اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

آتاری علاقه‌مند به بلاک‌چین و فرصت‌های نوظهور آن است

این شرکت فعال حوزه‌ی ساخت بازی‌های رایانه‌ای در راستای بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین و ادغام آن با فعالیت‌های خود از یک بخش جدید تحت عنوان «آتاری بلاک‌چین» رونمایی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت بازی‌سازی آتاری(Atari) از مدت‌ها قبل به صنعت بلاک‌چین علاقه نشان داده و همواره به دنبال همکاری بلند مدت با شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در این زمینه برای بهره‌گیری از مزایای بی‌شمار آن بوده است. در همین راستا، شرکت آتاری به عنوان بخشی از برنامه‌ی دگرگونی درون سازمانی خود از دو زیرمجموعه‌ی جدید به نام‌های «آتاری گیمینگ(Atari Gaming)» و «آتاری بلاک‌چین(Atari Blockchain)» رونمایی کرده است. بخش بلاک‌چینی شرکت آتاری قرار است در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های نوظهور و همچنین بهره‌برداری از آن‌ها در صنعت گیمینگ فعالیت داشته باشد.

بلاک‌چین مهم است

شرکت آتاری(Atari) به عنوان بخشی از تغییرات و دگرگونی‌های درون سازمانی خود از یک بخش جدید برای فعالیت متمرکز بر فناوری بلاک‌چین رونمایی کرده است.

در بیانیه‌ی مطبوعاتی که روز سه‌شنبه منتشر شده است، این شرکت فعال حوزه‌ی بازی‌های رایانه‌ای از دو بخش جدید رونمایی کرد، بخش گیمینگ(Atari Gaming) و بخشی متمرکز بر فناوری بلاک‌چین و کاربرد‌های آن(Atari Blockchain).

بخش اول در ادامه‌ی کارهای شرکت یعنی توسعه‌ی فناوری محبوب در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و یکپارچه‌سازی آن‌ها با سیستم‌های جدید آتاری و همچنین کنسول VCS تمرکز خواهد داشت.

در ادامه‌ی این بیانیه توضیح داده شده است که آقای فردریک چزنایس(Frédéric Chesnais) قرار است مسئولیت بخش بلاک‌چینی شرکت آتاری را برعهده بگیرد، درحالیکه وید جی‌روزن(Wade J. Rosen) به عنوان مدیر اجرایی جدید شرکت معرفی شده است. پیش از انتشار این اعلامیه، آقای روزن رئیس هیئت مدیره‌ی آتاری بود.

یک بخش بلاک‌چینی فعال

در ادامه‌ی بیانیه‌ی شرکت آتاری در رابطه با بخش بلاک‌چینی توضیح داده شده که این بخش قرار است در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های نوظهور و همچنین بهره‌برداری از آن‌ها در صنعت گیمینگ فعالیت داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه حدوداً ۲/۷ میلیارد گیمر در سراسر جهان وجود دارد، صنعت بازی‌های رایانه‌ای اغلب به یکی از مکان‌های مناسب برای استفاده از مزایای بی‌شمار فناوری بلاک‌چین توصیف می‌شود.

در بخش‌های دیگری از این بیانیه آمده است که آتاری بلاک‌چین همچنین قرار است بر روی ادغام‌سازی توکن‌های بومی آتاری(ATRI) با اکوسیستم گیمینگ شرکت نیز تمرکز کند. این فرآیند ادغام برنامه‌ریزی شده شامل بازی‌های مبتنی بر فناوری شرکت آتاری و همچنین اقتصاد دیجیتال تحت پوشش سیستم VCS می‌باشد.

بخش آتاری بلاک‌چین همچنین مسئولیت هدایت همکاری و مشارکت‌های این شرکت در فضای دارایی‌های رمزارزی و توکن‌های غیرقابل انتقال(NFT) را برعهده خواهد داشت.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، شرکت آتاری توکن‌های بومی ATRI را در ماه نوامبر ۲۰۲۰ و پس از جمع‌آوری بالغ بر ۱/۵ میلیون دلار سرمایه از طریق یک دوره‌ی فروش خصوصی، راه‌اندازی نمود.

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم آتاری

حتی پیش از راه‌اندازی این توکن‌ها نیز شرکت آتاری در فضای دارایی‌های رمزارزی و بلاک‌چین حضور مستمر داشت. در سال ۲۰۱۸ یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت شناخته شده به نام Atari SA از برنامه‌های بلند مدت خود برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها رونمایی کرد.

شرکت بازی‌سازی آتاری با توسعه و عرضه‌ی کنسول‌های گیمینگ خانگی در سال‌های ۱۹۷۰ و همچنین همکاری با شرکت‌های ساخت بازی کوچک به شهرت رسید.

شرکت آتاری در ماه دسامبر ۲۰۲۰ با اکوسیستم گیمینگ مبتنی بر بلاک‌چین انجین(Enjin) همکاری کرد. این همکاری بلند مدت در راستای ادغام محصولات شرکت آتاری و ثبت مجوزهای نمادین در اکوسیستم انجین شکل گرفت.

در ماه مارس هم شرکت آتاری از یک همکاری با شرکت دیسنترال گیمز(Decentral Games) برای ساخت یک کازینوی مجازی خبر داد.

نظر شما در رابطه با رویکرد شرکت آتاری برای حضور گسترده‌تر در صنعت بلاک‌چین و بهره‌گیری از مزایای آن چیست؟ آیا بلاک‌چین باعث خواهد شد تا این شرکت بزرگ دوباره به روزهای اوج خود بازگردد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا