شد.

ما به ایجاد شرایط امن و پایدار برای مردم اروپا تعهد داریم و باید اطمینان حاصل کنیم که این کار را به درستی انجام می‌دهیم. آن‌ها باید احساس کنند که نسخه‌ی دیجیتالی اسکناس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا را در اختیار دارند. Christine Lagarde

رویکرد مثبت بانک مرکزی اروپا در مقابل طرح یوروی دیجیتالی

بر اساس گزارش کوینیت، لاگارد رویکرد مثبتی را در مقابل طرح انتشار ارز دیجیتالی بانک مرکزی اتخاذ کرده است. وی در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد که این پروژه می‌تواند به عنوان مکمل پول نقد منتشر شده و شغل‌های جدیدی را ایجاد کند. اما اظهارات اخیر وی نشان می‌دهد که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا به وضوح از سایر بازیگران این حوزه عقب‌تر است. به عنوان مثال بانک مرکزی چین هم‌اکنون در حال آزمایش یوان دیجیتالی است.

در همین زمان بانک مرکزی آمریکا نیز اعلام کرده است که بزودی نتایج تحقیقات خود را در رابطه با انتشار «دلار دیجیتالی» منتشر خواهد کرد.

لاگارد تاکید کرد که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا پس از تجزیه و تحلیل نتایج نظر‌سنجی عمومی، در رابطه با انتشار ارز دیجیتالی یورو تصمیم‌گیری خواهد کرد:

ما باید اطمینان حاصل کنیم که این پروژه عملکرد هیچ کسب و کاری را مختل نکرده و در مقابل سیستم کارآمد‌تری را ارائه خواهیم کرد. Christine Lagarde

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا چیست؟ آیا بانک مرکزی اروپا ساخت ارز دیجیتالی یورو را آغاز خواهد کرد؟ آیا بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا از سایر رقبای خود عقب افتاده در این صورت فرصت گسترش هرچه بیشتر رمزارزهای عمومی همانند بیت کوین فراهم خواهد شد؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا